Bewoners Colijnsplaat schrikken van plan voor appartementen Plan voor dorpscooperatie s-Heer Hendrikskinderen Thoolse agenten verhuizen dit jaar Inwoners kunnen straks alleen nog op afspraak terecht in een steunpunt in het gemeentehuis. 6 BEVELANDEN en THOLEN Door de lucht op weg naar '32' Hoewel het in eerste instantie een bezuinigingsmaatregel is, ver wacht districtschef Wim Jo- chems van politiedistrict De Mar- kiezaten dat de dienstverlening er op vooruit gaat. „We houden de politieagent in de streek en zijn meer op straat te zien." Het sluiten van het Thoolse po litiebureau past in het landelijk beleid dat uitgaat van een concen tratie van kantoren in grote ste den. Jochems kan nog niet zeg gen wanneer het steunpunt in Tholen geopend wordt. „Maar het is onze ambitie om dat dit jaar voor elkaar te krijgen." Het steunpunt is straks geen volledig toegerust politiebureau meer. Het publiek kan er slechts Het politiebureau in Tholen-stad sluit nog dit jaar zijn deuren. Het pand wordt verkocht op afspraak terecht, tijdens de openingstijden van het gemeente huis. Het zullen vooral wijkagenten zijn die het steunpunt gaan bezet ten. Ook voor andere agenten uit het district wordt het volgens Jo chems praktischer werken. „Zij hoeven dan niet meer naar het bureau in Bergen op Zoom om za ken uit te werken." De politie stimuleert het inter net als instrument om eenvoudi ge aangiftes te doen. Voor de meer complexe zaken wordt het bureau in Bergen op Zoom het aangewezen adres. Het Thoolse steunpunt krijgt in het gemeentehuis een eigen ruimte die niet direct opvalt. Jo chems is dan ook niet bang dat de voorziening in de praktijk te hoogdrempelig wordt, vanwege schaamte bij inwoners. „Wie nu het politiebureau binnen stapt, valt meer op", zegt de districts chef daarover. Dat de politie zijn intrek neemt in het gemeentehuis heeft volgens Jochems nog een extra re den. „Als overheid willen we één gezicht naar buiten toe hebben." Willem Kort van het gelijkna mige architectenbureau uit Zie- rikzee presenteerde gisteren tij dens de gemeenteraadsvergade ring van Noord-Beveland de plan nen voor Aedes Maritima, wat 'woning aan zee' betekent. Dat deed hij onder toeziend oog van een groepje bewoners van de stra ten rondom de Oude Haven. Zij zeggen dat een grote wervingspo ster op de loods hen onlangs con fronteerde met de plannen en dat vinden ze niet netjes. „Ik was de hond aan het uitla ten toen ik die poster zag han gen", zegt een omwonende, die niet met zijn naam in de krant wil. „Ik was dat liever op een an dere manier te weten gekomen. Het is een enorm complex, veel groter en hoger dan de huidige aardappelloods. Dat verpest het uitzicht voor de mensen die aan de Havendijk wonen en qua uiter lijk past het helemaal niet bij Co lijnsplaat." Volgens Kort is bij de plannen rekening gehouden met de maxi maal wenselijke nokhoogte en de uitstraling van het gebouw. Het gaat dan bijvoorbeeld om een elektrische deelauto, een dorpsapp waar mensen vraag en aanbod op kwijt kunnen en een project duurzaam wonen. Het idee komt voort uit een analyse die De Zeeuwse Huiska mer van het dorp heeft gemaakt in opdracht van de dorpsraad. De Zeeuwse Huiskamer is een pro- vinciebreed project waar innova ties, experimenten en verschillen de belangengroepen samenko men. Economische Impuls Zee land en de provincie willen met Het financiële risico van bijvoorbeeld een elektrische auto wordt straks gespreid het project meer inzicht krijgen in thema's wonen, zorg en wel zijn. Net als Rilland fungeert 's-Heer Hendrikskinderen in zijn geheel als 'huiskamer'. De Zeeuw se Huiskamer ondersteunt het dorp bij het verder uitwerken van de doelen en verdere ideeën uit het drie jaar geleden versche nen dorpsplan. „Een coöperatie legt de risico's niet meer bij de dorpsraad, maar bij de leden van de coöperatie", legt secretaris Adri van Oosten van de dorpsraad uit. Hij ver wacht veel belangstelling vanuit het dorp. In de regio Mijn dorp, mijn stad Historisch Museum de Bevelanden, Sin gelstraat 13,11.00- 17.00 uur - Expositie Jorien Brugmans, een stromenland van beelden; Inloop huis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Zeelandhallen, vanaf 14.00 uur - Super cross Goes; Theater De Mythe, Bleekveld 1,20.00 uur - Nieuw jaarsconcert Het Zeeuws Orkest met Stenzei (tenor) en Ki- vits (pianist) Hendrikhuis, 14.30 uur - Nieuwjaarscon cert Seniorenorkest Zeeland; Café de Oranjeboom, Nieu we Rijksweg 21, van af 20.30 uur - Dweil bands 'Pink Panthers', "Vals Alarm', 'De Blao- suuln' en 'De Chi ca's' verzorgen optre den met carnavals krakers Hal van het Gemeen tehuis, Kerkplein 1, 09.00-12.00 uur - Tentoonstelling 'Het oog regeert, de hand is de slaaf van Kees Bruijnes Dorpshuis De We- mel, 14.00 uur - AN- BO-middag met bin go en presentatie door Matty en Piet Feytel over hun rond reis door Zimbabwe, Botswana en Nami bië De Kroon, Voorst raat 17, vanaf 13.00 uur - Voorronde Noord-Bevelands kampioenschap 'Ge- luksbiljarten' Politiebureau sluit de deuren door Ben van den Aarssen THOLEN. De politie in Tholen ver huist nog dit jaar naar een steun punt in het gemeentehuis. Het hui dige politiebureau aan de Simon Lindhoutstraat gaat dicht en wordt op termijn verkocht. door Ellen Jobse wissenkerke. Het plan om op de plaats van de oude aardappel- loods in Colijnsplaat een apparte mentencomplex te bouwen, zorgt voor geschrokken reacties bij om wonenden. door Luc Oggel 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN. 's-Heer Hendrikskinderen wil een dorpscoöperatie oprichten. Daarin worden initiatieven ondergebracht die de leefbaarheid vergroten, maar die ook een financieel risico inhouden. KRUININGEN Nieuwjaarsconcert E.M.M. Koninklijke Harmonie E.M.M. uit Kruiningen geeft op zondag 17 ja nuari een nieuwjaars concert. De eerste jaren ging het om een klassiek concert dat plaats vond in de Johannes- kerk. Na een aantal edities werd de vereni ging geïnspireerd door de nieuwjaars concerten van de Wie ner Philharmoniker. Sindsdien wordt het nieuwjaarsconcert ge houden in De Koren beurs. „Hierdoor is het een concert met een gemoedelijke en heel gezellige sfeer", aldus het bestuur van E.M.M. De aanvang van het concert is om 15.30 uur. De toe gang is gratis. GOES Holland Jongerenkoor in Zeeuwse kerken Het Hollands Jonge renkoor gaat in februa ri van start met een nieuw project onder de naam HJK7. Het christelijke koor repeteert in regio's door heel Nederland, waaronder Goes en Tholen. Op de agenda staan optredens in de con certzaal van De Doe len in Rotterdam en het Concertgebouw van Amsterdam. Ver der treedt het koor op in Duitsland, Israël en in monumentale kerken in Goes, Gorin- chem, Dordrecht, Urk, Apeldoorn, Kampen en Elburg. KLOETINGE Oecumenische dienst 'Het Woord is aan jou' is het thema van de oecumenische dienst die op zondag 17 ja nuari wordt gehouden in de Geerteskerk in Kloetinge. De dienst begint om 16.00 uur. Ds. J. de Koe (PKN) uit Kloetin ge zal de dienst leiden en majoor C. Bijl-Müller van het Le ger des Heils in Goes houdt een overden king. GOES. Een uit de kluiten gewassen hijskraan staat sinds enkele dagen op de Grote Markt in Goes. Hij wordt ingezet bij de verbouwing van het voormalige café Pubbles, dat dit voorjaar heropent als '32'. „Vorige week is de staalconstructie naar binnen gehesen, vandaag (donderdag) alle wanden", zegt Jon Herselman. „Je kan die maar op één wijze naar binnen brengen en dat gaat niet langs de voordeur." '32' wil eind maart zijn deuren te openen. Herselman: „En daarvoor liggen we op schema." foto Mechteld Jansen GOES 'S-HEER HENDRIKSKIN DEREN KAPELLE WEMELDINGE WISSENKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76