Groene Ster zonder aanvoerder Ben Sellam De Bruijn neemt eerste hindernis Hoondert dag na dag in linkerrijtje Gesloten verdediging is grote kracht ZEELAND 15 Zoals elke wedstrijd blikten coach Hicham Benhammou en de spelers deze week nog even terug op het duel met Den Haag aan de hand van de videobeelden. Beham- mou: „We zetten gretig druk naar voren, waardoor we op vijf over tredingen kwamen. Omdat we geen tienmetertrap tegen wilden krijgen, kwam er tweespalt. Druk blijven zetten of inzakken? Dat laatste gebeurde en dat levert ons doorgaans niet het meeste op." Het zijn lessen voor de toe komst. Voor vanavond bijvoor beeld, tegen GZV Watergras. Op de openingsdag speelde Groene Ster in eigen huis met 2-2 gelijk te gen deze debutant. „Ik heb de cij fers van die wedstrijd niet direct paraat, maar hoeveel kansen we toen wel niet gecreëerd hebben- Maar we benutten ze niet. We kwamen met 0-2 achter. Op erva ring zijn we toen gelukkig terugge komen tot 2-2." Groene Ster Vlissingen moet het vanavond stellen zonder aan voerder Salim Ben Sellam, die van wege privéverplichtingen afwezig is. Etiënne Mallie heeft last van zijn rug, maar zal wel gewoon meedoen. De wedstrijd in Zoeter meer begint om 21.30 uur. Later de ze maand treft Groene Ster nog twee tegenstander die lager staan op de ranglijst. Volgende week Vo lendam (thuis), de week erna ZW Eindhoven (uit). TT ean Paul de Bruijn is het offi- I ciële Nederlands kampioen- I schap driebanden, de Mas- ters, goed begonnen. Hij ver sloeg gisteravond in zijn eerste partij Frans van Schaik. De Hulstenaar was een ge waarschuwd man, want in de tweede Grand Prix vorig jaar ver loor met hij 39-40 van de in alle opzichten rasechte Amsterdam mer. Voorafgaand aan de Masters stak Van Schaik op social media zijn ambities niet onder stoelen of banken. De Bruijn was gewaar schuwd, maar toonde zich niet geïmponeerd en ging na een aar zelend begin werken aan het ver schil. Bij een tussenstand van 27-16 in Zeeuws voordeel greep De Bruijn zijn tegenstander bij de strot en maakte de partij met beurten van 4,3,5 en 1 uit. Van Schaik bleef steken op 26. Gisteravond laat moest De Bruijn het nog opnemen tegen Raimond Burgman; vandaag treft hij Sander Jonen. Een dag eerder was Team Hoon dert ook laat binnen. De equipe had er toen een lange, zware proef over 431 kilometer opzitten. Het re sultaat na zevenenhalf uur ploete ren in de duinen was een 21e plek. In de klassement stond hij twintig ste. In het linkerrijtje dus, want er zijn nog 44 trucks in de koers. Hoondert reed zich zo'n zes keer in het zand vast, maar niet dusdanig dat er gegraven moest worden. Met een beetje heen en weer rommelen, kon de truck weer verder. „We hebben het ge woon heel goed gedaan" vond de Bevelander, die monteur Wilko Hoefnagels en navigator Jac Gillis een pluim gaf. „Wilko doet het perfect met de bandenspanning. Jac doet het geweldig. Die hoef ik geen drie dingen te vragen. En zelf probeer ik ook nog een stukje te sturen en dat lukt ook vrij aar dig." Ze reden nog wel tweemaal lek. En het vervangen van de banden bleek geen sinecure. Hoondert: „Zo zacht dat zand. We moesten dus twee keer een band wisselen, maar het zand is zo mul. Het stuift tegen die duinen op, het lijkt wel water. Je zakt er tot over je enkels in. Dat kost me een partij tijd." De trucker schatte de schade op een uur. Maar ook de andere chauffeurs hadden het zwaar. Ve len hadden moeite om de finish te bereiken voordat het in de Argen tijnse wildernis donker werd. 'Er zit rek in deze selectie, de gemiddelde leeftijd is 21. We kunnen op termijn echt een ploeg voor het linkerrijtje van de eerste klasse worden' VRIJDAG 15 JANUARI 2016 Edwin Coppoolse kan de kampioenschappen in zijn tweede seizoen bij Ondo bijna niet meer mislopen. Zowel op het veld als in de zaal staat de korfbal ploeg uit Sint Laurens bovenaan, foto Izaak Verkeste door Rudy Boogert VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen kunnen van avond een volgende stap richting play-offs zetten in de eredivisie. Na de 6-5-zege vorige week op ZW Den Haag wacht in Zoetermeer vanavond GZV Watergras. Eredivisie Programma, vanavond: GZV Watergras-Groe ne Ster Vlissingen, asv Lebo-TPP, ZW Volen- dam-ZW Den Haag, FC Eindhoven-FC Marie ne, ZW Eindhoven, 't Knooppunt, Hovocu- bo-FCK/De Hommel. 1 't Knooppunt 11 10 0 1 30 64-40 2 asv Lebo 12 8 2 2 26 80-35 3 FC Eindhoven 12 6 3 3 21 56-40 4 TPP 12 7 0 5 21 47-41 5 FC Mariene 11 5 2 4 17 32-34 6 Hovocubo 11 5 1 5 16 34-35 7 Groene Ster 11 5 1 5 16 41-50 8 ZW Eindhoven 11 3 3 5 12 31-41 9 CZV Watergras 11 3 3 5 12 34-47 10 FCK/De Hommel 12 3 1 8 10 39-52 11 Volendam ZW 11 2 3 6 9 44-50 12 ZW Den Haag 11 1 1 9 4 32-69 door Joop van den Oudenhoven door Roeland van Vliet SAN JUAN. Adwin Hoondert ligt met zijn DAF-truck nog steeds op koers voor een mooie eindnotering in de Dakar Rally. Dag na dag ein digt hij net binnen of net buiten de top twintig. Gisteravond, bij het ter perse gaan van deze krant, lag de chauffeur uit Hoedekensker- ke kort voor de finish op de zeven tiende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69