Even voorstellen 8 I BINNEN Verpakkingen, ze belanden meestal in de prullenbak. Niet nodig, weten studenten van het SintLucas in Boxtel. Zo tovert student Lisa Vermeulen lege Hessen om tot een lampenkap. Hoi, ik ben Lisa Vermeulen. Ik ben 18 jaar en tweede jaars student op het SintLucas in Boxtel, waar ik de opleiding volg tot pro jectleider in- y"' terieur en exterieur. Wij hebben onlangs een pro ject afge- waqgjjj rond dat 'recycling upcycling' ytgt heet. We moesten iets heel «et nieuws maken van een minder opvallend object. Het was de bedoe ling dat we het een totaal nieuwe functie gaven, zodat je er op een andere manier naar kijkt. Komt je dat be kend voor? Inder daad, het lichtobject dat ik maakte past ook heel goed in deze rubriek. De lamp is opge trokken uit plastic flessen. Ik vind het statiegeldsys teem van fris drankflessen, dat nu trouwens ter discussie staat, een goed systeem om hergebruik van producten te stimuleren. Omdat iedereen dagelijks wel in aanraking komt met lege petfles- sen, vond ik de flessen een ideaal product om te 'up- cyclen', wat een stap verder gaat dan hergebruiken. Kijk maar eens naar de onderkant van de petfles, die een soort bloem vorm heeft. En dat blijkt nou juist een bijzonder ef fect te geven als je er een lamp van maakt. Probeer het maar! Verzamel petflessen van verschillende groottes. Ik koos voor doorzich tig, maar kleur is na tuurlijk ook prima. Snijd de onderkant van de fles. Maak een inke ping in twee bodems op 2 centimeter afstand van de bovenrand. Prik een splitpen door de inkeping en bevestig de bodems aan elkaar. Ga door tot je de gewen ste grootte hebt. Wissel af met kleine en grotere bodems. Beves tig in de laatste bodem een opening voor de snoer van de fitting. Plaats de fitting met peertje in de laatste fles- senbodem voor je de laatste flessenbodem aan de lamp monteert. vrijdag 15 januari 2016 GO Petflessen Stanleymes Splitpennen Fitting Peertje (lamp) De flessen- lamp krijgt een soort bloemvorm. FOTO'S DESIRÉE SCHIPPERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60