MIEN 8? BUI'EN I 5 EIGEN TUIN EERST De dagen zijn alweer wat langer, maar nog steeds valt de duisternis snel in. Deze vrolijke kaarsen zorgen voor het broodnodige licht. Ze zijn alleen zo mooi dat we het zonde vinden ze aan te steken... Je kan op je hurken wieden, of gebogen, maaralleen een slangenmens houdt dat vol Tuinexpert Romkc van do kaa laat zijn licht schijnen over planten en artikelen die de tuincentra uitv liegen. Vandaag: het kniekussen. knielen: in de tuin en in de kerk. In de kerk ben je meestal na vijf minuten wel klaar, maar in de tuin lig je geregeld een uur of langer op je knieën. Bij het wie den. Op zich is dat geen probleem. We hebben ons twee weken geleden waar schijnlijk allemaal voorgenomen om in 2016 gezonder te leven en meer te bewe gen. En waar is het gezonder bewegen dan in de tuin? Onze goede voornemens voor het nieuwe jaar zijn waarschijnlijk alweer vervaagd, maar het tuinwerk blijft. En wie den is daarvan een belangrijk onderdeel. Je kunt in de tuin veel mechanise ren en sommige innovaties zijn zeker toe te jui chen. De gemo toriseerde grasmaaier zie ik als een sprong voor waarts, al maakt het ding een teringher- rie. En de ro botmaaier die als een mechanische schildpad over het gras kruipt vind ik helemaal fantastisch. gras laat liggen, waardoor je het later binnenshuis op het vloerkleed terug vindt. Maar verder: laat de techniek maar voortschrijden. De zelfsnoeiende roos, de vijverwaterverhelderaar, de au tomatische gieter: ik kan niet wachten. Een zelfdenkende wiedmachine zie ik voorlopig nog niet komen. Tot die tijd zullen we ons moeten redden met een kniekussen, of knielkussen zoals dit hulpmiddel ook wordt genoemd. Een kniekussen is in zijn eenvoudigste vorm een stuk schuimrubber waarop je knielt tijdens het wieden. Hoe dikker het kus sen, hoe zachter het is aan je knieën. Natuurlijk - je kunt ook wieden terwijl je gebogen staat, of op je hurken, maar die houdingen vallen alleen voor een slangenmens lang vol te houden. af en toe moet verplaatsen. Als er veel onkruid op één plaats staat, valt dat wel mee, maar toch moetje steeds opstaan om het kussen te verschuiven. Als je daar geen zin in hebt kun je een paar kniebeschermers kopen, zoals een stra tenmaker die draagt. Kniebeschermers moet je aanbinden en bij mij beginnen ze al na vijf minuten in mijn knieholten te knellen. Dan liever het knielbankje, een laag bankje waarop je knielt om zo vanuit een comfortabele positie het on kruid uit te trekken. Als je moe bent draai je het om en rust je erop uit. Slimme tuintips van Romke van de Kaa I. Designkaarsen.com, €6,95; 2. Klevering, €25; 3. Alusi, €11,90; 4. Ontwerpduo, €14,95; 5. Rice, €9; 6. Atelier 0Z0, €19 vrijdag 15 januari 2016 Er zijn twee plaatsen waar je vaak moet Jammer alleen dat de robot het gemaaide Een nadeel van het kniekussen is datje het Reageren? binnenenbuiten@persgroep.nl 44 Kort ion (|e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57