14 Kerkhove ronde verder Walcherse equipe boekt al veertien zeges op rij 14 ZEELAND Gérard de Nooijer leidt FC Dordrecht bij herstart Korfbalploeg uit Sint Laurens stevent zowel in de zaal als op het veld af op de titel in de tweede klasse. „Er zit nog rek in deze selectie", zegt de trainer. Gérard de Nooijer zit vrijdaga vond tegen FC Eindhoven als eindverantwoordelijke op de bank bij FC Dordrecht. De Sou- burgse assistent-trainer vervangt hoofdtrainer Harry van den Ham, die met gezondheidspro blemen kampt. Het is niet de eerste keer dat hij de scepter zwaait bij de club. Na het vertrek van Jan Everse fun geerde hij aan het begin van het seizoen als interim-trainer en la ter verving hij Van den Ham, toen deze geplaagd werd door galstenen. „Geen ideale omstan digheden", zegt De Nooijer op de site van de club, „maar FC Dordrecht heeft zich onder ande re tijdens het trainingskamp al intensief voorbereid op de speel wijze." Bij FC Eindhoven is Terneuze- naar Tom Boere (twee goals in elf duels) opgenomen in de wed strijdselectie. De eerste wed strijd tussen beide teams werd met 3-1 gewonnen door Dordt. Arbeid.nl deelt rake klappen uit De volleyballers van Nieuw Ar- beid.nl deelden met een 3-0-zege een flinke klap uit aan concurrent ZVVV1 in de bedrijfscompetitie van Terneuzen. Nadat het in de eerste en tweede set 25-19 en 25-18 was geworden, eindigde de derde in 21-19. Met zes punten uit twee wedstrijden is Nieuw Ar- beid.nl dus voortvarend van start gegaan. Dat geldt ook voor Tim mer Service, dat met een 3-0-over- winning op Stevo ook nog zonder puntenverlies is. Marco Croeneveld trainer Bruse Boys Marco Groeneveld wordt volgend seizoen hoofdtrainer van voetbal club Bruse Boys. De oefenmees- ter uit Goes volgt Wim Nieuw- land in Bruinisse op, die na vijf seizoenen vertrekt. Groeneveld is momenteel aan zijn vierde opeen volgende seizoen bezig bij zater dag-tweedeklasser SSV'65 uit Goes. Bruse Boys is in een felle strijd verwikkeld voor lijfsbehoud in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal. sport blok Het is niet de vraag óf Ondo kampioen wordt, maar wannéér. De korfbalploeg uit Sint-Laurens torent in de tweede klasse G bo ven de concurrentie uit. „We zitten niet in een zwakke poule, hoor", zegt trai ner Edwin Coppoolse. „Het is ongeveer dezelfde waarin we vorig seizoen vier de werden. We hebben alleen ten op zichte van toen een grote stap ge maakt." Ondo won alle wedstrijden na de zo mer: zeven op het veld en vervolgens ze ven in de zaal. In beide competities ste vent de Walcherse equipe op de titel af. „We zijn dit seizoen pas één keer echt in de problemen gekomen", vertelt Cop poolse. „Dat was op het veld tegen RWA. Toen stonden we bij rust met 10-4 achter. In de tweede helft maakten we het helemaal goed; we wonnen met 17-20. In alle andere wedstrijden waren we heer en meester. Het enige wat we ons kunnen verwijten, is dat we soms tegen de ploegen onderin niet geconcen treerd genoeg korfballen en daardoor te weinig scoren." Veranderingen Coppoolse begon na de zomer van 2014 aan zijn tweede periode bij On do. Hij had er toen een sabbatical van drie jaar opzitten, nadat hij vijf seizoe nen bij TOP Arnemuiden voor de groep had gestaan. De inwoner van Ar nemuiden nam Leon van Belzen mee als assistent. Die was bij TOP zwaar ge blesseerd geraakt aan zijn knie en wist dat hij nooit meer zelf zou kunnen spe len. „We hebben meteen de boel flink op geschud", stelt Coppoolse. „Dat was ook nodig. Ondo speelde een eenzijdig spelletje. Maar ik zag wel dat de ploeg tot meer in staat was. Het heeft wel even geduurd voordat we de veranderin gen doorgevoerd hadden. Op een gege ven moment gaf het team aan: jullie wil- 'De zekerheid dat de verdediging op orde is, geeft de aanvallers de rust om naar de goede kansen te zoeken' len te veel dingen tegelijk. Toen hebben we het tempo iets teruggeschroefd." In het eerste jaar onder de nieuwe trainer draaide Ondo al wel gelijk mee in het linkerrijtje. In de zaal werd de ploeg vierde, op het veld eindigde de formatie gedeeld eerste en werd de be slissingswedstrijd om de titel verloren. Coppoolse: „Achteraf is het goed dat we niet meteen gepromoveerd zijn naar de eerste klasse. Dan hadden we nu een heel moeizaam seizoen gehad en waren we er misschien gelijk weer uitgevallen. Als we straks naar de eerste klasse gaan, hebben we een veel betere basis." Collectieve prestatie De korfballers uit Sint Laurens heb ben vooral een sterke verdediging. In de zeven zaalwedstrijden kregen ze slechts 74 doelpunten tegen. „De zekerheid dat de verdediging op orde is, geeft de aan vallers de rust om naar de goede kansen te zoeken", zegt Coppoolse. „Alle over winningen zijn daarom een collectieve prestatie. We doen het met z'n allen." De vergelijking met TOP dringt zich op. Onder Coppoolse werd tussen 2006 en 2011 de sprong gemaakt van de twee de klasse naar de overgangsklasse. „Ik zie wel parallellen tussen de beide clubs", zegt de trainer. „Ook bij Ondo is men heel ambitieus. Er zit ook rek in de ze selectie, de gemiddelde leeftijd is 21. We kunnen op termijn echt een ploeg voor het linkerrijtje van de eerste klasse worden. Maar er zal dan nog wel een kleine cultuuromslag moeten worden gemaakt. Wil je écht in de eerste klasse meedoen, dan zal bijvoorbeeld de trai ningsopkomst omhoog moeten. En dan kan iemand niet meer zo makkelijk tus sendoor op wintersport." Morgen speelt Ondo thuis (19.50 uur in Middelburg) tegen SDO. Vorige keer werd het 25-7 tegen die ploeg. Op 6 fe bruari is het duel met nummer twee Maassluis. „Die wedstrijd moeten we natuurlijk nog wel winnen", zegt Cop poolse, „maar daar heb ik wel vertrou wen in." Kerkhove zette bij haar debuut in Melbourne meteen haar tegen standster, van wie ze in novem ber nog verloor, onder druk. Ze zorgde als eerste voor een service break en leidde vervolgens met 3-1 in de eerste set. De Scandina vische kwam daarna met een ant woord: ze brak terug en versierde bij de stand van 6-5 liefst vijf set- points. Maar de Zeeuwse serveer de ze allemaal koelbloedig weg, In de tweede ronde staat Kerkhove vandaag tegenover Viktorija Golubic, de nummer 169 op de wereldranglijst sleepte er een tiebreak uit en won die uiteindelijk met 7-5. De tweede set verliep lange tijd op service. Kerkhove door brak die trend in de achtste game en kwam voor met 5-3. Daarna serveerde ze meteen met succes voor de wedstrijd. In de tweede ronde staat de Zeeuwse vandaag tegenover de Zwitserse Viktorija Golubic, de nummer 169 op de wereldrang lijst. Het zal de vierde partij zijn op baan 14. De twee troffen el kaar driemaal eerder en twee van die ontmoetingen eindigden in het voordeel van Kerkhove. Sport sport@pzc.nl DORDRECHT TERNEUZEN BRUINISSE VLISSINGEN Michel Leonhart wint en verlies bij RCS-Terneuzen Michel Leonhart (fo to) won gisteravond én hij verloor. De trai ner speelde met zater dagclub RCS tegen zondagclub Terneuzen en bij beide teams is hij de hoofdtrainer. RCS won het treffen op het kunstgras in Oost-Souburg met 2-1. Thomas de Rijke en Darren Joosse (strafschop) zetten RCS op een 2-0-voor- sprong, waarna Sinan Coban iets terugdeed namens Terneuzen. KLOETINGE Ruime overwinning voor Kloetinge Kloetinge sloot de laatste oefenwedstrijd voor de herstart van de competitie gistera vond af met een 4-1-overwinning op tweedeklasser De Meeuwen. De Bevelandse eerste klasser was de boven liggende partij. Halver wege de wedstrijd leidde de ploeg met 2-1 door doelpunten van Yves Nyemb en Rick Huibregtse. Na de pauze werd de voorsprong verder uit gebouwd door doel punten van Daan Es- ser en kort voor tijd van Tom Wuyts. Dit weekeinde gaat het teamuitje van Kloetinge naar het Duitse Winterberg. Volgende week zater dag hervat de ploeg de competitie met een uitwedstrijd te gen koploper Smits- hoek. Coppoolse heeft Ondo op stoom door Roeland van Vliet Edwin Coppoolse, trainer Ondo In het zaalseizoen 2008-2009 werd Edwin Coppoolse met TOP kampioen in de tweede klasse. De Arnemuidse ploeg won toen dertien maal op rij en sloot af met een gelijkspel. Voor Ondo is er één manier om die prestatie te verbeteren: veertien keer winnen. door Roeland van Vliet MELBOURNE. Voor tennisster Le sley Kerkhove is het seizoen flit send begonnen. De Zierikzeese nummer 195 van de wereld won gisteren in de eerste ronde van de kwalificaties van de Australian Open van een speelster die 61 plekken hoger op de ranking staat. Ze stuurde de Zweedse Re becca Peterson met 7-6 6-3 naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46