Winter 1 wa schade goedkoops her steld? ZEELAND 9 www.checkjeschade.nl Keurmerk Grenzen ADRZ Overlast Parkeren b Je bent in de winter gebo ren en winter betekent sneeuw, hadden ze ge zegd. Sneeuw... en zachtjes wordt alles wit. Hoe verzin je het? Sneeuw legt zich onhoor baar op de takken van de bo men, op de twijgjes en de aller kleinste takjes en op de rand jes van het hek, en op de da ken en de straten. Op het dakje van het kip penhok met de witte kippen, op de kruiwagen, op de vuilnis emmer. En het bleekveldje dat eerst nog groen was, wordt helder wit, witter dan de lakens die er in de zomer wel eens op lig gen. Sneeuw. De knisperende ge luidjes van de sneeuw onder je voeten. Sneeuw die vast klontert on der je klompen zodat het lo pen strompelen wordt en je ten slotte omvalt in de sneeuw die zacht is. De sneeuwvlokken die je probeert op te vangen op je tong. De eindeloze grijze lucht waaruit stilletjes ontelbare sneeuwvlokken naar beneden dwarrelen. Het sneeuwt en sneeuwt en de wereld verandert helemaal. Brieven In de krant (7 januari) staat een artikel over de wildgroei van keurmerken. Opvallend daarin is dat directielid Anita Vegter van de AMC Labels met geen woord rept over het bestaan van de Raad voor Accreditatie. Deze raad is in 1983 opgericht door het ministerie van Economische Za ken met als doel ordening te brengen in de geloofwaardigheid van keurmerken. Geloofwaardige keurmerken zijn onder meer het Kema-Keur (elektrische veilig heid) en het Komo bouwkeur- merk. Op deze keurmerken wordt toe gezien door een certificatie-instel- ling die verantwoording aflegt aan de Raad voor Accreditatie. Los van deze geloofwaardige keurmerken mag in Nederland ie dereen een keurmerk aanbren gen op zijn producten omdat het begrip keurmerk niet is be schermd. Zeker een omissie in de Nederlandse wetgeving. Nu Denemarken, Zweden en Noorwegen hun grenzen dicht houden en controleren of perso nen ongewenst hun landen bin nen komen, zullen er volgens Alexander Pechtold (D66) geen vliegtuigen meer landen en sche pen hun zeehavens binnen va ren. Toen de heer Wilders in de Tweede Kamer voorstelde de grenzen dicht te doen om te con troleren wie het land binnen komt was Pechtold de eerste die zei dat dit niet mogelijk was om dat er dan geen schepen meer de havens binnen kwamen en geen vliegtuigen zouden landen. Die angstcultuur deed mij den ken aan 2005 toen leden van D66 vertelde dat het licht in Europa uit zal gaan als tegen het referen dum van Europa zal worden ge stemd. De bevolking sprak zich uit tegen de Grondwet van Euro pa en het licht bleef aan. Directeur Brandenburg van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (krant 7 januari) vond geen ouwe sok met geld of een doos met ge dekte cheques, maar lijken in de kast. Dat betekende nog meer te korten. Nog meer snijden in de organisatie. Bedrijfseconomen in de zorg claimen dat door innova ties en nieuwe technologieën het aantal operaties zal afnemen. Mensen zullen een medial tricor- der gebruiken, die data over hun gezondheidstoestand opslaat en afwijkingen daarin. De arts krijgt dan bij consult direct een rappor tage wat de patiënt scheelt. Veel minder onderzoeken en testen zijn nodig. Minder bureaucratie en minder personeelskosten. Hopelijk kan het ADRZ het zolang rekken en overleven tot deze innovaties al gemeen toegepast worden. Met versterkende injecties van CZ lukt dit wellicht. Misschien on der de naam ADRCZ. Een jeugdwerker gaat aan de slag in de Anjerstraat om de 'overlast' van voetballende kinderen in, no ta bene de speeltuin, aan te pak ken. In de jaren zestig van de vori ge eeuw werd de Bloemenbuurt gebouwd en in de opvolgende ja ren betrokken door kinderrijke gezinnen. Nu schijnen die ouders er last van te hebben van de kinderen die er NU wonen, het moet toch niet gekker wor den. De Bloemenbuurt is één van de kinderrijke buurten van Kloosterzande. Ik ben zelf de 70 genaderd en beleef alleen maar plezier aan deze kinders, de wijk leeft tenminste!! Ook zouden twee bomen moe ten wijken volgens de twee kla gers. Het moet toch niet zotter worden. Meer dan 30 gezinnen hebben nergens last van. Laat de jongerenwerker zich inzetten om deze twee klagers te helpen ande re woonruimte te zoeken. Laat de kinderen voetballen in de enige speeltuin in de buurt! Vanwege de wachttijden bij de specialisten (en het laborato rium) in het ADRZ stel ik voor dat de overschrijding van de af- spraaktijd wordt afgetrokken van de parkeertijd. ©je» VRIJDAG 15 JANUARI 2016 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Jaap van Belzen Pablo Picassoplein 68, Vlissingen J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk J. C. Thepass Anerstraat 46, Kloosterzande Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes ontdek dat de béste schadebedrijven ook het goedkoopst autoschade reparareren in 3 muisklikken een offerte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41