'Nu moeten de paaltjes óók weg* Winters feestje voor een goed doel m 'Compensatie gemeente bij andere bouw" 6 WALCHEREN De Hogeschool snakt naar extra studentenkamers, zegt het Vlissingse college. Het CDA twijfelt hardop. Scaldastudenten houden markt voor Vluchtelingenwerk 'Studentenhuisvesting is ongewenst als we duurdere huizen Willen Marin de Zwarte CDA 'Ik begrijp het niet meer. De vlonders zijn weg, maar dat is blijkbaar niet genoeg voor de gemeente' In de regio it Mijn dorp, mijn stad TWijfel CDA aan nieuwe campus door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De Hogeschool Zee land - eigenlijk HZ University of Applied Sciences - dringt aan op snelle realisatie van de nieuwe studentenbehuizing in Vlissin- gen. Dat verzekerde wethouder John de Jonge de raad Vlissingen gisteravond. Het bestemmingsplan voor de campus aan de Adriaen Coorte- laan ligt voor. Het CDA twijfelt of het grootschalige studentenka mercomplex aan de man kan wor den gebracht. Temeer omdat in Middelburg nieuwe studenten huisvesting wordt gebouwd bij het NS-station. Wat als de ont wikkelaar het plan bij gebrek aan marktkansen wijzigt? Vlissingen heeft de grond immers 'goed koop' - goedkoper dan voor hui zenbouw - van de hand gedaan, zei CD A-raadslid Marin de Zwar te. In dat geval volgen nieuwe on derhandelingen en bij een gewij zigd bouwplan hoort financiële compensatie als dat plan meer winstgevende bouw inhoudt, liet wethouder John de Jonge weten. Alex Achterhuis (PSR) vroeg zich af of er een register is waar zulke afspraken in staan opgetekend. „Al die afspraken zwerven rond in stukken, maar is er ook een overzicht?" door Annemarie Zevenbergen MARIEKERKE. „Mijn vlonders zijn inmiddels verstookt", verzucht Jan de Korte van minicamping Ma- riekerke. Hij moest de 18 vlon ders, waarop in het kampeersei- zoen zijn safaritenten staan, van de gemeente Veere verwijderen. „Maar nu moet ik ook de paal tjes weghalen waarop die vlon ders vastzitten. En de leidingen en kabels. Ik begrijp dat ik die ook moet verwijderen. Wanneer houdt dit op?" De Korte zag zich gedwongen z'n vlonders tot brandhout te ver zagen omdat ze niet heel verwij derd konden worden. 'Kapitaal vernietiging en een hoop werk voor niets' vindt de minicamping- houder teleurgesteld. De gemeente legde De Korte een dwangsom op als hij het spul niet zou verwijderen. De Korte begrijpt dat de safaritenten, zijn kampeermiddelen, na het sei zoen van het terrein af moeten. „Dat geldt voor alle mini-cam pings. Dat is voor iedereen ook duidelijk. Maar die vlonders? „Ik gebruik die al drie jaar." De Korte ontving vorige week een brief van de gemeente waar in hij gesommeerd werd ook de paaltjes onder de vlonders uit de grond te halen. „Paaltjes van vijf bij vijf die twintig centimeter bo ven het gras uitsteken... En moet iedere minicamping ook z'n ka bels en leidingen weghalen? De gemeente Veere verklaart dat de paaltjes dienen te verdwij nen 'omdat ze een onlosmakelijk onderdeel uitmaken van de vlon derconstructie'. Een woordvoer ster van de gemeente geeft ver der aan dat er 'door de gemeente geconstateerd is dat er kabels en leidingen liggen. Maar die hoe ven niet weg'. De Korte is nu 'echt de kluts kwijt'. „Ik lees uit de brief dat die wel weg moeten. Ik begrijp het echt niet meer." Het dagelijks bestuur van de gemeente Veere wees deze week de aanvraag voor een omgevings vergunning voor de vlonders af. De Korte wilde die op deze ma nier legaliseren. Vorig week ging het verzoek de dwangsom in te Jan de Korte minicampinghouder trekken dezelfde weg: de prullen mand in. Juridisch adviseur Bram van Leeuwen heeft be zwaar aangetekend tegen het wei geren van de vergunning. Hij diende al eerder een verzoek tot voorlopige voorziening in. De Korte blijft op een goede afloop vertrouwen. „Snel, hoop ik. Want zo kan ik echt niet verder." Dat idee past helemaal in de agenda van het presidium, het voorwerkoverleg van de fractie voorzitters. Die hebben het dins dag ook over de standaardisatie van de raadsmoties opdat die in houdelijk helderder worden. Dat was één van de vijf aanbevelin gen die de Rekenkamer van de raad in 2011 deed, in antwoord op de vraag van de gemeenteraad hoe die beter aan het roer van de gemeente kon staan. De adviezen over hoe de raad het beter kon doen, namen raad en college destijds weliswaar over, maar in 2016 is er nog wei nig concreets mee gedaan, wreef Walter van Wijngaarden namens de Rekenkamer donderdag onder de neus. Dat komt deels omdat de gemeente bestuurlijk en in tern de laatste jaren danig in be roering was. „Ik onderschrijf de recente conclusies van de ge meentesecretaris", zei Van Wijn gaarden. Bij de komende reorga nisatie van het ambtenarenappa raat beval hij met klem aan de af deling financiën op sterkte te houden. En de raad moet kern achtig aangeven welke gegevens ze wil hebben van de ambtena ren om goed te kunnen aanstu ren. door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE Een nieuw jaar, een nieuw feest hebben de Kou- dekerkse ondernemers beslo ten. Dus is het Dorpsplein mor gen van 16.00 tot 22.00 uur het toneel van het eerste Culi-win- terfeest. Ondernemers tonen daar ook een 'nieuw' gezicht; zo maakt het garagebedrijf snert en verkoopt het tegelbe- drijf er glühwein. Wilma de Groot van de on dernemersvereniging: „We wil den iets anders verzinnen in plaats van de kerstboomver branding. Die ging dit jaar niet door. Daarom dit feest, waarop ondernemers zich op een ande re manier presenteren. Met lek kere winterse hapjes en drank je voor de bezoekers. De horeca houdt daarna een afterparty." „We willen er een jaarlijks terugkerend feest van maken. Als dit aanslaat, denken we zelfs aan een zomerse editie. Het culi-zomerfeest dus. De op brengst gaat naar een goed doel. De bezoekers bepalen welk doel via stemming." De doelen zijn: Nationaal MS Fonds, Stichting De Hond Kan De Was Doen, Ride4Kids, Scouting de Valkeniers of Stich ting Dekat di Hati. MIDDELBURG Gebedsmomenten in de Week van Gebed Tijdens de Week van Gebed zijn er verschil lende gebedsmomen ten te bezoeken in Middelburg. Deze vin den plaats in de week van zondag 17 januari t/m zondag 24 janua ri. Zondag om 19.00 uur is er een gezamenlijke Vesperdienst in de Sint Augustinuskerk aan de Zuidsingel 70. Woensdag 20 januari om 19.00 uur is er een gebedsdienst in de kapel van parochie kerk H.H. Petrus en Paulus, ingang Lom bardstraat 1. Vrijdag 22 januari om 13.00 uur is er een Coven- try-vredesgebed in de Nieuwe Kerk. Zater dag 23 januari om 8.00 uur vindt een ge- bedsontbijt in het ge bouw van het Leger des Heils aan Het Zwin 1 plaats. MIDDELBURG Demodag Dans in De Kruitmolen Zo'n 44 dansgroepen laten zich zaterdag van hun beste kant zien tijdens de Demo dag Dans in Sporthal de Kruitmolen in Mid delburg. De ruim 600 deelnemende dansers strijden deze dag om een uitnodiging voor een theateravond la ter in het seizoen. Tij dens de demo wor den verschillende soorten dans beoe fend, zoals streetdan- ce, jazzdance, hiphop en showdance. Er zijn twee programma's. Het eerste begint om 15.30 uur en het tweede om 19.30 uur. MIDDELBURG. Scaldastudenten zamelden gistermorgen met een multi culturele markt in Middelburg geld in voor het goede doel. De leerlingen van het College van Zakelijke- en Commerciële Dienstver lening zetten zich in voor Vluchtelingenwerk Nederland. Op de markt kwamen verschillende culturen aan bod, zoals uit landen als Iran, Chi na, Servië, Verenigde Staten, Cuba, China en Nederland, foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, koersballen en gezel schapspelletjes MIDDELBURG CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'; Zeeuws Archief, Hof plein 16, 09.00-17.00 uur - Maritieme Ex positie 'Schepen op de Westerschelde'; Cinema Middelburg, 15.00 uur - The Mad ness of Reason; 19.00 uur - Vertoning 'Li fe'; 21.30 uur - Verto ning 'Le Tout nou veau testament'; Ont moetingscentrum SVRZ, vanaf 16.00 uur - Viering vijfja rig jubileum van ont moetingscentrum met o.a. optreden van Zeeuwse Sien; Vrije School Zee land, Willem Aron- deusstraat 59, 20.00-22.00 uur - Le zing Paulien Bom over 'idealen'; Stads schouwburg Middel burg, Molenwater 99,20.00 uur - To neelvoorstelling 'Ge sluierde monolo gen'; Middelburgs Theater, Verwe- rijstraat 53, 20.00 uur - Theatergroep Pau ze speelt 'Haal adem kus me diep'; Café 't Babbelaertje, Vlas- markt 14, 22.00-23.30 uur - Optreden Jules Deelder en toetse nist Bas van Lier OOST-SOUBURG Historische Kerk, Oranjeplein 2,20.00 uur - Nieuwjaarscon cert Zeeuws Jeugdor kest OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Duinvliet- weg 6,13.30-16.00 uur - Activiteit 'Ont dek de geheimen van de landschaps tuin' bij Terra Maris VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 809.00 en 09.45 uur - Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lo pen, samen met een (groot)ouder; Biblio theek, 10.00-17.30 uur - Boekenver koop; Arsenaal Thea ter, 18.00 uur - Nieuwjaarsborrel Walcherse PVDA, met om 19.00 uur - Theatervoorstelling 'Kamp'; CCXL Thea ter, Spuikomweg 1, 20.15 uur - Voorstel ling Javier Guzman WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154-156, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Openbare la gere school Westka- pelle 1844-1944'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38