PERSPECTIEFqV0ELEN MENSEI De nieuw jaarsspeech: owi Ml' dit zeggen de ^^INDlburgemeeSterS Sienna heeft droombaan als zorgassistent Help Karei en Lenie uit de brand NVM: Zeeuwse huizenmarkt krabbelt op Na een flinke dip in het derde kwartaal van 2015 stijgen de woningverkopen weer. INCIDENTEN o ia ra 7f>R r. VLISSINGEN. Er zijn in Zeeland in het laatste kwart van 2015 meer huizen verkocht. Herstel was er vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Dat blijkt uit cijfers van de Nederland se Vereniging van Makelaars (NVM). Zeeuws-Vlaanderen beleefde een dip in het derde kwartaal. Toen wisselden 95 woningen van eigenaar. De laatste drie maanden steeg dat aantal naar 125. Boven de Westerschelde was sprake van een lichte toename van het aantal verkochte woningen: van 427 in het derde kwartaal naar 435 in het vierde. In totaal kregen 560 hui zen een nieuwe eigenaar. Dat zijn er meer dan in het staartje van 2014. Toen werden er 506 huizen verkocht. De NVM stelt dan ook dat het herstel van de woningmarkt zich doorzet. Dat komt omdat consu menten weer huizen durven ko pen. Ook de lage rente geeft een duwtje. Wel zijn de woningprijzen in Midden- en Noord-Zeeland licht gedaald ten opzichte van het der de kwartaal. De gemiddelde trans actieprijs bedroeg 199.000 euro. Vergeleken met een jaar eerder is sprake van een hogere gemiddel de woningprijs: plus 2,5 procent. In Zeeuws-Vlaanderen is de ge middelde transactieprijs stevig ge daald. In het derde kwartaal kwam die uit op 195.000 euro, in het vierde op 183.000 euro. Dat is wel beter dan eind 2014. Toen kost- Huizen onder de drie ton lopen wel goed, zegt de Nederlandse Vereniging van Makelaars te een huis gemiddeld 175.000 eu ro. In een jaar tijd is de verkoop prijs 4 procent gestegen. De ge middelde landelijke verkoopprijs is momenteel 227.000 euro. Door de bank genomen staat een huis in Zeeland nu vier maan den te koop. Niettemin staat zo'n 45 procent van de Zeeuwse koop woningen al een jaar te koop. Vol gens de NVM moeten de eigena ren water bij de wijn doen, willen ze hun huis verkopen. De makelaarsvereniging consta teert dat 'nieuwe' verkopers tegen woordig hun woningen voor een veel scherpere prijs te koop zet ten. Het gevolg is dat woningen die al een jaar of langer te koop staan, nauwelijks tot geen kijkers krijgen. De NVM zegt dat met na me huizen onder de drie ton wel goed lopen. MIDDELBURG. Karei en Lenie van der Linden laten zich donderdag niet zien op de weekmarkt van Middelburg. Een aantal kraamhouders collecteert voor het 'kermisechtpaar', dat afgelopen weekeind hun kermisattracties en woning kwijtraakte door brand. Karei was met zijn draaimolen in de zomer vaak present op de Middelburgse markt. „Ik ga er nu niet naartoe. Dat is een beetje alsof ik voor mezelf sta te bedelen. Maar we waarderen de inzet van al die lieve mensen erg." De dames Elly - links, zij begon de actie - en Jeanine gingen donderdag met de collectebus rond op de Markt. Ook bij diverse kramen en bij horecazaken en winkels rondom de Markt staan collectebus sen. Op de weekmarkt van 28 januari bieden Elly en Jeanine de opbrengst aan Karei en Lenie aan. Op de voor het echtpaar geopende rekening (NL79INGB0701318686) kan een bijdrage worden gestort. www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 15 januari 2016 Zeelan1 PAGINA 10 11 Meer woningen verkocht door Frank Balkenende Help Kaïel e" Lenie Uit 0E BRAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33