'We hebben de muziek gevolgd' Archief Annie M.C. gaat naar museum oedkoper dan 2015! corendon CULTUUR SHOW 29 corendon.nl @0237510606 Zomervakantie Hoogtepunten in de schenking zijn volgens het museum de circa 185 brieven die Schmidt aan haar moeder schreef en de bewaard ge bleven briefwisseling met haar man Dick van Duijn (zo'n 280 brieven). Ook uitgebreide corres pondentie met vriendinnen en met impresario en theaterprodu cent John de Crane maken deel uit van het archief. Bij de stukken zitten ook de scripts voor de komische televisie serie Ja zuster, nee zuster uit de ja ren '60 en de serie muzikale blij spelen Pension Hommeles uit de ja ren '50. Verder maken literaire prij zen deel uit van de aanwinst. De meest bijzondere daarvan is de in ternationale Hans Christian An- dersenprijs, die Schmidt in 2988 kreeg uitgereikt door de Zweedse schrijfster Astrid Lindgren (van onder meer Pippi Langkous). In 2017 brengt het Kinderboe kenmuseum, dat aan het Letter kundig Museum is gelieerd, een interactieve tentoonstelling over de leukste verhalen van Schmidt. kroond tot beste band van Ne derland. „Een geweldige avond. We traden daarna op in een uit verkocht Paradiso. Het tochtje daar naartoe maakten we in een limousine. Fucking cool." Maar wat met elke verove ring langzaam verloren ging, was de spanning van de jonge- hondengroep die zijn plek moest bevechten. „De veilige keuze was geweest Go Back to the Zoo helemaal uit te melken, maar het dreigde saai te wor den, steeds weer hetzelfde rond je in Nederland. Nu komen we op nieuwe plekken, slapen in het buitenland weer bij vrien den op de vloer. Die frisse ener- gie doet ons allemaal erg goed." Het idee om een nieuwe band op te richten, ontstond di rect na het verschijnen van Zoo, het derde album van Go Back to the Zoo. „We schrijven alle vier songs. Voor elk album hielden we zeker twintig liedjes over. Die weken af van het gemiddel de, maar waren eigenlijk te goed om niet te gebruiken. Dat is de belangrijkste reden: we hebben de muziek gevolgd." En ja, ze hebben al vele goed bedoelde adviezen ontvangen: 'Weet wat je weggooit, zulk suc ces is niet vanzelfsprekend'. Kroon knikt begrijpend. „De kans dat we in de buurt van Go Back to the Zoo komen is vrijwel nihil. Maar of je je hypotheek kunt aflos sen met wat je met op tredens verdient, mag niet het mo tief zijn waar om je muziek maakt." De vier ge bruiken de reserves van hun vorige band nu om buitenland se trips te fi nancieren. „Als dat geld op is, zijn we be reid er een baantje bij te nemen. Net zoals we vroe ger deden." moet treden. Daarom zijn we met St. Tropez begonnen met optredens in het buitenland." Morgenavond speelt St. Tro pez op Noorderslag. In de krap pe kelder van de Oosterpoort. Het is het eerste grote Neder landse optreden van de nieuwe formatie. Kroon verheugt zich erop. Het afgelopen jaar speelde St. Tropez al wel in het buiten land. „Ons eerste optreden was in januari vorig jaar in Parijs. Er waren vier toeschouwers." Het contrast met het toppunt van de roem van Go Back to the Zoo kan amper groter. Kroon blikt terug op de avond, in april 2011, waarop het viertal werd ge- Als Go Back to the Zoo werden ze twee keer gekozen tot Neder lands beste band. Maar Go Back to the Zoo bestaat niet meer. De vier leden begonnen een nieuwe groep: St. Tropez. Die debuteert morgen op festival Noorderslag. Lars Kroon kan het niet anders zeggen: „Een heel onverantwoordelijk besluit." Sinds vorige week is zijn band Go Back to the Zoo opgeheven. Het kwartet heet nu St. Tropez. Kroon (29) is van bassist aan de zijkant van het podium nu frontman gewor den. „We zijn echt een nieu we band", benadrukt hij. „Onze muziek is anders, meer richting punk en garagerock. We beginnen bewust weer bij nul, spe len geen repertoire van Go Back to the Zoo meer. „We hebben wel een discussie gehad of we niet twee bands naast elkaar konden laten be staan, maar we wil len graag dat men sen ons helemaal on bevooroordeeld tege- Turkse Rivièra Antalya Titanic Beach Resort Ultra All Inclusive Turkse Rivièra Belek Titanic Deluxe Ultra All Inclusive Zorgeloos omboeken tot 8 weken voor vertrek Altijd de laagste prijsgarantie Extra hoge Vroegboekkortmg Meer dan 1500 hotels VRIJDAG 15 JANUARI 2016 DEN HAAG. Het privéarchief van schrijfster en dichteres Annie M.G. Schmidt (1911-1995) is in handen gekomen van het Letterkundig Mu seum in Den Haag. Het is geschon ken door haar zoon Flip van Duijn. St. Tropez met tweede van links Lars Kroon. foto Sanja Marusic door Stefan Raatgever 8 DAGEN Last Minute va. LastMinut^ '-'Jt: -_i ..1 iliii.l May1 IKinderjzwembaden met glijbanen 7 a-la-carterestaurants V bars Wellness Spa van ca. 13.000 m2 Diverse zwembaden Gratis wifi Uitgebreid animatieprogramma Direct aan het zandstrand van Lara Al jarenlang zeer populair Miniclub, speeltuin, glijbanen Diverse buitenzwembaden Diverse a-la-carterestaurants Ruime standaardkamer met balkon Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. *Kijk voor de voorwaarden op corendon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29