Renault sjoemelt nier Oracle zoekt 400 nieuwe medewerkers Dochter Ahold verwacht dat consumenten meer blijven uitgeven aan gezondheids- Volg ons op Facebook en wees er als eerste 22 Unilever best tegen obesitas Duitsland: 1,7 procent groei Drogisterijketen ziet omzet en marktaandeel groeien in jaar dat concurrent failliet gaat. Van de grootste voedselprodu centen is Unilever het beste in het aanpakken van gezond heidsproblemen, zoals obesitas met cijfer 6,4. Op nummer twee staat Nestlé (5,9). De nummer drie is Danone (4,9). De Duitse economie, de groot ste van Europa, is in 2015 met 1,7 procent gegroeid. Het cijfer ligt in lijn met wat economen verwachtten. In 2014 ging de Duitse economie met 1,6 pro cent vooruit. et 540 winkels heeft de land kaart van Ne derland voor Etosdirecteur Jan Derek Groe- nendaal nog genoeg witte vlek ken, zegt hij. „Zeker in de grote steden. Qua locatie zijn zo'n 130 DA-winkels voor ons interessant. Maar niet tegen elke prijs." En, niet onbelangrijk: ze moeten bij de Etosfilosofie passen. „Er zijn te veel DA-ondernemers die graag zelf inkopertje willen spelen, die zelf deals voor acties willen slui ten met vertegenwoordigers." Dat is bij Etos geen optie. Het dochterbedrijf van Ahold houdt de touwtjes strak in handen. Klan ten mogen het verschil niet zien tussen de pakweg helft van de winkels die eigendom is van een franchise-ondernemer en de filia len die eigendom zijn van het hoofdkantoor in Zaandam. Het as sortiment, de inrichting, de beje gening van klanten: het moet over al hetzelfde zijn. Een groot verschil met DA, waar franchisenemers veel vrij heid hadden. Dat gebrek aan sa menwerking, aan één uniforme uitstraling, was volgens kenners juist een belangrijke oorzaak van de neergang. Die kwam de dag AMSTERDAM. Het Amerikaanse IT-bedrijf Oracle is op zoek naar vierhonderd 'briljante, visionaire' mensen die als cloud sales professio nal voor het bedrijf gaan werken vanuit een nieuw te openen vesti ging in Amsterdam. Dat maakte het bedrijf gisteren bekend. Het gebruik van zogeheten cloud- diensten neemt een grote vlucht. Afgelopen jaar verdiende Oracle er wereldwijd 1,5 miljard euro mee. Vanuit de nieuwe vestiging in Amsterdam gaan medewerkers nieuwe klanten in West-Europa zoeken. Daarbij gaat het bedrijf zich nadrukkelijk richten op het midden- en kleinbedrijf, meldde René van Stiphout, directeur van Oracle Nederland gisteren. Als be drijven (of consumenten) hun in formatie in de cloud opslaan, bete kent dat ze dat niet lokaal op hun eigen computers doen, maar in een datacentrum op afstand. Een bedrijf als Oracle biedt behalve op slagcapaciteit ook toepassingen waarmee bedrijfsprocessen wor den ondersteund. Oracle ver wacht de 400 nieuwe medewer kers ook uit omringende landen te halen. Het bedrijf heeft al een vestiging in Utrecht. Daar werken 1.100 mensen. Minister Henk Kamp (EZ) reageerde verheugd op het nieuws. Auto's van Renault overschrijden in sommige gevallen de normen voor de uitstoot van giftige gas sen. Maar er is geen sprake van ,sjoemelsoftware' die is geïnstal leerd bij dieselauto's van het merk. Dat maakte de Franse mi nister van Milieu, Ségolène Royal, gisteren na onderzoek be kend. Volgens haar zijn bij zowel Renault als twee buitenlandse au tomerken normoverschrijdingen geconstateerd voor CO2 en stik stofoxide. Minister Royal zei aan Renault opheldering te hebben gevraagd. Of sprake is van fraude, bleef onduidelijk. De bevindin gen bij Renault „zijn niet verge lijkbaar met die bij Volkswagen", zei minister van Economische Za ken Emmanuel Macron. Hij ver klaarde 'volop vertrouwen' te heb ben in de autofabrikant. De ver klaring van de ministers volgde op het nieuws dat de Franse op- Het aandeel Renault maakte halverwege de dag een duikeling van maar liefst 20 procent op de Parijse beurs sporingsautoriteiten huiszoeking hebben gedaan bij zeker drie ves tigingen van Renault, waaronder het hoofdkantoor aan de rand van Parijs. Volgens vakbond CGT hangt de huiszoeking 'zeer waar schijnlijk' samen met het schan daal dat vorig jaar aan het licht kwam bij Volkswagen. De Duitse autofabrikant erkende dat er bij miljoenen auto's gesjoemeld was met de software om strenge mi lieu-eisen te ontlopen. Het nieuws over de huiszoekingen zorgde voor grote paniek op de beurs. Het aandeel Renault maak te halverwege de dag een duike ling van maar liefst 20 procent, om daarna weer wat aan te trek ken. Ook Peugeot-Citroen maak te ook een flinke val op de beurs. Economie 36 Dit jaar zal in Rusland vijf procent minder auto's worden verkocht. Vorig jaar werd 36 procent minder nieuwe auto's aan de man gebracht in het land. Etos zoekt groei via filialen van DA door Annemieke van Dongen M door onze correspondent Frank Renout door Sander van Mersbergen PARIJS. Bij de autofabrikant Renault worden de normen voor uitstoot overschreden, maar er is geen sprake van 'sjoemelsoft- ware', zegt de Franse regering. Jan Derek Groenendaal, directeur van Etos foto Marco Okhuizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22