Betaald parkeren ADRZ vanaf juni Staatssecretaris bezorgd Arib nieuwe voorzitter Tweede Kamer AT-'. wordt een probleem in Zeeland Kras Kortingsdagen Station Schiphol krijgt een flinke opknapbeurt, omdat landen treuzelen met invoering spoorsysteem ERTMS. Hommage van Maurice Hermans aan zijn vader Toon DEN HAAG. Het zogeheten ERTMS-project, waarvoor ons land al 2,6 miljard euro opzij heeft gezet, is een zorgenkindje. Dank zij dat systeem kunnen treinen sneller en dichter op elkaar rijden. Maar accountants halen een dikke streep door de controle op het Ne derlandse deel. Ook treuzelen an dere landen met de invoering. Staatssecretaris Sharon Dijks- ma (PvdA), grijpt daarom in bij het project. Ze laat de Kamer van daag weten uit voorzorg in een la gere versnelling te schakelen. Reizigers krijgen met ERTMS in de toekomst een veiliger Euro pees spoor. Ook kunnen er zonder gevaar meer treinen rijden. Straks Straks ziet de machinist op een scherm hoe hard hij mag. Ook kan de trein niet harder rijden dan toegestaan ziet de machinist op een scherm hoe hard hij mag. Ook kan de trein niet harder rijden dan toege staan en remt het toestel zo nodig zelf af. Maar een aantal grote lidstaten, zoals Frankrijk en Duitsland, blij ken beloftes tot 2020 over de in voering van het nieuwe systeem niet na te komen. Dus moet de Eu ropese Commissie de plannen bij stellen. Ook aan Nederlandse zijde is lang niet alles koek en ei. Zo vreest de Auditdienst Rijk - con troleur van de overheid - dat het project ontspoort. De accountants zien zelfs zulke enorme proble men bij de controle op het reilen en zeilen, dat ze hoogstwaarschijn lijk over 2015 geen goedkeurend stempel afgeven. Dit is niet nieuw: in 2014 leed de controle op het project al on der een fors gebrek aan personeel. Ook werd destijds niet goed met de risico's en de planning omge sprongen. De staatssecretaris noemt het kersverse signaal zon der omhaal 'zorgelijk'. „Ik vind het belangrijk dat dit eerst goed op orde wordt gebracht met hulp van het per 1 november gestarte team", aldus Dijksma. De vertraging, die kan oplopen tot jaren, biedt een belangrijke kans: vele miljoenen aan reserve ringen blijven ineens onbenut. Het leeuwendeel van het vrijgeval len geld zal worden gebruikt voor een 'forse investering' in een op knapbeurt voor station Schiphol, blijkt nu. Die zak met geld is broodnodig voor vernieuwing en om de groei van het aantal passagiers aan te kunnen. Coalitiepartijen VVD en PvdA steunen de bestemming van het geld. Het huidige veiligheids systeem op het spoor functioneert voldoende, maar raakt verouderd. Al twaalfduizend mensen hebben de petitie ondersteund voor een tolvrije Westerscheldetunnel. Gaat het er deze keer van komen? ZEELAND2&3 in Uit&Thuis: foto Lex de Meester l/ - GOES. Patiënten en bezoekers van het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes moeten vanaf juni betalen voor een parkeerplaats. De ondernemingsraad en de cliëntenraad zijn akkoord met het voorstel van de directie om betaald parkeren in te voeren. Daarmee hoopt het ziekenhuis een einde te maken aan het chro nische gebrek aan parkeerplaat sen. Harde cijfers ontbreken, maar volgens woordvoerder Dick Bosscher van het ADRZ is dat vastgesteld na observaties. Het ziekenhuis geeft het be heer uit handen aan een externe exploitant, Parking Protection uit Beesd. Voordat de slagbomen worden geplaatst, komt er meer plek voor personeel aan de achter kant van het gebouw. „Een vast bedrag van de inkomsten gaat naar het ADRZ, de rest is voor de exploitant", aldus Bosscher. Voor het eerste halfuur betalen patiën ten en bezoekers niets, daarna is het tarief een euro per uur met een maximum van vier euro. Er wordt gewerkt aan gratis uit- rijkaarten of een abonnements pas voor mensen die structureel langere tijd in het ziekenhuis moeten zijn. Volgens Bosscher is gebleken dat wanneer je het eer ste uur of langer gratis parkeren aanbiedt, er een druk ontstaat op patiënten en bezoekers tijdens af spraken en bezoekuren. Korting op alle reizen! Veiliger spoor weer vertraagd door Edwin van der Aa www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 14 januari 2016 258e jaargang nr. 11 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,11 Tunnel Regen ©□wol PAGINA 4 5 8 711688 555530 ZEELAND 9 Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg /füs*. vigsP Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1