O Powerball: dromen over 1,5 miljard op de bank 'Kans op krokodillenbeet is groter* 'De voorpret is het leukst' 'Als je niet speelt, win je niet' J/-\ NIEUWS 9 Ê^KOOPJEDEALNL) DAGAA1N3B^DNIUN^IN VAN a a a a -88% (Vf Nu slechts 24,95 59,95 87% 52,- Vanaf slechts 7,95 Nu slechts €7,95 29,95 83% €25,- Nu slechts €4,95 29,95 67% €20,- Nu slechts 9,95 39,95 88% €35,- Nu slechts €4,95 Zo hard, dat de oorspron kelijke jackpot van 1,3 miljard door de enorme verkoopcijfers in de afge lopen twee dagen nog tot 1,5 mil jard groeide. Elektronische recla meborden achter winkelruiten en in bushokjes hebben maar drie cijfers, en zijn dus noodge dwongen op 999 miljoen blijven steken. Vandaag worden nog veel last- minuteklanten verwacht bij ben zinestations, buurtsupermarkten en sigarenboeren in 44 staten van Amerika. Op de vorige trek kingsdag, toen de jackpot van 900 miljoen voor de 19e maal op rij niet viel, werd alleen al in De verkoop van lootjes gaat zo hard dat de hoofdprijs met nog eens 200 miljoen dollar is gestegen New York voor 3,3 miljoen dollar per uur aan loten verkocht. In Ca- lifornië meldde de lokale loterij- organisatie rijen met wachttijden van vier uur. Met zoveel deelnemers is de kans dat de jackpot valt groter, omdat meer lotnummers verge ven zijn. Mensen die toevallig de zelfde zes getallen hebben geko zen moeten de prijs delen, maar het is in principe mogelijk dat uit eindelijk één winnaar de hele jackpot opstrijkt. Het zou de grootste loterijprijs zijn die ooit is vergeven in de historie van de mensheid. 1,5 miljard is het brutobedrag dat de winnaar maximaal kan op strijken als hij de prijs verspreid over dertig jaar laat uitbetalen. Daar gaat voor Amerikanen nog zeker 25 procent federale be lasting vanaf, plus de belasting van de staat waar ze wonen. Wie de jackpot in één keer wil innen krijgt hoe dan ook niet meer dan 930 miljoen dollar bru to. Dankzij de belastingdienst blijft daar in bijvoorbeeld New York naar schatting 615 miljoen van over. Buitenlanders krijgen met de belastingdienst in hun thuisland te maken. Martijn Hendriks uit Soest doet in Neder land alleen mee aan de Postcodeloterij. Hij laat alle andere loterij en aan zich voorbij gaan, maar van deze megajackpot begon nen zijn handen te jeuken. „Het zal de magie van het getal zijn", verklaart hij zijn spontane aan koop van vier Power- ball-loten. „Voor die paar euro wilde ik het wel eens proberen. De kans dat ik in Neder land door een krokodil word gebeten is groter dan dat ik die prijs win, maar toch, iemand moet winnen. Nu héb ik ten minste een kansje." De loten heeft hij online via The Lotter gekocht. Daarop kreeg hij meteen reacties dat je helemaal niet kunt meedoen als je zelf niet in Amerika woont. „Als ik 1,3 miljard dollar win, dan kom ik het zelf ophalen in de VS. Daar valt wel een mouw aan te passen." Over een nuttige beste ding van het geld heeft Hendriks best ideeën. „Ik denk dat ik eerst vier weken op vakantie zou gaan met mijn vriendin en onze kleine. En ik zou een wielerploeg be ginnen, ik ben een enor me wielerfan. Het is mo menteel slecht gesteld met de Nederlandse op- leidingsploeg. Die zou ik wel onder mijn hoede willen nemen, zodat het Nederlandse wielren nen vooruit kan." Ook aan goede doelen zou hij een sommetje weggeven. Verder heeft hij nog geen concrete plannen. „Ik denk dat je van gekkigheid niet weet wat je met zoveel geld moet doen." Voor Janneke Boek horst (38) uit Amers foort hoort meedoen aan de Powerball een beetje bij haar liefde voor Amerika. Twee keer per jaar gaat ze op vakantie naar Flori da. Daar kopen zij en haar vriend altijd een paar loten, gewoon, om te kunnen dro men van een berg geld op de bank. „De voorpret is 't leukst", lacht Boek horst. „Fantaseren over een nieuw huis of een nieuwe auto. Maar we hebben nooit meer dan 10 dollar ge wonnen." Ze rekent er dan ook niet op dat ze dit keer wel prijs heeft. Via twee verschillende internetsi tes heeft de Amersfoort- se nu vier loten in han den. „Best spannend, ik heb nog nooit online meegedaan." Het fantaseren blijft heerlijk, zeker nu de prijs zo astronomisch is. Veel verder dan een mooie vakantie en een nieuwe auto komt Boek horst echter niet. „Een vakantie met alles erop en eraan, hé. Dus dan vlieg ik in een privéjet naar Florida en laat ik me daar door een limou sine ophalen. Van die ex treme dingen die je in het gewone leven nooit kunt doen." Haar fantasie slaat niet op hol. Ze blijft van nacht niet op voor de trekking, ze kijkt mor genochtend wel wat de uitslag is. „Ik ben er echt niet zenuwachtig voor. Daar ben ik toch te nuch ter voor: de kans is groot dat het niks wordt." Hugo van Dijk heeft al een keuze gemaakt: hij zou de jackpot in één keer laten uitbetalen. Dat betekent in zijn woonplaats New York wel dat van 1,5 miljard dollar nog niet de helft overblijft, 'maar je kan net zo goed morgen door een bus worden overreden', vindt hij. „Ik ga geen dertig jaar wachten." Van Dijk, ma kelaar in New York, kocht voor 20 dollar tien loten bij zijn buurt- supermarkt in Queens. Hij speelde bij de laat- ste drie trekkingen al mee vanwege de hoge jackpot, en ervoer hoe klein de kans is op een echte prijs. „Ik had al leen het Powerballgetal goed. Maar één ding is zeker: als je niet speelt win je niet." Met de hoofdprijs zou een ma kelaar in New York een leuk appartement aan de rand van Central Park kunnen uitzoeken. Het duurste huis dat daar ooit van eigenaar wisselde, kostte 'slechts' 100 miljoen. „Dan kun je de buur man van die meneer worden", zegt Van Dijk. „Ik zit liever op een rots aan zee, met een privé- strand." De Nederlan der woonde eerder op Hawaii. Dromend over een bestemming voor zijn denkbeeldige mil joenen ziet Van Dijk zichzelf daar weer een huis kopen. Maar als hij echt wint, zullen we het nooit weten. „Je ziet mij niet met een grote cheque op tv. Anders ko men allemaal maffe mensen op je af die hun handje ophouden." WOENSDAG 13 JANUARI 2016 Pierre Cardin trui met V-hals Casual naar werk en netjes onder een colbert Stijlvol model en zit zeer comfortabel Subtiel Pierre Cardin logo op de borst Maten: M t/m XL Materiaal: 100% katoen P< <AU Adviesprijs Korting U bespaart: 69,95 64% €45,- 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips y Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts 0,50 per stuk- poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs Korting U bespaart: Digitale Bandenspanningsmeter altijd handig! Geschikt voor auto's, caravans, motoren etc. Zorgt voor veiliger en zuiniger rijden Voorkomt bandenslijtage Zou verplicht moeten zijn! Adviesprijs Korting U bespaart: 24,95 71% 17,- korting korting DUOPACK Siliconen Teen Ondersteuners - verhelpt pijn! Helpt tegen pijnlijke eeltknobbels Bescherming van je voet tegen stoten/ schuren in de schoen Helpt de grote teen uit te lijnen naar de natuurlijke stand Werkt tegen verbogen tenen v Voorkomt en verhelpt eelt en likdoorns Adviesprijs Korting U bespaart: Retro Horloges voor hem en haar Keuze uit de kleuren goud en zilver Prachtig te combineren met vele outfits Retro look-altijd in de mode! Met verlicht display Adviesprijs Korting U bespaart: korting korting Gelaagd beschermglas voor iPhone, Samsung en iPad Maakt het scherm onverwoestbaar Ultradun; geen last ervan Eenvoudig te plaatsen (zelfhechtend) Bescherm je kostbare smartphone! Adviesprijs Korting U bespaart: BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RptenPoy VUl KEUR NIET TEVREDEN? GELO TERUG! door Heieen Boex en Karlijn van Houwelingen Neem een hoed, stop er briefjes in met de namen van alle Amerika nen en trek er één gelukkige uit. Zo klein is de kans ongeveer dat een deelnemer aan de Powerball loterij de recordjackpot wint. Maar wie maalt daar om als de hoofdprijs 1,5 miljard dollar is en een lot maar 2 dollar kost? De lo ten vliegen de winkels uit. Janneke Boekhorst, foto Saskia Berdenis van Berlekom Hugo van Dijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9