Sluise raad niet goed ingelicht over project 'Aantrekkelijk Oostburg' Sluis blijft bij weigering vergunning 1 1 Kritiek op strandnota van gemeente Sluis 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Strandtenthouders langs de West- Zeeuws-Vlaamse kust willen 'wissel geld' voor eventuele huurverhoging. Wie rijdt hier te hard? De nota lag eind vorig jaar ter in zage. De paviljoenhouders rea geerden gezamenlijk, via de Vere niging van Strandexploitanten. Daarnaast dienden eigenaren van zeven paviljoens een eigen ziens wijze in. Die verschillen niet veel van elkaar. De strandtenthouders vallen onder meer over de voorgeno men verhoging van de huurprij zen. Die kan in vijf jaar tijd ver dubbelen. Op zich valt daar nog wel over te praten, vinden ze. „Maar dan moet daar wel wissel geld tegenover staan." Ze wijzen erop dat de gemeente voor voor zieningen als douches, toiletten, plankiers en nette strandposten zou kunnen zorgen. „Nu wordt de complete rekening voor onder 'De rekening wordt bij ons neergelegd, en we krijgen er niks voor terug' Ingrid van Liere meer het onderhoud en de infra structuur bij ons neergelegd, zon der dat we er wat voor terugkrij gen", vindt Ingrid van Liere, voor zitter van de verenigde paviljoen houders. B en W reageren in de nota op de zienswijzen. Ze wijzen erop dat dergelijke voorzieningen er aan zitten te komen, en noemen de huurverhoging daarom 'reëel'. De paviljoenhouders keren zich verder tegen de komst van nog meer strandtenten. Sluis houdt toch vast aan de mogelijk heid voor drie nieuwe paviljoens: in Cadzand-Bad, in Nieuwvliet en bij Waterdunen. Wel wordt het aantal plekken voor duinkios ken bij Groede teruggebracht van twee naar één. Ook het verwijt dat veel duinovergangen onder de maat zijn, trekt het college zich aan. B en W gaan daarover in gesprek met het waterschap. De briefschrijvers klagen ook over gebrek aan communicatie. Ze zijn nauwelijks betrokken bij het opstellen van de nieuwe no ta. De Sluise gemeenteraad neemt eind deze maand een be sluit over de strandnota. Aantrekkelijk Oostburg werd in 2oro gepresenteerd en omvat een pakket maatregelen om het cen trum van Oostburg te verbete ren, zoals herziening van de rij- route, de bouw van een brede school en een nieuwe super markt, en een complete herin richting van de buitenruimte. Al vanaf het begin stoorden raadsleden zich aan de gebrekki ge manier van communiceren. Het leidde in de zomer van 2011 tot een kleine crisis, toen Woon- goed - één van de betrokken par tijen - buiten medeweten van raadsleden om liet weten dat de bouw van appartementencom plex De Burght niet zou door gaan. Dat besluit werd, onder druk van de raad, teruggedraaid en intern werden maatregelen ge nomen om communicatiestoor- 'De gemeenteraad wordt onvoldoende in staat gesteld om zich een oordeel te vormen en bij te sturen' nissen voortaan te voorkomen. Maar nog steeds krijgt de raad te weinig informatie over de voortgang van het project om er goed sturing aan te kunnen ge ven, concludeert de Rekenkamer commissie. Raadsleden hebben te weinig zicht op eventuele wij zigingen ten opzichte van de oor spronkelijke doelen en planning. Daardoor kunnen ze niet ingrij pen of bijsturen, maar alleen na derhand van projectwethouder Peter Ploegaert horen wat er alle maal is gebeurd. De Rekenkamercommissie raadt B en W daarom aan eendui diger over het project te informe ren, en daarbij duidelijk te ma ken wat er veranderd is aan de planning, het budget, de begro ting en eventuele risico's. Anders om moeten raadsleden dan wel bereid zijn op hoofdlijnen stu ring te geven, en niet teveel be lang hechten aan details. B en W zeggen de raad toe de aanbevelin gen over te nemen. De raad be spreekt het rapport vanavond tij dens een commissievergadering. Recreatieprojecten Zeeland ex ploiteert een automatenhal in Toversluis. Daarnaast bevindt zich, onder de naam Casino Sluis, zo'n hal onder hotel Dikke van Dale. Toen de tijdelijke ver gunning van dat bedrijf enkele ja ren geleden afliep, wilde Recrea tieprojecten Zeeland die overne men. Het bedrijf had daarvoor het voormalige Bristolpand aan de Sint Annastraat op het oog. Ook Casino Sluis mengde zich in de strijd. Die kreeg uiteindelijk de permanente vergunning, waar door dat bedrijf mocht blijven be staan. Recreatieprojecten Zee land stapte naar de Raad van Sta te. Die oordeelde weliswaar dat het Sluise college onrechtmatig heeft gehandeld, maar uit bestu dering van de nogal ingewikkel de uitspraak blijkt dat dit kwam doordat het besluit te vroeg is ge nomen. Recreatieprojecten Zee land had nog kans een zienswij ze in te dienen. B en W wachten nu tot die termijn is afgelopen en nemen dan een nieuw besluit. In de regio Mijn dorp, mijn stad AXEL. De Halle, 9.15 uur: Computerles; 13.30 uur: Sjoelen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljart, koersbal, bridge; Korre, 13.30 uur: Bil jart, kaarten, hobby bijeenkomst; CLING E. Malpertuus, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Sjoelen; 19.00 uur: Linedan- ce; Café Joreka, 13.00 uur: Kaarten; GRAAUW. Dorpshuis, 14.00 uur: Graauw Leeft; 14.30 uur; Gym; HEIKANT. 'tHeike, 13.00 uur: Biljart; HOEK. De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljart, jeu de boules; 19.00 uur: Bridge, biljart; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljart; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Gym; 13.00 uur: Bil jart; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerk; 10.00 uur: Internetca fé; Robbedoes, 10.00 uur: Mamacafé; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Bewegen; 14.00 uur: Viva la Musica; De Binnendeur, 13.00 uur: Biljarten; KOEWACHT. De Vla schaard, 14.00 uur: Galm; OOSTBURG. Hervorm de kerk, 9.00 uur: Kof fieochtend; PHILIPPINE. DeKaaie, 14.00 uur: Bieden, jo keren; Statie, 14.00 uur: Kaarten; St. Albert, 13.00 uur: Quilten, kaarten, biljart; SINT JANSTEEN. De Warande; 9.30 uur: Biljart, gym, volks dans; 13.00 uur: Bil jart, schieting, Spaans voor begin ners; 14.30 uur: Spaans voor gevor derden; TERNEUZEN. De Ves te, 9.00 en 10.15 uur: Sociaal vitaal; 12.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Soos, jeu de bou les; 18.30 uur: Line- dance; De Kameleon, 19.00 uur: Linedan- ce; De Hoeve, 19.00 uur: Bingo. Paviljoenhouders vallen over huur door Martijn de Koning CADZAND-BAD. Strandpaviljoen- houders in de gemeente Sluis heb ben weinig goede woorden over voor een nieuwe versie van de ge meentelijke strandnota. Ze klagen onder meer over verhoging van de huurprijs, gebrekkige voorzie ningen, slechte duinovergangen en een gebrek aan communicatie. door Martijn de Koning OOSTBURG De Sluise gemeente raad moet meer controle kunnen uitoefenen op het project Aantrek kelijk Oostburg. De informatie voorziening van B en W aan de raad is onvoldoende. Dat conclu deert de Rekenkamercommissie van de gemeente Sluis. door Martijn de Koning OOSTBURG. Het Sluise gemeente bestuur handhaaft het besluit om Recreatieprojecten Zeeland geen vergunning te geven voor het ex ploiteren van een speelautomaten- hal in Sluis. De Raad van State veegde die beslissing onlangs van tafel, maar volgens B en W gaat het om een procedurefoutje, dat gemakkelijk is te repareren. AXEL Wintertocht Wandelsportvereni ging Zelden Rust houdt zaterdag een wintertochtwandeling in en rond Axel. Deel nemers kunnen een keuze maken uit een trip van 7,14 of 21 ki lometer. Het Axelse bos en natuurgebied Smitsschorre zijn in de trajecten opgeno men. Startlocatie is cultureel centrum de Halle. Vertrekken kan vanaf 8.30 uur. Hier en in het Gregorius- centrum zijn rustpun ten. Deelname kost 1,50 euro; KLOOSTERZANDE Spank in de Klaroen Coverband Spank speelt vrijdag in De Klaroen in Klooster- zande. De Zeeuws- Vlaamse band speelt disco- en soulhits uit de jaren zeventig en tachtig, zoals num mers van Diana Ross, Chic en Donna Sum mer. Spank met zange res Catherine als front vrouw (foto) schopte het vorig jaar tot de fi nale van de European Battle of the Cover bands in Raamsdonks- veer. Aanvang van het optreden is 22.00 uur. KEMZEKE Huis uit Detroit naar Verbeke Foundation De Verbeke Founda tion haalt een com pleet huis uit Detroit naar Kemzeke toe. Het huis is een pro ject van kunstenaar Ryan Mendoza die daarmee een stukje geschiedenis wil laten zien. Detroit is een spookstad geworden door de kredietcrisis. Veel huizen staan leeg. Een daarvan is in containers verscheept naar de haven van Ant werpen. Het huis wordt eerst opge bouwd voor de kunst beurs Art Rotterdam, zodat een breed pu bliek het kan zien. Ver volgens wordt het weer afgebroken en naar Kemzeke ver plaatst, waar het een vaste plek krijgt. Om de vervoerskosten te kunnen betalen, is er een crowdfundingac- tie op touw gezet via www.voorkunst.nl. TERNEUZEN. In Othene-Zuid moeten verkeersmaatregelen worden ge nomen. Bewoners van met name de Schoenerwerf in de Terneuzense nieuwbouwwijk zijn het wachten daarop zo langzamerhand beu. Ze ma ken zich zorgen over de verkeersveiligheid voor hun kinderen en heb ben bij de gemeenteraad aan de bel getrokken. Als oorzaak voor de uitblijvende maatregelen noemt bewoner Robert van der Endt de stilgevallen nieuwbouw. De wegen worden niet defini tief ingericht, zolang er in de straten nog gebouwd kan worden. „Dat kan nog jaren duren", vreest Van der Endt. Hij wil daarom dat ontwikke laar AM Zeeland tijdelijk verkeersremmers aanbrengt. Cino van Driessche van AM Zeeland kent de klacht, maar zegt er wei nig mee te kunnen. „We hebben extra 30 km-borden geplaatst, de be woners hebben ook nog borden gezet (zie foto). Je kunt je afvragen wie daar te hard rijdt. De Schoenerwerf is geen doorgaande weg." Vol gens Van der Endt is er wel sprake van sluipverkeer, zowel richting Zaamslag als bedrijfjes aan huis in de buurt, foto Camile Schelstraete WOENSDAG BRESKENS. MFC De SAS VAN GENT. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70