Angst, humor en spanningen in voorstelling Nie loslaete Plan voor informatieschermen en atelierroute 6 BEVELANDEN en THOLEN Heel Kruiningen Luncht Vooral mensen van buitenaf weten vaak niet wat er te doen is op het eiland. In de regio Endjesdurpbal voor kinderen Carnavalsvereniging De Vlóöientrappers houdt op 16 ja nuari een kinderbal in café De Hoop in Oud-Vossemeer, waar vier kinderen geselecteerd wor den voor het jeugdgevolg. Kinderen kunnen zich opgeven bij hun meester of juf Het Endjes durpbal begint om 14.30 uur in ca fé De Hoop. Anbo-middag in De Wemel De Anbo houdt vrijdag 15 janua ri een middag in De Wemel voor haar leden en andere be langstellenden. Tijdens de mid dag is er een bingo en wordt een presentatie gegeven door Matty en Piet Feytel over hun rondreis door Zimbabwe, Bots wana en Namibië. Aanvang 14.00 uur. Toegang kost 6 euro. THOLEN. Het zal inwo ners en toeristen bin nenkort niet meer ont gaan dat op het eiland Tholen allerlei kunstzin nige dingen gebeuren. Met een atelierroute en narrow-casting zet de culturele sector zichzelf op de kaart. Beide projecten wor den deels gedragen door het Cultuurplein Tholen, zeg maar de cul turele raad. Die bena drukt dat Tholen rijk is aan cultuur. Zo waren er het afgelopen jaar 178 culturele activiteiten en evenementen. „Veel in woners krijgen dat via de lokale media wel mee", zegt Piet Swar- thoff van het cultuur plein. „Maar toeristen zijn niet altijd op de hoogte van wat er te doen is." Narrow-casting moet daar een einde aan ma ken. Een moeilijk woord voor iets dat ei genlijk heel simpel is. Op twee drukbezochte plekken op het eiland wordt een groot beeld scherm geplaatst, waar actuele informatie over culturele activiteiten op komt te staan. „Maar we kunnen er veel meer mee doen", zegt Swar- thofif. „Zo zouden er ook filmpjes op ver toond kunnen worden of zelfs digitale exposi ties." De locaties van de beeldschermen, die op afstand bediend kunnen 'Veel mensen zijn creatief bezig, maar het is soms moeilijk elkaar te vinden' worden, houdt het cul tuurplein nog even ge heim. Swarthoff denkt dat ze nog in de eerste helft van dit jaar ge plaatst kunnen worden. Een ander initiatief waarmee kunstzinnig Tholen naar buiten wil treden, is een atelierrou te. „Er zijn op Tholen veel mensen die creatief bezig zijn", zegt kunste nares Daphne Vlot uit Sint-Annaland. „Maar het is soms lastig om el kaar te vinden en tot sa menwerking te ko men." Volgens Vlot is het de bedoeling dat een aantal ateliers op ge zette tijden opengaat. „Of dat één keer per week of één keer per maand wordt, weten we nog niet. Eind janua ri komen we bij elkaar om dat soort dingen te bespreken." De gemeente Tholen stelt voor beide initiatie ven samen zevendui zend euro beschikbaar. Mijn dorp, mijn stad Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaal voetbal voor jonge ren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thorbecke- laan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Hal van het Gemeen tehuis, Kerkplein 1, 09.00-16.00 uur - Tentoonstelling 'Het oog regeert, de hand is de slaaf van Kees Bruijnes; Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 09.30-11.30 uur - Schildercursus; Dorpshuis Meer waarde, overdag - Fo totentoonstelling over jubileumdag Zeeuwse Molen met prinses Beatrix; De Kroon, Voorst raat 17, vanaf 13.00 uur - Voorronde Noord-Bevelands kampioenschap 'Ge- luksbiljarten'; Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband. naar kunnen spe tegen Ken de Be voor- rloslaete :omt. len tijdens een oorlog." Nie los laete gaat over de angst die een mens overvalt in zo'n situatie, bang voor de eigen veiligheid maar ook de zorg om thuis in een tijd zonder mobiele telefoon. Voor het schrijven van de tekst heeft Jopie Minnaard mede ge put uit eigen ervaring. Zo grijpt een van de vrouwen (Anja Kop- mels) in haar vlucht naar zolder haar gitaar mee waar ze op zal spelen. „Ik was twaalf tijdens De Ramp. Wij gingen nog voor de dijken doorbraken spullen naar boven brengen. Ik bracht mijn ac cordeon en de poes Je pakt de dingen die je dierbaar zijn." Nie loslaete is spe ciaal geschreven voor een uitvoe ring in het kerkje van Ellesdiek, al speelt het daar niet. „Ik wilde absoluut niet dat het daar speel de, het kan overal in Zeeland zijn. Ik probeer het ook niet al te dramatisch maken. De hoofd zaak in het verhaal is nie loslae te." Het stormt hard, heel hard. Zes vrouwen van een toneelclub ko men samen om te re peteren. Het weer verslechtert en naar huis gaan is geen optie meer. Om het vege lijf te redden vluchten de vrouwen naar zol der. De omstandigheden van het toneelstuk Nie loslaete van Jopie Minnaard doen sterk denken aan De Ramp. „Ik wilde daar iets mee doen, met de uitvoering zo dicht bij die datum", zegt schrij ver en regisseur Jopie Minnaard. „Maar het thema 'nie loslaete' zou ook net zo GOES Cursus over Bijbel In wijkcentrum De Spinne in Goes be gint een gratis cursus over de Bijbel. De eer ste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 19 januari. De Gereformeerde Gemeente in Goes wil met de cursus kennis overdragen over de in houd van het christe lijk geloof. De kerk or ganiseert vrijblijvend vijf oriëntatiebijeen komsten rond de Bij bel, het boek van het christendom. Tijdens de cursus is er onder meer aandacht voor het Oude Testament, de persoon Jezus, het ontstaan van het chris tendom en de kern van het christelijk ge loof. De cursus be staat uit zes avonden, is gratis toegankelijk en bedoeld voor ieder een die meer wil we ten over de Bijbel en het christendom. Aan melden kan via evcgoes@kliksafe.nl of 0113-745022. THOLEN Lezing Op 20 januari geeft Tjeu van den Berk een lezing over het boek 'Eigenzinnig kunstzin nig', dat hij schreef over Carl Gustav Jungs psychologie van de (moderne) kunst. Tijdens de lezing van Van den Berk komen allerlei vragen aan de orde. Hoe beleeft de mens kunst? Wat is kunst nu eigenlijk? Deze avond wordt ge organiseerd door de Vrijzinnigen Neder land afdeling Tholen en begint om 19.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap. Kaartjes kosten 10 eu ro. OUD-VOSSEMEER WEMELDINGE Cultureel Tholen zet in op toeristen door Rob Paardekam Daphne Vlot, kunstenares KRUININGEN. Met 35 tafelgasten was het 'supergezellig' op de eerste editie van 'Heel Kruiningen Luncht'. Maar volgens Ingrid Brilleman van de gemeente Reimerswaal kunnen er nog heel wat mensen bij om de naam nog meer z'n eer aan te laten doen. Inwoners van het dorp kun nen elke tweede dinsdag van de maand terecht in Hof Cruninghe. Aan melden kan bij 't Wienckeltje, slagerij Van Soest zorgt door sponsoring dat deelname slecht 2,50 euro per persoon kost. Behalve bewoners van Hof Cruninghe en cliënten van 't Wienckeltje, zijn ook alle andere inwo ners van het dorp welkom, benadrukt Brilleman. „Vandaag was er zelfs een heel gezin met vier kinderen aanwezig." foto Johan van der Heijden GOES KAPELLE RILLAND WAARDE WISSENKERKE YERSEKE Davidse door Melita Lanting Nie loslaete wordt zondag (17 jan.) eenmalig opgevoerd tijdens de oe cumenische bijeenkomst Aanvang 14.30 uur, in de kerk van Ellewouts- dijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66