Hoondert snel in het zand De Pessemier opgesloten in kleedkamer Borsele Sloepoort Cup Bruse Boys raakt Martijn Backx zit vol en breidt uit kwijt door blessure aan schouder halfjaar voor worstelende hoofdklasser Hoek ZEELAND 13 Team Hoondert legde het vanwe ge de warmte ingekorte rondje Belén-Belén (285 kilometer) af in 3.30.23 uur. Hij zat 49 minuten achter winnaar Gerard de Rooij. Voor de Zeeuwse equipe was het de beste uitslag ooit. De formatie in de DAF-truck klom van de twintigste naar de achttiende plaats in het klassement. Hoondert liet gisteren zien dat hij goed hersteld was van de acht ste rit, waarin hij maandag negen tiende werd. Dat was een zware dag met veel gebonk in droge ri vierbeddingen en op venijnige zandbulten. Een keer maakte de DAF een flinke klap: „De inhoud van de koelkast vloog door de ca bine", zei Hoondert na afloop. „Kun je nagaan wat een jump dat was." De chauffeur kreeg ook nog te maken met malheur. Een luchtlei- ding was lek geraakt. „Daardoor viel alle druk weg. Geen koppe ling, geen bekrachtiging, geen remmen: niks. Zo hebben we 40, 50 kilometer gesukkeld. Even wachten tot er weer wat druk was en dan kon ik weer iets." Maar tijdens de neutralisatie (de etappe bestond uit twee de len) kon het euvel verholpen wor den. Daardoor kostte het Hoon dert weinig plekken. 'Geen koppeling, geen bekrachtiging, geen remmen: niks' 'Ik kan nu al zeggen dat ik weer met plezier naar de trainingen rijd' OOSTAKKER. Hoek sloot de eerste oefenwedstrijd van 2016 af met een gelijkspel. Op bezoek bij Gent-Zeeha ven, dat op het derde niveau in België uitkomt, gaf de ploeg van trainer Jannes Tant in de slotfase de over winning uit handen. Na een 1-0-ruststand werd het 1-1. Op het kunstgras in Oostak ker zette Rahim Abdul ne gen minuten voor rust de 0-1 op het scorebord. Zes mi nuten voor tijd passeerde aanvaller Alandson da Silva Hoek-doelman Brian Meul- meester (1-1). „Vooral voor rust hebben we goed gespeeld", vond Jannes Tant, die vijf spelers miste. Nick de Groote ont brak vanwege werk, de ren tree van Fabian Wilson werd door de staat van het kunstgras in Oostakker nog even uitgesteld. Thomas van Renterghem (ham string), Guillaume Clincke- maillie (hiel) en Mickenson de Pessemier (spierscheu- ring in het bovenbeen) ont braken door blessures. De Pessemier kon alleen de tweede helft zien, omdat hij voor rust opgesloten zat in de kleedkamer. „Ik moest 25 minuten aan een machine liggen", vertelde de verdedi ger. „Toen ik naar buiten wilde, bleek dat de deur op slot was. Niemand hoorde me." Tijdens de rust kon De Pessemier eindelijk naar buiten en de tweede helft vanaf de tribune bekijken. Met het ja-woord van Zeelandia Middel burg is het jaarlijkse voetbaltoernooi om de Borsele Sloepoort Cup (BSC) volgeboekt. Twintig teams treden in augustus aan in Nieuwdorp en Lewedorp. En zoals gebruikelijk is er weer een aantal noviteiten. De Superpoule, waarin vier Zeeuwse toppers elkaar zullen be strijden, is instandgehouden. Vlis- singen, Kloetinge en Goes komen daarin uit. De vierde ploeg wordt Zeelandia Middelburg of Bruse Boys, daarover is nog geen beslis sing genomen. De resterende zes tien clubs worden in vier poules van vier teams gegoten. De poule winnaars strijden op de fmaledag om de hoogste eer. Voorgaande ja ren was er nog een B-poule waar in vooral vierdeklassers acteerden. Die zijn nu bij de A-poule ge voegd. Om alle teams voldoende aan bod te laten komen, is het toer nooi uitgebreid van vijf naar zes dagen. De loting vindt plaats op woensdag 23 maart. Dat zal gebeu ren na een vriendschappelijke wedstrijd van een BSC-team te gen eersteklasser Goes. Het BSC-team zal bestaan uit spelers van Nieuwdorp, Lewedorpse Boys, Luctor'88 en Patrijzen. Deelnemende teams: Vlissingen zon, Kloetinge, Goes, Zeelandia Middel burg, Bruse Boys, Dauwendaele, GPC Vlissingen, De Meeuwen, Nieuwdorp, Oostkapelle, Luctor'88, Patrijzen, Ter- neuzen, Walcheren, Zeeland Sport, Le wedorpse Boys, Nieuwland, RCS, Vlis singen zat en Volharding/SVD. In de zomer van 2014, op twin tigjarige leeftijd, maakte Backx de overstap van zaterdag-vierdeklas ser SKNWK naar de club uit Brui nisse, toen nog tweedeklasser. Hij stond bekend als een echte goal- tjesdief en maakte die status ook direct waar. In zijn eerste zes duels scoorde hij zes keer. Maar toen ging het mis. „In de zomer, vlak voordat ik bij Bruse Boys begon, raakte mijn schouder uit de kom. En tijdens het seizoen gebeurde dit nog twee keer." Een operatie volgde. „Daarna ben ik hard gaan werken in de sport school en leek alles weer op zijn 'Ik kan tijdens het voetballen alleen aan mijn schouder denken, het zit puur tussen mijn oren' plek te zitten. Ook controles we zen niet op problemen." Met frisse moed ging de stu dent aan de Haagse Hogeschool verder met voetballen. Maar toen zijn schouder eind augustus vorig jaar voor de vierde keer uit de kom schoot, verdween al zijn ver trouwen. „Tijdens een oefenwed strijd tegen Goes viel ik en was het weer mis. Het was een alle daagse val, niets bijzonders." Nu, zo'n vijf maanden later, heeft de spits daarom besloten een punt achter zijn loopbaan te zetten. „Ik kan tijdens het voetbal len alleen aan mijn schouder den ken, het zit puur tussen mijn oren", legt hij uit. „Daardoor durf ik de duels niet vol aan te gaan. En op zeventig procent spelen vind ik ook niks." Dat hij nu stopt met voetbal len, hoeft echter niet per se te be tekenen dat Backx nooit meer te rugkeert binnen de lijnen. „Moge lijk, als ik het vertrouwen ooit te rugvind, dat ik weer ga voetbal len. Ik ben nog jong, dus heb nog wat jaren te gaan. Maar op dit mo ment kan ik het gewoon niet." WOENSDAG 13 JANUARI 2016 door Roeland van Vliet BELÉN. Adwin Hoondert blijft zich verbeteren. De trucker uit Hoede- kenskerke finishte gisteren als vijf tiende in de negende etappe van de Dakar Rally. Op een parkoers dat voor een groot deel over Argen tijnse zandduinen voerde, hield de Bevelandse chauffeur zelfs een er varen rijder als Hans Stacey - eer der deze editie etappewinnaar - achter zich. Adwin Hoondert Dakar-trucker vertrouwen voelen Nathan Lagrou (midden) voor de eerste keer in actie voor Hoek, tijdens het oefenduel met Gent-Zeehaven, foto Camile Schelstraete Nathan Lagrou door Barry van der Hooft door Rudy Boogert door Daniel Vervelde DEN HAAG. Het zit Bruse Boys niet mee. Na spits Gerard Vogel (28), die afgelopen zaterdag zijn enkel brak tijdens een oefenduel met het tweede elftal, ziet de zaterdag-eer steklasser uit Bruinisse ook aanval ler Martijn Backx (21) definitief af haken door blessureleed. Martijn Backx speler Bruse Boys

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61