De Trazen' willen de steek terug Middenvelder uit België (23) speelt het komende 12 ZEELAND Volleyballers WS'92 blijven laatste na maximale nederlaag Hubert van den Hemel wordt nieuwe trainer van Breskens Ploeg van trainer Jannes Tant begint 2016 tegen Gent-Zeehaven. Het duel eindigt in een 1-1-gelijkspel. De volleyballers WS'92 incas seerden tegen het op de tweede plaats geklasseerde Zuvo een ge flatteerde 4-0-nederlaag. De Vlis- singse eersteklasser was na een oorwassing in de eerste set nau welijks minder, maar keerde zon der punten huiswaarts. WS'92 kreeg in de eerste set geen voet aan de grond (25-12), maar maakte het de thuisploeg in het restant van het duel lastig. Een paar slordigheden leidden in de slotfase van de tweede set tot nipt verlies (27-25). In de der de en vierde set gingen de Vlis- singers gelijkop tot het twintig ste punt. Daarna had Zuvo een beter eindschot (25-20,25-21). Zuvo kwam door de zege op één punt van koploper Gavoc'io, ter wijl WS'92 met tien punten uit elf wedstrijd op de laatste plaats blijft. De achterstand op num mer tien Sterre-Voorwaarts 2 en Forza Schouwen-Duiveland 2 is respectievelijk één punt en twee punten. Hubert van den Hemel (foto) wordt volgend seizoen trainer van de voetbalvereniging Bres kens. De oefenmeester uit Ter- neuzen is nu nog werkzaam bij zaterdag-tweedeklasser Zaam- slag, waar hij aan zijn vierde sei zoen bezig is. Bij zondag-vierdeklasser Bres kens wordt de trainerspost op dit moment ingevuld door El- mar Lauret, die de onlangs ver trokken Arjan Human vervangt. De club zoekt naar een duurza me oplossing. Voor volgend sei zoen is die gevonden met Van den Hemel, voor wie Breskens de derde club (hij begon als trai ner van Terneuzen 2) uit zijn nog prille trainersloopbaan wordt. Van den Hemel is momenteel herstellende van een blinde darmoperatie. sport kort ij was nog niet één keer in Hoek geweest om te trainen of Na than Lagrou was al toegevoegd aan de groepsapp van de eerste selectie. „Dat zal in België niet snel gebeuren", weet de 23-jarige middenvelder, die door KVV Coxyde voor een halfjaar aan de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser is verhuurd. „In de eerste weken bij Hoek heb ik gemerkt dat met de sfeer weinig mis is. In de groeps app kwam ook een hoop onzin en humor voorbij, zodat ik al een beetje wist wat ik kon verwach ten." Lagrou is bij een club terecht gekomen die in de tweede sei zoenshelft heel graag de weg naar boven in wil slaan. Na de de gradatie uit de topklasse heeft Hoek een waardeloos halfjaar achter de rug, waarin trainer Ruud Pennings al snel sneuvelde en zijn opvolger Jannes Tant er niet in slaagde een sterke reeks neer te zetten. Hoek was veel te wisselvallig, verloor acht van de dertien competitieduels en be leefde kort voor de winterstop met de bekeruitschakeling bij Oranje Wit (2-1) een nieuw diep tepunt. De club liet spits Sam de Mun ter naar Lochristi vertrekken, La grou werd als vervanger binnen gehaald. Hij speelde gisteravond zijn eerste oefenwedstrijd met zijn nieuwe ploeg, in Oostakker tegen Gent-Zeehaven. Wat is hem in zijn eerste weken bij Hoek opgevallen? Lagrou: „Dat er veel voetbal in deze ploeg zit. Ik vind het vreemd dat Hoek zo laag staat, want volgens mij zit er genoeg kwaliteit in de selectie." Of hij het ontbrekende puz zelstukje is moeten de komende maanden uitwijzen. Lagrou, die het liefst als nummer tien speelt, wil vooral weer lekker voetbal len. Dat lukte voor de winterstop niet bij Coxyde. „De afgelopen twee seizoenen heb ik alles ge speeld bij Coxyde en vorig sei zoen werden we kampioen van de Derde Klasse. Ik wilde me een niveau hoger graag laten zien maar de trainer deed geen be roep meer op me. Wat de precie ze reden is, weet ik nog steeds niet. Jongens die in Derde Klasse bijna niet speelden, deden dat nu wel, terwijl ik geen kans kreeg. Het was mijn derde jaar bij Coxy de, maar misschien wel een jaar teveel." 'Je moet als voetballer weten wat je kan. En je moet ook een beetje geluk hebben' Een overgang naar Hoek bood uitkomst. Lagrou werkte bij de beloften van Club Brugge al sa men met Jannes Tant. „Ik hoop vooral weer vertrouwen te voe len, dat is belangrijk voor een voetballer. Bij Coxyde was ik het plezier in het voetbal kwijtge raakt. Maar toen ik voor de eerste keer naar de training in Hoek reed, had ik er echt zin in. Ik kan nu al zeggen dat ik weer met ple zier naar de trainingen rijd." Als klein ventje speelde hij even voor Cercle Brugge, waarna Lagrou de overstap maakte naar stadgenoot en aartsrivaal Club. Hij doorliep de hele jeugdoplei ding, kwam in het belofteteam te recht en debuteerde op 8 novem ber 2012 tegen Newcastle United in de hoofdmacht. „Omdat er veel blessures waren, mochten drie beloften meetrainen", kijkt Lagrou terug op het thuisduel in de Europa League. „Vlak voor de wedstrijd werd bekend wie van de drie bij de wedstrijdselectie zou zitten. Dat bleek ik te zijn. En ik mocht ook nog invallen." Overleven Lagrou werd negen minuten voor tijd, bij een 2-2-stand, het veld ingestuurd door interim-trai ner Philippe Clement. „Newcast le zette veel druk, dus ik heb niet echt veel kunnen doen. Het was vooral overleven." Na het gelijk spel tegen de Engelsen kwam hij niet meer in beeld bij de hoofd macht. Hoe moeilijk was dat? „Niet echt moeilijk. Je moet als voetballer weten wat je kan. Toen de geblesseerden weer fit waren, had Club Brugge een gro te selectie. De kans is dan klein dat je er weer bij komt. Je moet ook geluk hebben." Aan het eind van dat seizoen mocht Lagrou bij Club Brugge blijven, maar besloot hij naar Coxyde te gaan. „Bij Club Brugge zou ik met de eerste selectie mee trainen, maar mijn wedstrijden vooral bij de beloften spelen. Ik wilde voelen hoe het is om in een eerste elftal te spelen en ben daarom naar Coxyde gegaan." Tweeënhalf jaar later trok hij de deur daar achter zich dicht, om in Hoek aan een nieuw hoofd stuk te beginnen. Daar is hij flink wat bekenden tegengekomen. „Guillaume Clinckemaillie, Ma- teusz Kuzmicki en Bjarne de Vreeze kende ik al omdat ze ook bij Club Brugge hebben ge speeld. Ik rijd nu samen met Ma- teusz naar Hoek." De opdracht bij zijn nieuwe club is simpel: Hoek moet stijgen op de ranglijst en nog iets van dit seizoen proberen te maken. Daar wil Nathan Lagrou, als basisspe ler, graag een aandeel in hebben. De combinatie Traas verspeel de te veel punten op de over- nachtconcoursen en had de pech dat in het weekend van 4 juli door de hitte de concoursen van uit Chateauroux (oude duiven) en St. Just Cimetiere (jonge dui ven) werden afgelast. Daardoor kwam het reglement er aan te pas. De geschillencommissie van het NPO, de nationale duiven- bond, moest er aan te pas komen om recht te spreken en daarin haalde Danny de Voogd het. Toch zijn Louis en Ronald niet ontevreden over seizoen 2015. Louis: „De oude duiven kwamen met uitzondering van de over nacht goed naar huis. Ze pakten de Zeeuwse titel op de midfond en eindigden als achtste op de dagfond. Op Argenton pakten we zelfs de provinciale winst. Met de 'De oude duiven kwamen met uitzondering van de overnacht goed naar huis' jonge duiven ging de start mis. Na de eerste trainingsvlucht kwa men ze ziek thuis; het bleek de darmziekte coli te zijn. Het eerste concours hebben we ze dus niet ingekorfd. Daarna kwam ze weer voortreffelijk naar huis. Ze pak ten bij de jonge zelfs de Zeeuwse titel op de midfond." De 'Trazen' hebben de Zeeuw se asduif 2015 op hun hok zitten. Een jaarling blauwe doffer werd negentien keer in de mand ge stopt, vloog zeventien keer in de prijzen. Een eigen kweek. De combinatie Traas werd afgelopen seizoen herenigd. Toen Ronald in 2011 in Lewedorp ging wonen, was het even klaar. Maar Ronald is, wat de duivensport betreft, weer terug. In 2011 werd bijna de gehele kolonie verkocht, maar in 2012 werd een herstart gemaakt. In korte tijd was de combinatie Traas weer terug aan het front. Nu wordt alweer uitgekeken naar het seizoen 2016. Louis en Ronald zijn er gereed voor. Ze hebben voor de overnacht wat nieuw bloed aangeschaft. Louis: „We willen als het even kan die Generale steek terug op het hoofd." Sport sport@pzc.nl ZUNDERT BRESKENS MIDDELBURG Zeel. Middelburg oefent tegen ex-hoofdklasser De voetballers van Zeelandia Middelburg oefenen zaterdag op eigen veld tegen De Zouaven. Deze tegenstander uit Grootebroek degra deerde vorig seizoen uit de hoofdklasse waarin ook Vlissingen speelde. De aftrap is zaterdag om 13.00 uur ZEIST Boonman assistent bij ADO-Ajax Angelo Boonman (fo to) uit Sluiskil is ko mende zondag assis tent-scheidsrechter bij de wedstrijd ADO Den Haag-Ajax in de eredivisie. De lunchwedstrijd (af trap 12.30 uur) wordt geleid door Pol van Boekei. VLISSINGEN Oefenvoetbal Bart van Fraeijenhove, Len Eversdijk en Ruud Hoogesteeger scoor den gisteravond elk twee keer in de 6-3-zege van Terneu- zense Boys bij HW24 in Hulst. Mede door twee doelpunten van Arjen de Koeijer won derdeklasser Yerseke met 1-3 van het één klasse hoger spelende GPC Vlissingen. Overige uitslagen: VCK-Terneuzen 1-4, Kapelle-Nieuwdorp 4-2, MZVC-Heinkens- zand 2-0, SC Kruis- land-Duiveland 0-2. Lagrou wil weer door Barry van der Hooft H Nathan Lagrou speler Hoek door Fred Rabout NIEUWDORP. Geen derde opeen volgende titel voor de combinatie Traas, bestaande uit vader Louis en zoon Ronald uit Nieuwdorp. Na dat ze in 2008 en 2009 al de Ge- neraalssteek van de Zeeuwse dui vensport hadden mogen opzet ten, deden ze dat nog een keer in 2013 en 2014. Afgelopen seizoen moesten ze hem afstaan aan Dan ny de Voogd uit Yerseke. Louis Traas duivensporter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60