CDA tergt wethouder in discussie over kade Scheffers wil Gravensteen weer terug 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuw beleid voor horeca in de maak Romeyn als Zeeuwse pastoor Het Stadhuismuseum in Zierikzee staat sinds 1 januari los van de gemeente. De directie heeft grootse plannen. Hij bulkt van de am bitie. Hij zou zijn ad-interimdirec- teurschap van het Stadhuismuseum in Zierikzee dan ook graag omzet ten in een wat langer permanent dienstverband om de plannen tot uitvoer te brengen. Maar sollicite ren naar een functie die Albert SchefFers als kwartiermaker (in 2014 aangetreden) en interim zelfheeft gecreëerd, vindt hij niet kies. Daarentegen, zou de Raad van Toezicht hem vragen nog een paar jaar voor zijn reke ning te nemen, zegt Scheffers, 'dan moeten we het maar eens goed hebben over de ambities en de marsroute daar naartoe'. Trots wijst de 57-jarige Schef fers op een schetsontwerp, aan de binnenkant van zijn kantoor deur geplakt. Het eerste piketpaal tje dat het Stadhuismuseum in 'Het opheffen van het maritiem museum is niet zo'n verstandig besluit geweest' dit eerste jaar van zijn zelfstandi ge status hoopt te slaan in het 'nieuwe denken' over de kansen voor museaal en monumentaal Zierikzee. De Meelstraat wordt Met deze woorden kreeg CDA-raadslid Jan Bij de Vaate maandagavond VVD-wethouder Ad Verseput op de kast. B en W laten de instabiel ge worden kade aan de Vissersdijk in Zierikzee herstellen. Dat kost 640.000 euro. Ze laten voor 75.000 euro ook maar gelijk een voorhangwand plaatsen, net zo als bij Rollandthof een stukje ver derop. Tenslotte laten ze nog metselwerk doen. Dat kost nu een ton, maar zou 165.000 euro gekost hebben als de aannemer er apart voor moet komen. Het budget voor het kadeherstel is 750.000 euro. Alles bij elkaar ge nomen een flinke budgetover schrijding dus, concludeerde Bij de Vaate. Nee, antwoordde Verseput. „We hebben juist 65.000 euro be spaard. Reparatie en de wand val len binnen het budget. Het met selwerk is apart aanbesteed. Dat is een klus die we later hadden moeten doen, maar door nu werk met werk te maken, kan het goedkoper." Ook nadat Verseput zijn uit leg nog eens had herhaald, wilde de CDA-er van geen wijken we ten: „Ik blijf het zien als over schrijding. Gaan we dit nog va ker meemaken?" „Zou kunnen, dat weet ik niet," bromde de geïrriteerde WD-wethouder. heringericht met bankjes, groen, fïetsbeugels en, pal tegenover de entree van het oude stadhuis, een permanente rode loper in de straatstenen verwerkt. Op de kruising van de Meelstraat met de Dam komt een grote windroo- s in het wegdek te liggen, waarbij de staf van Neptunus naar zijn 'onderkomen' een stukje verder wijst. Met die routering hoopt SchefFers meer publiek naar het museum te trekken. Maar daar mee begint het naar zijn smaak pas. „Het Stadhuismuseum alléén, is te klein. Trekt dat op jaarbasis zo'n 20.000 tot 25.000 bezoekers, dan mag je tevreden zijn. Veel meer zullen het er zo ook niet gaan worden. Maar als je daar naast het Gravensteen aan de Mol bij het museum zou betrek ken..." De cellen op de eerste en tweede verdieping van het pand blijven een trekker van formaat, ervaart Scheffers. Nu is de mid deleeuwse gevangenis slechts één keer per week met een rond leiding vanuit het oude stadhuis te zien. In 2011 sloot de gemeente het museum en werd de begane grond verhuurd aan de Wereld winkel. SchefFers wil het pand weer terug en tot een nadrukke lijke eenheid met het stadhuis smeden. „Het opheffen van het toenmalig martiem museum is niet zo'n verstandig besluit ge weest. Wereldwijd zie je dat de publieke belangstelling juist voor dit soort panden enorm groot is." Hij heeft ook z'n zinnen gezet op het Huis de Haene schuin tegen over het stadhuis als presentatie- en vergaderuimte. En het zou hem zeer welkom zijn als ook meer gedaan zou kunnen wor den met de stadspoorten en de oude vismarkt. „Zierikzee heeft enorme potentie. Door daar ver standig naar te kijken, waar no dig aanpassingen te doen en uit breiding toe te staan, kan je er veel meer van maken." ZIERIKZEE. Trends in uitgaan zijn veranderd. De drankwet is aangescherpt en er mag niet meer worden gerookt in het ca fé. Vanwege dergelijke ontwik kelingen vindt de Schouwse ge meenteraad het nodig dat B en W hun horecabeleid moderni seren. Dat beleid dateert van mei 2007. B en W beloven in het tweede kwartaal met een nieuwe visie te komen. Daar voor willen ze overleggen met Horeca Nederland. Verder kij ken ze naar hun eigen ervarin gen van de laatste jaren en naar de veranderde wetten en regels van de rijksoverheid. Op ver zoek van de partij LSD wordt ook de behoefte aan nieuwe ho reca op het eiland onderzocht. In de regio Inloopavond Percussiegroep De Percussiegroep Zierikzee van Kunst en Eer houdt donderdaga vond 21 januari een inloopavond voor jongens en meisjes vanaf groep 4. Bezoekers kunnen die avond al proberen mee te doen met de slag werkers. Instructeur Arno Muller zal alles vertellen over de gang van zaken bij de percussiegroep. De inloopavond wordt gehouden van 19.00 tot 20.15 uur in het ge bouw 'De Harmonie' aan de Kaer- semakerstraat in Zierikzee. Bijeenkomst Vrouwen van Nu De Vrouwen van Nu, afdeling Brouwershaven, houden woens dag 20 januari hun eerste bij eenkomst van het jaar. De avond bestaat uit een jaar vergadering, een verkoop van door leden meegebrachte spul len en wordt afgesloten met een optreden van vijf leden die in december jarig waren. De avond begint om 20.00 uur en is in het Tonnenmagazijn. Potentiële leden zijn welkom. De entree is gratis. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge; 19.00 uur: Drum band; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Vol wassenen Ontmoe- tings Plaats (VOP); 17.30-19.30 uur: Eten wat de pot schaft; 20.00 uur: Band Schor; Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 't Zuudènde, 10.00-12.00 uur: In- loopochtend; Dorpshuis, 18.00 uur: Zumba les; Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; Dorpshuis de Ooster hof, 13.30 uur: Koers- bal; Dorpshuis, 18.30 uur: Zumba; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Stefïine; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's, FIZI, 14.30 uur: Hotel Transsyl- vanië 2; Gebouw de Driehoek, 9.00-11.30 uur: Schildercursus; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming van de toren; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Expo sitie VASTEiland. Meelstraat moet museum ademen door Marcel Modde Albert Scheffers, directeur a i Ad-interim directeur Albert Scheffers zou graag aanblijven om zijn ambi ties te verwezenlijken. Maar solliciteren doet hij niet! foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. „Het is toch een over schrijding van een ton. Als we elk werkbudget met vijftien procent overschrijden, zijn we snel door onze reserves heen." SCHARENDIJKE Wintermaaltijd voor het goede doel Op vrijdag 22 januari zetten tien jongeren van de PKN-kerk in Scharendijke in de leeftijd van 12 tot 16 jaar zich weer in om voor de vijftigplussers uit Scharendijke een diner te bereiden en te serveren. Ook dit jaar zal dit diner weer plaatsvinden bij zeil en surfcentrum Brou- wersdam. Met dank aan sponsoren kun nen de kinderen de kosten voor de maal- ZIERIKZEE tijd laag houden. Deel nemers betalen 15 eu ro. Dit komt ten goe de aan de BAS- stich ting uit Zierikzee. De ze stichting is opge richt om bekendheid te geven aan de chro nische ontstekings ziekte Juveniele Der- matomyositis (JDM) en om geld bijeen te brengen om onderzoe ken naar deze ziekte fi nancieel te ondersteu nen. De maaltijd be gint om 18.00 uur. Aanmelden bij evelienweenink® zee- landnet.nl of 671853. THOLEN Lezing T.J. van den Berk in Tholen Tjeu van den Berk geeft 20 januari een le zing over het boek Ei genzinnig kunstzinnig, dat hij schreef over Carl Gustav Jungs psy chologie van de (mo derne) kunst. Deze avond wordt ge organiseerd door de Vrijzinnigen Neder land afdeling Tholen en begint om 19.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap. Kaartjes kosten 10 eu ro. BROUWERSHAVEN ZONNEMAIRE. Ze moeten er als tegenprestatie een schuur voor in de verf zetten, maar dan heb je ook wat. In de nieuwe videoclip van de Utrechtse band The Royal Engineers, opgericht door de uit Zonnemai- re afkomstige zanger en toetsenist René Geelhoed, neemt acteur Michiel Romeyn (bekend van onder andere Jiskefet) de rol van pastoor van het Zeeuwse dorpje Zonnemaire op zich. De clip van het nummer 'Hey Sister' is te zien op de website van de band: www.theroyalengineers.nl. beeld videoclip BURCH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET KERKWERVE NIEUWERKERK NOORDCOUWE OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58