m I0E I 5 0 KLEINGELD 2016 /wn] É3| IV'l BELASTING ALMANAK Zitten er in deze stamppot spekjes? Dan moet ik echt mijn bril even opzetten, want ik zie ze niet bakje vla als afsluiter. Geen fratsen, geen gedoe. Een gepensioneerde man uit Tilburg komt al drie jaar elke dag eten, zegt Fred. Hij komt meestal met de fiets, behalve als het regent: dan pakt hij de bus. Nog nooit hebben Frans, Marloes, Felicia en Fred kant-en-klare boe renkool uit de supermarkt in hun winkelwagentjes gekieperd, laat staan dat ze er ooit een hapje van gegeten hebben. Het is de hoogste tijd. „Die van de Lidl zal wel win nen," zegt Felicia. Waarom? „Nou, die winnen dit soort testen toch heel vaak?" Blind De panelleden proeven blind: ze horen pas achteraf welk merk boe renkool ze geproefd hebben. Het viertal let onder meer op aantrekke lijkheid, smaak, de verhouding aardappel/boerenkool en toevoegin gen als zout en spekjes. Want in sommige fabrieksstamppotjes zijn spekjes verwerkt. De worst en jus, die bij de meeste kant-en-klare boerenkoolmaaltijden in een apart vakje liggen, laten we in het vakje. Bij het eerste boerenkoolprakje - van Van der Ende - gaat het al mis: te veel aardappel, te veel zout. Fred: „Kijk maar, d'r zitten nog grove stukken aardappel in." Bovendien zijn de aardappels niet echt gaar, aldus Felicia. Frans schudt alleen maar met zijn hoofd: zijn oordeel is duidelijk. Hoe anders is boerenkool nummer twee, de Chef Select van de Lidl. Fe licia: „Wat een verschil met de vo rige! De structuur is goed, de kleur is mooi. Ja, ik ben hier echt over te spreken. En ik denk eerlijk gezegd ook niet dat er betere komen." Op naar stamp nummer drie, van de Albert Heijn. Ze nemen een hap, kijken elkaar aan en schudden alle vier gelijktijdig hun hoofd. Alsof het DE UITSLAG VEH: rente kan nog' lager 'Overheid niet louter digitaal' W BOEK Eerste hulp hij aangifte afgesproken is. Te zout. Te grof. Frans: „Ik proef hem twee keer, heel gek. Gewoon een hele vreemde na smaak." Felicia heeft dringend be hoefte aan een slok water, Marloes ook. De boerenkool van de Plus dan, nummer vier. Niet goed gestampt, zegt Fred „Ik proef spekjes, kan dat?" Felicia is verbaasd. „Zitten er spekjes in? Dan moet ik echt mijn bril opzetten, want ik zie ze niet." De vijfde stamppot boerenkool is van de Jumbo. Marloes denkt dat een mixer is gebruikt, in plaats van een stamper. „Qua kleur kan deze er meer door, maar ik vind deze niet lekker. Hij is melig." De andere drie knikken bevestigend. „Hij is kapotgeblenderd", zegt Felicia. De laatste stamppot is van Stamp en Smaak. „De boerenkool heeft te lang doorgekookt," zegt Felicia. Marloes proeft te veel zout. En een nare nasmaak. Fred knikt. Het resultaat is eigenlijk om te huilen, beamen ze alle vier. Hun advies: stamp lekker zelf, als je de tijd hebt. De test levert een vol doende en vijf onvoldoendes op. De winnaar, Chef Select van de Lidl, springt er met kop en schou ders boven uit. Felicia had het al gedacht.... APP Wisselkoersen op Apple YYateli Slechts één kant-en-klare boerenkool mag rekenen op lof. woensdag 13 januari 2016 De hypotheekrente mag dan wel laag zijn in Neder land, volgens de Vereni ging Eigen Huis (VEH) is de rente hoger dan de ons omringende landen. VEH pleit daarom voor meer concurrentie op de hypo theekmarkt. Het moet altijd moge lijk blijven om per post te communice ren met de overheid. Het mag niet volledig worden vervangen voor digitaal, zegt na tionale ombudsman Reinier van Zutphen. „Digitalisering zet de zelfredzaamheid van ouderen onder druk," zegt Van Zutphen. Hoe zat het ook alweer met box I en 2, de kindregeling en de premieheffing 2015? Al 61 jaar lang is de Elsevier Belasting Almanak het ul tieme hulpmiddel bij het doen van de belastingaan gifte. Leuker maakt de gids het allemaal niet, gemakke lijker wel. 44 procent van het forum van Tros Radar vindt dat de horeca gratis kraanwater moet schen ken. Buitenlandse valuta omre kenen naar vertrouwde euro's, en vice versa, Is een stuk handiger nu XE Currency (gratis) er ook voor Apple Watch is. Zo zie je niet alleen in een oogopslag dat je je in een andere tijdzone bevindt, maar ook de actueel wis selkoersstand. 5. Albert Heijn Prijs: 3 euro (1000 gram). Zonder spekjes. Deze stamppot valt niet goed: hij smaakt gewoon niet lekker, vinden ze alle vier. I. Chef Select, Lidl. Prijs: 2,49 euro (500 gram). Met spekjes. Mooie, natuurlijke kleur, niet te zout, prima structuur en gewoon lekker. 2. Stamp en Smaak, gekocht bij de Jumbo. Prijs: 2,69 euro (1000 gram) Zonder spekjes. Een tweede plek is niet altijd iets om trots op te zijn. Te zout, vreemde nasmaak, aardappelen te grof. ^6. Van der Ende, gekocht bij Hoogvliet. Prijs: 2,99 euro (1200 gram). Zonder spekjes. De (niet altijd even gare) aardappel overheerst, er is niet goed gestampt, hij smaakt te zout. >3. Jumbo Prijs: 2,69 euro (500 gram). Met spekjes. Panel ver moedt dat deze niet ge stampt is, maar dat er een mixer aan te pas is geko men. Smaak valt vies tegen. -^3. Plus Prijs: 3,29 euro (500 gram). Met spekjes. Is melig en te zout, ziet er bovendien niet uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49