GOI I 3 2 Koken met oud ijzer DE WIS KLOOTWIJK Er zaten een paar items in waarvan ik aan had gegeven dat ik ze juist niet wil, zoals strakke broeken en boxershorts 0 Dru, fabrikant van de beste pan, waarom bent uover de kop gegaan? SOEHNLE GALA 6 panse modehuizen. Hij weet pre cies wat hij wil en koopt heel ge richt in bepaalde boetieks. Gezien de vaak bekende merken die de online shopservices voeren, moet je kledingsmaak niet te veel afwij ken. Bovendien is het handig als je openstaat voor andermans kijk op mode. De proef op de som neem ik wel met testpersoon Joshua Rood (38) - overdag in spijkerbroek, ge breide truien en in pak als hij naar klanten moet. Tester Ruud Breur (58) - doorgaans in opval lende maar nette blouses en com fortabele jeans - en Piet Rood (71): liefhebber van bordeauxge- kleurde chino's en geruite over hemden. Hun smaken verschillen misschien, alledrie zijn ze be nieuwd naar wat uiteindelijk in hun personalised kledingbox zit. Joshua is blij verrast na de aan blik van zijn kledingbox van Out- fittery. „Ontzettend mooi. Het is gek om te zien hoe een personal shopper op afstand weet wat je mooi vindt. Ik heb allemaal mer ken ontdekt die ik niet ken." Uit eindelijk stuurt hij alles terug op een shirt na. „Er lag een paar schoenen in waar ik verliefd op was, maar het materiaal was te kwetsbaar voor mijn beweeglijke beroep als fotograaf. Je kunt aan geven welke prijsklasse je wilt, ik had er eentje lager moeten aange ven." Ruud testte House of Einstein. „Ik had beter moeten nadenken over de merken die ik graag draag, tij dens het gesprek met de personal shopper kon ik alleen op dure merken komen." Het resulteert in een kledingbox boven zijn budget. „Uiteindelijk heb ik een overhemd en een pull over gehouden. De rest is prijzig of niet mijn smaak. En er zaten een paar items in waarvan ik aan had gegeven dat ik ze juist niet wil, zoals strakke broeken en boxershorts." De enige die niets koopt is Piet. „Op de website van The Cloakroom kun je kiezen uit mer ken, maar ik ken al die merken niet. Ik denk dat de personal shopper me heeft uitgedaagd iets anders te proberen. Daarin is ze 3 MEDISANA PS400 Wouter Klootwijk proeft en test producten Om ccn lekker bouillonnetje te trekken, kun je je hele straat inschakelen. Maar je moet wel een goede gietijzeren pan hebben. noemen. Omdat het begon met wat er bij buurvrouw overbleef van haar gebra den kerstkip. Het afgekloven karkas in een pan water op klein vuur gezet, het kleinste vuur in huis. Bouillon van ge trokken en die wat laten inkoken. Wat er overblijft is tegenwoordig ook in kleine flesjes in de supermarkt te koop en heet dan fond. Kippenfond. Er is ook kalfsfond en runderfond. Maar waarom zou je het kopen als buurvrouw je een karkasje cadeau doet? Zelf maken. Toen kwam van twee hui zen verder buurman vragen wat te doen met lamsschenkel. Een stuk bot met spiervlees van een poot. Ik gaf hem de kippenkarkasbouillon waarin hij op het laagste vuur de schenkel stoofde. Hij bracht de bouillon weer terug. Het had nu een andere samenstelling. Zo ging het verder. De hele straat komt de bouil lon lenen, stooft er wat in en brengt hem terug, alsmaar rijker. Nu, als hij afkoelt, staat hij stijf van de gela tine. Maar stoven, hoe moet dat? Het gaat fan tastisch in een drukpan. Maar ouderwets goed en aange naam lang zaam wn net ook in een zware pan op klein vuur. Zo'n pan die oma bij haar trouwen kreeg en haar leven lang mee moest. Gietijzer uit de Achterhoek. O Dru, fabrikant van de beste pan, waarom bent u over de kop gegaan? gieterijen van Le Creuset en Staub en we kunnen gietijzer uit Zweden halen en China. Maar het knaagt. Wij, nou ja, onze voorouders, hebben de gietijzeren pan uitgevonden, althans een techniek verzonnen die het gieten in vormen makkelijker maakte. Een Engelsman kwam naar Nederland om het te leren. Hij ging het nadoen en noemde zijn pannen Dutch Oven. Nieuws. In de Achterhoek worden sinds kort weer gietijzeren pannen gemaakt. Een bespottelijke van het merk BK, met een deksel van wit aardewerk met Delfts Blauwe schildering. Voor in de pronkkamer. Zoek op het internet BK- Dutch Oven en lacht u zich een kriekje. Maar dan een andere! Nieuw merk: Combekk. Zwaar gietijzer van afgedankt staal (treinrails ook). Goede pan. Te koop in gespecialiseerde kookwinkels, ook online. Twee uitvoeringen. Met in de wand van de pan een thermometer en een zelfde model zonder thermome ter. Advies: neem hem zonder! Scheelt 60 euro en verdriet. De thermometer meet niet de warmte in de pan en zit er faliekant naast. Geen koopjes De prijs van de kleding in de boxen lijkt het grootste obsta kel. Aan uitverkoopartikelen doen de aanbieders niet, een koopje scoren is dus onmoge lijk. Tweede bezwaar: twee van de drie dozen bevatten kleding waarvan de testers hadden aangegeven dat ze er niet van houden. Daar staat tegenover dat ze blij verrast zijn door bepaalde keuzes die ze zelf nooit hadden gemaakt. De online personal shopsites zijn een uitkomst voor man nen zonder gevoel voor trends of tijd om zelf de stad in te duiken. Of voor wie een keer iets heel anders wil op het gebied van stijl. Wie zich afvraagt of deze service ook voor vrouwen beschikbaar wordt: de Duitse tak van Za- lando presenteerde juli 2014 Zalon.de, een gratis service waarbij de webgigant perso nal shoppers inzet om de consument (m/v) wegwijs te maken in de duizenden kle dingstukken die Zalando aanbiedt. Een service die wellicht binnenkort ook in Nederland be schikbaar wordt ge steld. geslaagd, ik vind de meeste nieuwe dingen echt mooi. Maar niet mooi genoeg om het daadwerke lijk aan te schaffen. De hele doos gaat dus retour." woensdag 13 januari 2016 GO Vanaf €24,99 Zeer nauwkeurig. Voelt warmer aan je voeten dan de glazen of metalen varianten. Heeft door al het plastic een goedkope uitstraling. 44 Vanaf €14,99 Koopje. Nauwkeurig en behoorlijk gebruiks vriendelijk. Scoort over de hele linie iets minder dan de Soehnle en Tefal. Karkasculinair zouden we het kunnen Het is goed koken in pannen van Franse Reageren? wouter.klootwijk@persgroep.nl 44 Ruud Breur hield het overhemd en de pullover van House Of Einstein. De rest was te duur of niet zijn smaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47