Wat is nu een eerlijke prijs voor een nieuwe distributieriem? iiilp aan de vluchtelingen in Duinkerken S CARSOM.NL ZEELAND 9 Check eerst Carsom.nl opgehaald in een depot in Calais, waar 's ochtends 1300 kilo kle ding is afgeleverd. De Kledingbank Zeeland deed een week geleden een oproep voor extra kleding, dekens en laarzen. „Alles wat we vandaag in vier auto's en twee aanhangers meenemen, is de opbrengst van één dag", vertelt Koppejan. De organisatie is opgericht om Zeeuwen met weinig geld van gratis kleding te voorzien. Op ver halen over hulp aan vluchtelin gen volgt vaak de afkeurende reactie: 'help eerst de Nederlan ders maar eens'. Maar het trans port naar Calais staat daar los van, zegt Koppejan. „Dit is een extra lading, de Zeeuwen kun nen we nog steeds goed helpen." In het Calais Warehouse van de Engelse hulporganisatie Aid Box Convoy (ABC) wordt ver heugd en verbaasd gereageerd op de hoeveelheid spullen uit Zee land. „De grootste levering op één moment tot nu toe", klinkt het enthousiast. De jonge Brit Dan coördineert het lossen. „Ja, het is heel druk. Maar we kun nen het wel aan." Hij grijnst. „We moeten wel." In het kamp in Duinkerken proberen zijn ABC-collega's de le vering van tenten en pallets (om de tenten op te zetten zodat ze niet in de modder staan) in goe de banen te leiden. De enige weg door het kamp is een lange glib berige modderbaan en loopt re gelmatig vol door met busjes uit 'We hebben het probleem niet opgelost, maar het leven van enkele mensen wel draaglijker kunnen maken' België, pick-uptrucks uit Enge land, auto's uit Nederland. Het valt de Zeeuwen op. „De Fransen zelf zie je hier niet." Koppejan zoekt steeds naar nieuwe klusjes. Tuinen Marlier uit Kortrijk bezorgt pallets en brandhout. „Kom, uitladen." Toch dringt telkens de vraag op: wat heeft dit in vredesnaam voor zin? Wat lost het op? In de auto terug naar Middel burg beseffen Susannah Koppe jan en haar vader Martin Robin son dat de bijdrage van de Kle dingbank Zeeland op één dag be perkt is. Maar het zal hier niet bij blijven, belooft zij. „Ik zie van daag als een vertrekpunt, een ken nismaking. We hebben spullen en vrijwilligers. We gaan zeker te rug. Ik heb nu contacten gelegd." Je moet vluchtelingen ook niet te veel als 'probleem' beschou wen, maar als 'individuen' blij ven zien, zegt Arne Bech-Sorensen. „We hebben het probleem nu niet opgelost, maar het leven van enkele mensen wel iets draaglijker kunnen maken." Beide kunnen zich helemaal vinden in een citaat uit De Klei ne Prins van Antoine de Saint-Exupéry dat levensgroot op een muur in Calais staat: Alleen met het hart kun je goed zien, het wezenlijke is voor de ogen onzichtbaar. Erwin Slob @ErwinSlob Vorige week is #Verweggistan ver kozen tot leukste woord vd Donald Duck en nu volgt #GeertWilders 17 #DonaldDuck ac counts!? #DatIsGeenToeval Online Top-5 Video's De onafhankelijke vergelijkingssite voor auto-onderhoud WOENSDAG 13 JANUARI 2016 ur van Zeeland' Foto links: Susannah Koppejan van de Kledingbank Zeeland (vooraan) sjouwt met een pallet. De pallets zijn nodig om tenten in het kamp hoger en droger te zetten en om loop paden door de modder te maken. Foto boven: Martin Robinson (links), Arne Bech-Sorensen (midden) en Wim en Lianne Pleijte (rechts) laden in Calais dekens in voor de vluchtelingen in Duinkerken, fotografie Maurits Sep Arne Bech-Sorensen, vrijwilliger Drieduizend vluchtelingen leven onder erbarmelijke omstandigheden in tenten en zonder voldoende sanitair. Twitter Geert Wilders heeft een ge heim twitterprofiel, ontdekte RTL Nieuws gisteren. Op zijn anonieme account volgt hij een opmerkelijke mix van persoon lijkheden. Wilders volgt 17 per sonages uit de Donald Duck, Kim Holland en veertig twitte- raars uit Israël. Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie fl facebook.com/depzc -r @pzcredactie 1. 'Je blijft gewoon wie je bent' - ook met een pruik 2. Aandacht overvalt en verwarmt slachtoffers brand kermisbedrijf 3. Vlissings stel wil kermisbedrijf uit as laten herrijzen (video) 4. Asbestslachtoffer Zalco verliest zaak tegen Arbeidsinspectie 5. Beveiliging noodopvang in Cad- zand-Bad ging naar 'de overkant' Het is een zware tijd voor Karei en Lenie van der Linden. Het kermis- echtpaar keerde gisteren terug naar Vlissingen waar zijn bedrijf en huis in vlammen waren opgegaan. Beiden zijn aangeslagen, maar put ten kracht uit de vele steunbetui gingen die ze krijgen. In de Machinefabriek in Vlissingen is de restauratie van drie hoogaar zen aan de gang. Ongeveer twintig vrijwilligers helpen daaraan mee. Volgens Klaas Tenwolde van de Stichting Behoud Hoogaars verlo pen de werkzaamheden volgens schema. Kijk op www.pzc.nl/video ^Tt Gratis offertes aanvragen bij erkende garages in je buurt Offertes eenvoudig op 15 punten vergelijken Jouw beste deal kiezen Vind de beste deal voor auto-onderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37