f 'Verkeer in en om Dishoek is niet goed geregeld' Forse beschuldigingen in de rechtbank 6 WALCHEREN Vlissingen beschuldigt waterschap van onfatsoenlijk gedrag. Dijkgraaf is verbaasd over ramkoers van gemeente. v Gemeente zit verantwoord 'Wij zijn echt boos. Na een halve eeuw zo'n tariefsverhoging' - Ja» 'De gemeente ging er met gestrekt been in, terwijl wij hen helpen* In de regio Mijn dorp, mijn stad Conflict over huur strand verscherpt door Emile Calon MIDDELBURG. Het kort geding tus sen de gemeente Vlissingen en Waterschap Scheldestromen over de huur van het strand heeft de spanning tussen de twee overhe den alleen maar doen oplopen. Wethouder John de Jonge en raadsman Renaldo Willems de den gisteren geen enkele poging om de relatie wat minder ver stoord te maken. Integendeel. De raadsman zei aan het begin van de zitting dat het gedrag van het John de Jonge, wethouder schap in deze zaak 'onbehoorlijk is en zelfs ronduit onfatsoenlijk mag worden genoemd'. Dijkgraaf Toine Poppelaars stel de na afloop van de zitting dat door het gebruik van die woor den 'de gemeente er met gestrekt been in is gegaan'. Hij vertelde heel verbaasd te zijn dat zulke zware beschuldigingen worden gebruikt door een overheidspart- ner. Enigszins verbitterd stelde hij vast dat het waterschap de ge meente rond de komst van de ma rinierskazerne naar Vlissingen op alle mogelijke manieren helpt. „En dan zó doen." Wethouder De Jonge zei na af loop dat er bewust is gekozen voor de stevige aanpak. „Wij zijn echt boos. Na een halve eeuw worden we plotseling geconfron teerd met een enorme tariefsver hoging voor de huur van het strand." Willems stelde, in aanwezig heid van de wethouder, dat het waterschap 'eerst schiet en dan pas wil praten'. Hij bedoelde daar mee dat de gemeente voor vol dongen feiten is geplaatst als het gaat om de verhoging van de huur van het strand. Poppelaars en advocate Marjo Meeuwsen brachten naar voren dat waterschap en gemeente al sinds 2014 in gesprek zijn over de huur en dat de gemeente de zaak consequent op de lange baan pro beert te schuiven. Ook wees Meeuwsen erop dat het schap een hogere huur moet vragen, omdat de opbrengst lang niet alle kosten dekt. Volgens haar betalen nu alle inwoners van Zeeland mee aan het onderhoud van het Vlissingse strand. Wethouder De Jonge zei dat Vlissingen een hogere huur niet kan betalen. Hij hoopt dat de rechtbank beslist dat het schap pas per eind 2016 de huur mag op zeggen. Het schap wil het huur contract per 1 januari van dit jaar verbreken. Uitspraak uiterlijk 20 januari. Toine Poppelaars, dijkgraaf door Annemarie Zevenbergen DISHOEK. Dorpsraad en bewoners hebben zich noodgedwongen neer gelegd bij de bouwprojecten in het dorpshart van Dishoek en op het terrein van voormalig hotel Zeeduin. Maar zorgen over de ver keersdruk en de veiligheid van voetgangers en fietsers blijven. Voorzitter Jan van Roosendaal van de dorpsraad Koudekerke: „Verzet tegen het plan is een ge passeerd station. De gemeente heeft zich wel aan haar toezeggin gen gehouden dat het project af geschaald zou worden, maar we zijn er nog steeds verre van en thousiast over. Wat nog echt dwars blijft zitten, is dat de ge meente de infrastructuur niet goed heeft geregeld. Het grootste probleem zit bij de gecombineer de in- en uitgang aan het Kaap- duinseplein. Daar gaan straks heel veel auto's in- en uitrijden. Dat wordt een heikel punt. Het is er altijd druk met fietsers, e-bi- kes en voetgangers. Wij hebben eenrichtingsverkeer op de Kaap- duinseweg voorgesteld, een 'loop' om het dorpshart. Maar de gemeente wil daar niet aan." Jan van Roosendaal, voorzitter dorpsraad Koudekerke. „Verder de fietspaden tussen de Kaapduinseweg en de Strand weg, richting Zoutelande en naar Vlissingen. Die zijn druk, smal, bochtig en onoverzichtelijk. Een wandelpad is daar zeker nodig. Van de duinovergang naar de ver lengde Dishoekseweg, aanslui tend op de verbindingsweg naar Vlissingen zou een 'auto te gast'-weg de oplossing zijn. Twee richtingen voor fietsers en één richting voor auto's." Wethouder Jaap Melse zegde de raadscommissie ruimtelijke or dening begin deze week toe mee te werken aan reconstructie van de fietspaden, 'die overigens niet van de gemeente zijn'. Van Roosendaal: „De massale bomenkap op het terrein van Zee duin moet ook gecompenseerd worden. Er is wel een groenplan, maar of dat ook voorziet in com pensatie van die kaalslag De nieuwbouw kent een lan ge, vaak turbulente voorgeschie denis. In 2006 kwam het eerste plan; een 'dorphotel' (600 ka mers, huizen en appartementen). In 2010 kreeg Dishoek een 'vakan tiedorp' voorgeschoteld. Dat leid de tot massaal protest. In 2011 wees de Raad van State bezwaren af van dorpsbewoners tegen de bouw van een congreshotel (600 bedden en theater) appartemen ten en zomerwoningen. De nieuwbouw omvat nu: Noordzee Residence Dishoek met 67 recrea tiewoningen en 12 hotelapparte menten (locatie hotel Zeeduin); Duinresidentie Klein Dishoek met 12 appartementen gemengde bestemming (terrein pannenkoe kenhuis) en Duinhof Klein Dis hoek (locatie snackkbar) met 15 recreatieappartementen. VLISSINGEN Startbijeenkomst gitaarlessen De startbijeenkomst voor de nieuwe ron des elektrische gitaar lessen voor kinderen op Walcheren vindt vandaag plaats in Vlis singen. Met het muziekeduca- tieproject Eddy's Kids kunnen honderd Wal- cherse kinderen in de leeftijd van 9 tot 13 jaar een jaar lang elek trische gitaarles vol gen bij docenten van Kunsteducatie Walche ren. Dit kan tegen een laag tarief en op een locatie in de eigen woongemeente of op school. Op 13 januari beginnen de eerste kinderen met de gi taarlessen. Zij nemen dan hun instrument en versterker in ont vangst. De startbijeen komst is van 14.30 tot 16.00 uur in pop podium De Piek. OOST-SOUBURG Jubilerend jeugdorkest speelt in Souburg Het Zeeuws Jeugdor kest geeft vrijdag een nieuwjaarsconcert in de historische kerk in Oost-Souburg. Het Zeeuws Jeugdor kest viert dit jaar zijn 50-jarig bestaan. In 2016 organiseert het koor verschillende activiteiten ter ere van dit jubileum, te be ginnen met het nieuw jaarsconcert. Het Zeeuws Jeugdor kest bestaat uit drie orkesten, die alle drie hun vorderingen laten horen. Het Jong Zeeuws jeugdorkest speelt een aantal ca nons en volksliedjes, het Zeeuws Jeugdor kest laat concerto grosso van A. Corelli horen en het Zeeuws Studentenorkest brengt het eerste deel van de veertigste sym fonie van Mozart ten gehore. Het concert begint om 19.00 uur en is gratis toeganke lijk. MIDDELBURG. Alle medewerkers van de gemeente Middelburg hebben gisteren een nieuwe bureaustoel gekregen. Karen Bermingham mag die als eerste uitproberen, onder toeziend oog van Hans Luijf die uitleg geeft over de stoel. De in totaal 310 stoelen worden geleverd, na een aanbestedingstraject, door de firma Weststrate uit Middelburg. „We zijn blij dat een Zeeuws bedrijf deze opdracht wordt gegund en dat er eens niet over de grens wordt gekeken", zegt Rob Jeras, mededirecteur bij Weststrate. „Twaalf jaar lang zullen we garant staan voor een volledi ge ontzorging op het gebied van verantwoord zitten voor alle gemeen- temedewerkers."De oude stoelen worden verkocht, de opbrengst daar van gaat naar stichting Make a Wish, foto Lex de Meester BIGGEKERKE Kookboerderij Krom- menhoeke, 13.30-17.00 uur - Workshop Marmela de maken GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 14.00-17.00 uur - Koersbal voor senio ren; MIDDELBURG CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'; Gymzaal Palet, Jo- han van Reigersberg laan 2,13.30-14.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 14.30-15.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 15.30-16.30 uur - Voetballen voor kinderen t/m 14 jaar; Cinema Mid delburg, 15.00 uur - Vertoning Virgin Mountain; 20.00 uur - IFFR Preview avond; Stadsschouw burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Ruimte vaartcollege André Kuipers; Café Schut tershof, Schuttershof straat 1,21.00 uur - Optreden Moon Trio met Jeroen van Vliet, Clemens van der Feen en Mark Schilders; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 16.30-17.30 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur - Na- tuurspreekuur bij Terra Maris, 'daar vraag je me wat;' SEROOSKERKE De Zandput, 13.30- 17.30 uur - Soos voor senioren met diverse activiteiten; VLISSINGEN Vrijehovenzaal, Bas- kensburgplein 8, 09.15 uur - Peuter- gym; Bibliotheek, 10.00-17.30 uur - Boe kenverkoop; Ter Ree- de, Vredehoflaan 370,14.30 uur - Op treden Joop Meul- meester 'Sweet Me mories'; De Piek, Hel- lebardierstraat 13, 14.30-16.00 uur - Startbijeenkomst Gi taarlessen; Café de Concurrent, overdag - Voorronde van het Open Nederlands Kampioenschap Po keren WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154-156, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Openbare la gere school Westka- pelle 1844-1944'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34