TO©S Vraagtekens bij aanleg hoogspanningsleiding Hulphond onterecht geweigerd bij brasserie Xenakis Ensemble nog één keer op podium Hoofdzaak 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening ONEENS CAS compleet uitverkocht Minder vaak op de fles Iets meer treinstoringen paul kusters Woensdag Jan van Damme Voor we tot gewichti ge zaken overgaan: wilt u de moeite ne men om eens naar het fotootje boven de ze rubriek te kijken? Doe niet zo ijdel, ik hoor het u zeggen. Daar ben ik het van harte mee eens. Maar weet u, sinds dit por tretje in de krant staat, krijg ik op merkingen. Of de haardroger is ontploft. Of ik een giftig soort gel heb gebruikt. Of mijn kapper op vakantie is. Heel mijn leven heb ik nauwelijks aandacht besteed aan wat er op mijn hoofd gebeurde Ha ha, typisch het soort opmer kingen waarvoor je de boer met kiespijn van stal moet halen. Onder u en mij gezegd, ik vind het ook maar een merkwaardige kop met haar. Het lijkt wel een Beatrix-kapsel - dat compliment vergat ik nog te noemen. Ik kan u en zeker ook mezelf ge ruststellen: in de spiegel heb ik een andere coiffure. Meer cou- pe-met-de-vingers-in-het-stop- contact. Dat is nou exact het probleem. Bij deze column hoort een zoge naamd 'vrijgesneden' portretje. Ie mand vrijsnijden, die zijn haar niet zo heel erg in de plooi heeft, blijkt vrijwel ondoenlijk te zijn. U ziet het strakgelijnde resultaat hierboven. Een non-probleem, toegegeven. Terwijl het Midden-Oosten in brand staat, Afrika honger lijdt, we hier overstelpt worden met vluchtelingen en de hondenbelas ting in Zeeland maar niet wordt afgeschaft. En nog veel meer wereldproble matiek. Weet u... Heel mijn leven heb ik nauwelijks aandacht besteed aan wat er op mijn hoofd gebeurde. Zo kon je als ik ergens binnen kwam altijd zien uit welke hoek en hoe hard de wind waaide, en of het zonde of regende. Een Zeeuws kapsel, zogezegd. Dat wil ik graag nog een aantal ja ren zo houden. Want hoe je het ook draait of keert, de tijden zijn eigenlijk al tijd wel turbulent. Mijn haar mag toch best één keer een hoofdzaak zijn? Een nier afstaan aan een wildvreemde gaat mij te ver. Er moeten meervrouwen burgemeester worden. toosenhenk.nl O Het festival Concert at Sea, dat op en 2 juli plaats vindt op de Brouwersdam, is geheel uitverkocht. Giste ren gingen de laatste dag kaarten voor de vrijdag weg. De weekendkaarten en de zaterdagkaarten wa ren half december al uitver kocht. De programmering is nog niet helemaal rond. Hoofdacts zijn de Britse band Faithless, Blof, De Jeugd van Tegenwoordig en Typhoon. Vorig jaar zijn minder Zeeuwse bedrijven op de fles gegaan dan in 2014. In 2015 gingen 96 onderne mingen failliet. Het jaar daarvoor waren dat er 125. Dat blijkt uit cijfers van be drijfsinformatiespecialist Graydon. De meeste faillis sementen vonden plaats in de groot- en detailhandel en naar omvang werden de (afval)watersector en de ho reca het hardst getroffen. Graydon voorspelt dat dit jaar het aantal faillissemen ten daalt tot op het niveau van voor de crisis die na jaar 2008 toesloeg. Vorig jaar is het treinver keer op het traject Vlissin- gen-Roosendaal 33 keer ver stoord geweest; dat is één keer meer dan in 2014. Dat blijkt uit gegevens van de website www.rijdende- treinen.nl. In 2013 en 2012 waren er aanzienlijk minder storin gen, te weten 15 en 12. Mensen In een gezamenlijke brief aan het ministerie van Economische Zaken uiten ze hun teleurstel ling dat de hoogspanningslei ding niet deels ondergronds kan worden aangelegd. „Dat is ons op 3 december meegedeeld", zegt gedeputeerde Carla Schönknecht, „maar waar om kan dat niet? Wij moeten dat in Provinciale Staten en de ge meenteraden uitleggen, maar el ders zien we dat er wel stukjes onder de grond kunnen worden aangelegd. Als het echt zo is dat het niet kan, onderbouw dat dan duidelijker." De provincie en de gemeen ten willen ook onderbouwd zien waarvoor de 38okv-leiding pre cies nodig is. In 2008, toen het project begon, was nog de rede nering dat stroom van nieuwe centrales vanuit het Sloegebied Zeeland uit getransporteerd moest worden. Inmiddels is de energiemarkt veranderd en ook de ontwikkeling van het Sloege bied. Het idee is nu de hoogspan ningsmasten te gebruiken voor de afVoer van stroom van het toe komstige windpark voor de Zeeuwse kust. In de brief wordt gevraagd of de kabelverbinding op de zeebodem ook in Rilland aan land kan komen in plaats van in Borssele, zodat een groot deel van de hoogspanningslei ding over land niet nodig is. Provincie, Borsele, Kapelle en Reimerswaal schrijven brief aan ministerie van Economische Zaken Tenslotte breken provincie en gemeenten ook een lans voor boerenbedrijven in de buurt van de hoogspanningsleiding. Zij vin den het geen optie dat boeren moeten verhuizen en niet meer op hun bedrijf kunnen wonen. Volgens de Zeeuwse Milieufe deratie is geen nieuwe leiding nodig als de bestaande wordt ver zwaard en de kabel van het wind- park in Rilland aan land komt. De Terneuzenaar wilde zaterdag iets gaan eten bij de brasserie, maar kreeg van een medewerker te horen dat honden niet werden toegelaten. Ook al legde hij uit dat Obli een hulphond is, wat zichtbaar was door een hesje van Stichting Hulphond. Als alterna tief werd hij verwezen naar de ro kersruimte. „Dat is een soort ser re, waar het kouder is en ik rook niet", zegt Van Hoeijen. Hij heeft Obli nodig omdat hij een posttraumatische stress stoornis heeft. „Ik ben een ptss-veteraan. Obli houdt me rustig. Ik heb hem sinds twee maanden en kan nu eindelijk weer gewoon naar buiten." Van Hoeijen is blij dat de bras serie direct excuses heeft aange boden. De directie laat weten ab soluut niet achter de actie van de medewerker in kwestie te staan en noemt het voorval 'bescha mend.' „Dit is niet goed te pra ten en dit is niet ons beleid. Ik heb al ons personeel hierover in gelicht", reageert Emmy van Ba len namens de directie. „Er ko men hier al jaren mensen met een hulphond. Gewone honden laten we inderdaad niet toe in de brasserie, maar hulphonden zijn altijd welkom. We gaan zorgen voor een sticker op de deur waar dat duidelijk opstaat. Rolstoelen laat je ook niet buiten staan." MIDDELBURG. Het befaamde Xe nakis Emsemble komt vrijdag 26 februari nog één keer samen voor een reünieconcert in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Dat gebeurt ter gelegenheid van de vijfenzeventigste verjaar dag van de oprichter en zakelijk leider, Ad van 't Veer. Tot begin 2006 was hij directeur van de Stichting Nieuwe Muziek Zee land, de voorloper van het huidi ge Muziekpodium Zeeland. Van 't Veer maakte zich dertig jaar lang sterk voor de heden daagse muziek, niet alleen in Zee land, maar in heel Nederland. Hij was een groot pleitbezorger van het werk van de Grieks/ Franse avantgarde-componist Iannis Xenakis. Dat leidde in 1980 tot de oprichting van het in ternationale Xenakis Ensemble, een orkest dat niet alleen veertig werken van zijn naamgever op het repetoire had, maar ook com posities van onder anderen Mor ton Feldman en Willem Breuker. Dat gezelschap komt nu nog een laatste keer bijeen, in origine le bezetting, voor het program ma 'Veerkracht, ode aan Ad'. Het concert begint om 20.00 uur. AUTO-ONDERDELEN POPULAIR 5IJ DIEVEN Reactie? Tips? redactie@pzc.nl 455 reacties BROUWERSDAM VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG PvdA-kopvrouw Wilma Brouwer weg bij waterschap Wilma Brouwer stopt als voorzitter van de PvdA-frac- tie van het Waterschap Scheldestromen. Ze legt haar functie per 30 maart neer, omdat ze het te druk heeft als fulltime voorzitter van de Huurcommissie. Ook beëindigt ze haar lid maatschap van de algeme ne vergadering van het wa terschap. Brouwer is sinds 2006 lid van het algemeen bestuur van Scheldestro men en was tien jaar lang dagelijks bestuurslid. Maar ten Rossen volgt haar op. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. De provincie en de gemeenten Borsele, Kapelle en Reimerswaal zetten vraagtekens bij de aanleg van de nieuwe 380 kv hoogspanningsverbinding door Zeeland. TERNEUZEN. Steef van Hoeijen werd afgelopen zaterdag met zijn hulphond Obli geweigerd bij Bras serie Westbeer in Terneuzen. Hij zette dat op Facebook, refereerde aan een soortgelijk incident bij Ja mie's Italian in Rotterdam en kreeg meteen een welgemeende spijtbetuiging. door Ernst Jan Rozendaal Info: www.zeeuwseconcertzaal.nl JE KUNT SAS SEVEN HENK, BE FILE IS AL LANS VOORBIJ BAT BOE IK BE HELE TUB AL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2