Producent speelt slim spel voor Oscarnominaties goedkoper dan 2015! corendon Boycot van kunstprijs Flitsbezoek aan boekhandel van literaire sensatie Knausgard Stevie Wonder zingt voor Natalie corendon.nl ©0237510606 CULTUUR SHOW 25 jO &£Hj@ 8 Drie kunstenaars hebben zich te ruggetrokken als genomineer den voor de Vincent Award. Die beeldende kunstprijs van 50.000 euro wordt elke twee jaar door het Gemeentemuseum Den Haag uitgereikt. De boycot is me de ontstaan na een conflict tus sen kunstenaar Danh Vo en de vermogende verzamelaar Bert Kreuk, waarin het museum par tij is geworden. Dat conflict ging over de levering van een kunst werk voor een expositie in het Haagse museum. Kunstenaars verwijten het museum dat het geen neutrale positie heeft inge nomen in de daaropvolgende rechtszaak. Naakten Rembrandt op tentoonstelling In Museum Het Rembrandthuis in Amsterdam is vanaf 12 februa ri een tentoonstelling te zien over het tekenen van naaktmo dellen in Rembrandts tijd. De ti tel luidt Rembrandts naakte waar heid, omdat de werken de onver bloemde manier tonen waarop Rembrandt zijn naakten portret teerde. In de zeventiende eeuw deed Rembrandt met zijn leerlin gen mee aan de nieuwe trend om modellen te tekenen. Hij pre senteerde de werkelijkheid en dat voldeed niet aan het gangba re schoonheidsideaal. Dat lever de hem veel kritiek op. Karl Ove Knausgard is dit week einde in Nederland en Vlaande ren voor een een (vrijwel uitver kocht) rondreizend festival van zijn uitgeverij De Geus. Knaus gard is bekend van zijn contro versiële Mijn Strijd-project (een reeks autobiografische boeken). In oktober verscheen het laatste deel, Vrouw, in Nederlandse ver taling. Donner in Rotterdam is zaterdagochtend de enige Neder landse boekhandel die de Noor se schrijver met popster-status aandoet. Zeven jaar geleden bracht de schrijver voor het eerst een bezoek aan Donner. „Toen had hij nog niet de status van nu", zegt Leo van de Wete ring, directielid van Donner. „Maar inmiddels is hij een literai re sensatie." De schrijver wordt om 11.00 uur geïnterviewd door Marcel Möring, waarna de Noor boeken signeert. „Meer dan een uur tijd heeft hij niet. Het wordt dus echt een flitsbezoek." De toe gang is vrij, reserveren niet mo gelijk. Er is in de boekhandel plaats voor vierhonderd mensen. De optredens van Karl Ove Knausgard in Paradiso en in het Van Gogh Museum in Amster dam zijn uitverkocht. Bij het fes tival Winternachten 2016 in Den Haag en de Hard Gras Avond in Amsterdam zijn nog wél enkele kaarten beschikbaar. Krijgt CateBlanchettmor gen een Oscarnominatie als beste actrice voor haar hoofdrol in het les bische filmdrama CarolWordt haar tegenspeelster Rooney Mara voorgedragen als beste actrice in een bijrol? Dan heeft de Ameri kaanse producent Harvey Wein stein het weer geflikt. Zijn campagne om de beide ac trices, die in Carol gelijkwaardige rollen spelen, in twee verschillen de categorieën onder te brengen is dit jaar zijn belangrijkste strategie. Weinstein, de ongekroonde kam pioen van de Oscarlobby, hoopt zodoende dat zijn actrices beiden kans maken op een Oscar in plaats elkaar te beconcurreren in dezelfde categorie. De om zijn sluwe praktijken ge vreesde Weinstein begrijpt het spel om de Oscars als geen ander. De producent van filmhits als The King's Speech, Shakespeare in Love en The English Patient sleepte meer dan driehonderd Oscarnomi naties (en meer dan zestig bekro ningen) voor zijn films in de wacht. Hij haalt elke denkbare truc uit om zijn doel te bereiken. Daarbij schroomt hij, naar ver luidt, niet om lastercampagnes te gen concurrenten op te zetten. Zo als in 1999 toen hij Steven Spiel berg betichtte van historische on juistheden in Saving Private Ryan. Het werkte. Zijn film Shakespeare in Love werd de grote winnaar, vooral ook door een miljoenen campagne die meer kostte dan al le investeringen van zijn concur renten bij elkaar. Zijn Oscars te koop? Niemand durft het hardop te zeggen, maar het geven van een extra zetje kan werken. Hollywood spendeert in Oscartijd rond de 50 miljoen dol lar aan advertenties. Per film loopt dat uiteen van 3 tot 15 miljoen dol lar. Hebben dergelijke campagnes nut? Regisseur Mike van Diem, die als laatste Nederlandse regis seur met Karakter in 1998 een Os car won, trekt het effect in twijfel. „De leden van de Academy zijn notoir eigenwijs. Wie een favorie te film heeft, laat zich niet ompra ten. Het lijkt alsof het weggegooid geld is, maar het is ook gewoon re clame die op het bioscooppubliek is gericht." Club Paradiso Grand Park Lara t/Altijd de laagste prijsgarantie Extra hoge Vroegboekkortmg Meer dan 1500 hotels WOENSDAG 13 JANUARI 2016 MUSEUM MUSEUM BOEKEN LOS ANGELES. Stevie Wonder zingt een gebed tijdens het laatste af scheid van zangeres Natalie Cole in Los Angeles. Zij overleed 31 de cember op 65-jarige leeftijd aan hartfalen, foto Larry Busacca/AFP door Ab Zagt Behalve eer en roem levert het win nen van een Oscar ook groot finan cieel voordeel op. Dus is alles in de race naar het felbegeerde beeldje geoorloofd. Filmproducent Harvey Weinstein is er een meester in. 8 DAGEN vanaf zomer 2016 zomer 2016 Turkije/Alanya Ultra All Inclusive **-*** Turkije/Antalya All Inclusive trk-trkt Zorgeloos omboeken tot 8 weken voor vertrek 4 grote buitenzwembaden 3 aparte kinderzwembaden Turks bad, sauna jacuzzi Gratis shuttleservice naar het strand Ruime familiekamers (tot 8 pers.) Teenage- en miniclub 200 meter van het privézandstrand Nederlandstalige miniclub Ruime kamers voor gezinnen Badhanddoekenservice Aqua park met 4 glijbanen Gratis wifi in de lobby PERSOON Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. *Kijk voor de voorwaarden op corendon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25