Britse popster huwde voormalig topmodel in 1990 24 CULTUUR SHOW Museum extra avonden open voor David Bowie Met Iman Abdulmajid beleefde de zondag overleden David Bowie de gelukkigste jaren van zijn turbulente leven. Het Groninger Museum verruimt de openingstij den voor de tentoonstel ling David Bowie is. Het museum doet dit vanwe ge de enorme vraag naar kaartjes. Vanaf 16 januari is de expositie ook op al le zaterdagavonden te zien. Sinds de opening, half december, hebben al 40.000 mensen de ten toonstelling over leven en werk van de Britse popartiest bezocht. Maandag, de dag dat het overlijden van David Bo wie bekend werd, heb ben 15.000 mensen onli ne tickets gekocht. Daar zijn er gisteren nog eens enkele duizenden bij ge komen. Er zijn nog genoeg kaar ten beschikbaar, laat het museum weten, maar het advies is wel die onli ne te reserveren. Homo, praktise rend biseksueel, aseksueel, voltijds hetero. Net als in zijn muziek was David Bowie in seksuele zin een kameleon. Zeker in het begin van zijn car rière duizelde het iedereen. Het huwelijk met Angela Barnett in 1970, waaruit zoon Zowie voort kwam, stond haaks op het imago van androgyne biseksueel dat Bo wie nadrukkelijk uitventte. In de roddelpers verschenen zelfs verhalen over een bedavon- tuur met Stones-voorman Mick Jagger, al zou David Bowie dat ge rucht altijd ontkennen. Ook de vermaarde foto waarop Bowie en Lou Reed op weg zijn naar een in nige kus, eindigde volgens de rockster niet in een tongzoen. Wellicht gingen feiten en fanta sie in de kleurrijke carrière van de zondag overleden Bowie voortdu rend met elkaar op de loop. Want toen uiteindelijk de rook op het podium was opgetrokken, huwde Bowie in 1990 het oogverblinden de topmodel Iman Abdulmajid, dochter van de Somalische ambas sadeur in Saudi-Arabië. Vanwege haar schoonheid heet te ze destijds 'De engel van Afri ka', een kwaliteit die haar op haar 61e niet heeft verlaten. Volgens in timi verschafte zij Bowie de rust en de liefde waarnaar de Britse ar tiest zo snakte. Want ook Bowie viel tijdens zijn roerige leven regel matig in de gapende gaten van drank en drugs. Wie de cover van zijn album David Live beziet met de graatmagere spookverschijning en wie luistert naar zijn gebroken stem, weet hoe verdovende midde len hem teisterden. 'Bowie is een zanger en entertainer. De man die ik ontmoette, heet David Jones' David Bowie en Iman ontmoetten elkaar tijdens een diner. Binnen vijf minuten wist hij dat zij de wa re was. „Die eerste avond spraken we al over de namen die we onder kinderen zouden geven", zei Bo wie later. Het zou er bij één blij ven: Alexandra Zarah Jones (de echte achternaam van Bowie) kwam in 2000 ter wereld. Iman hield altijd vol dat zij ver liefd was geworden op David Jo nes en niet David Bowie. „Bowie", zei ze in de Britse krant The Guar dian, „is slechts een naam. Een zanger en entertainer. De man die ik ontmoette, heet David Jones." Zij werd door hem een 'donke re kruising van Sophia Loren en Audrey Hepburn' genoemd. Hij kon geen kwaad meer bij haar doen toen hij op straat door de knieën ging om de veters van haar sportschoen te strikken. „Toen wist ik: dit is een blijvertje", zei ze ooit in een interview. De twee golden binnen de pop muziek, waar overspel en schei ding tot de arbeidsvoorwaarden lijken te behoren, als modelpaar. Hun geheim? „We hebben zoveel plezier samen", verklapte ze tegen Harper's Bazaar in 2010. „Hij is op en top Engels, een echte heer. Ik ben de schreeuwer, David blijft al tijd kalm. Hij maakt me altijd aan het lachen. Net cabaret. En ik ver maak hem ook. Ik ben nog steeds dol op hem na al die jaren." door Arno Celder Meer info: www.groninger- museum.nl Iman Abdulmajid ex-model vrouw temde foto (2002) Suzanne Plunkett/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24