Kersverse moeder en 'zoon van' slaan handen ineen voor grote tv-quiz 23 Film 1 stopt met Oscaruitreiking Rupert en Jerry gaan trouwen Yolanthe Sneijder-Cabau presenteert vanavond samen met Rick Brandsteder De Nationale Sekstest „Kom op, we doen het allemaal." Media Entertainment Film stopt met het rechtstreeks uitzenden van de Oscaruitreiking. Wel wordt op maandagavond, een halve dag na de cere monie, een samenvatting uitgezonden. Film zond de uitreiking van de Oscars negen jaar lang uit in Nederland. Rupert Murdoch (84) gaat op nieuw trouwen. Na een romance van vier maanden heeft media magnaat zich verloofd met Jerry Hall (59), een voormalig model en de ex van Mick Jagger. Bij haar eerste klus voelde ze zich weer als een vis in het water. Haar co-host Rick Brandsteder, die Yo lanthe nog kent uit het uitgaansleven van jaren geleden, had meer last van zenuwen. „Ik was 's middags in de re petitie heel relaxt. Maar toen het echt moest, werd ik nerveus. Ik wil graag dat alles perfect gaat en er was even een kleine miscommunicatie. Dan blijf ik daar in hangen, maar dat moet ik leren loslaten. Door zo'n studio show vaker te doen word je daar los ser in", legt Rick uit. In de test komen uiteenlopende vragen voorbij. Over vruchtbaarheid, seksuele termen en aandoeningen. Zelf werden ze er ook wat wijzer van. „Ik was wel verbaasd over het aantal erecties dat een man kan hebben per etmaal. Dan mis ik er... ehh... een paar", zegt Rick met een lach. Het duo waakt ervoor om te plat te zijn. Yolanthe: „Ik heb voor de op names wel wat teksten aangepast, want ik houd niet van ordinair. Dan verwoord ik het liever anders. Maar ik vind het niet moeilijk om over te praten. Kom op, we doen het alle maal." 'Ik heb voor de opnames wel wat teksten aangepast, want ik houd niet van ordinair' Rick lacht, dan: „Ik vond het wel gek hoe makkelijk ik sprak over het likken van een anus of ballen in je mond. Zonder blikken of blozen." Yolanthe ziet het wel zitten om meer grote studioshows te presente ren. Ze tekende deze week een nieuw contract bij RTL. „Ik heb geen secon de gedacht: ik ga het rustiger aan doen als Xess er is. Ik heb nog zoveel dromen." Welke? Ze draait zich om naar Rick. „Ron's Honeymoonquiz bij voorbeeld. Dat was zo'n gave show." Rick, de 'zoon van', knikt: „Het ouder wetse zaterdagavondgevoel." Rick wil in de toekomst graag een programma waar mensen hem mee identificeren. „Ik wil ik de beste zijn in het vak. Daar moet ik wel dingen voor laten. Minder stappen bijvoor beeld. Niet dat ik nooit meer uitga; ik ben relatief jong nog. Maar ik houd de balans in de gaten en ga nu serieu zer om met mijn werk dan vijf jaar geleden. Nu wil ik dit vol overgave doen." Ze had stapels boeken over het moederschap gelezen. Toch zijn er nog steeds dingen die Yolanthe Sneijder-Ca bau verbazen als ze haar 2,5 maand oude zoontje Xess Xava in haar armen houdt. „Wat ik zo gewel dig vind, is hoe mijn lichaam en de baby zo op elkaar zijn afgesteld", ver telt ze. „Voordat hij wakker wordt, voel ik dat hij honger heeft; dat moet haast wel, want de boel (ze knikt naar haar boezem, red.) staat op knap pen. Twee tellen later is hij wakker. Alsof er een onzichtbaar draadje tus sen mij en mijn kind zit waar zo veel spanning op staat dat als hij trilt, ik dat voel. Daar had ik wel over gele zen, maar nu ik het ervaar vind ik het wonderbaarlijk." De 30-jarige presentatrice straalt als ze het over haar baby heeft. Geen spoortje meer van het verdriet dat ze had over de moeizame weg naar haar zo gewenste zwangerschap. „De meeste clichés zijn waar. Dit is echt het mooiste dat ik ooit heb mogen er varen. Die liefde kun je alleen voelen als je een kind hebt", legt ze uit. „Al heb ik altijd al moedergevoe lens gehad. Ik moederde over mijn kleine broertjes en zusjes. Ik leerde Wesley kennen toen zijn zoontje Jes- sey 2 was en heb hem zien op groeien. Ik ben voor mijn gevoel niet 'ineens' moeder. Ik heb eigenlijk twee zoontjes. „Ik ben ook niet heel hysterisch; ik ben makkelijk en relaxt. Van tevoren waarschuwde iedereen me: 'Wacht maar, als je moeder wordt, verander je!' Zou dat echt zo zijn? Ik ken me zelf goed, maar zo'n zwangerschap maakt van alles los. Toch ben ik niet veranderd, hooguit wat emotioneler. Als ik iets op het nieuws zie met klei ne kinderen, raakt me dat meer dan voorheen." Afgelopen week zette ze voor het eerst sinds de geboorte van Xess Xa va, geboren in haar woonplaats Istan bul, weer voet op Nederlandse bo dem. Aan de kraamtijd is een eind ge komen, want voor de opnames van De Nationale Sekstest, vanavond op RTL 5, moest ze afgelopen weekend vol aan de bak. De baby bleef boven in de kleedkamer bij Yolanthes zus en een goede vriendin. „Ik wil hem in de toekomst niet al tijd meenemen naar opnames. Maar nu is hij nog zo klein en ik geef borst voeding. Dan is het fijn dat hij dicht bij me is en hij in goede handen is. Ik heb geen seconde gedacht: gaat het wel goed? Als ik aan het werk ben, gaat de knop om en ben ik niks an ders dan een presentatrice. Dan ben ik compleet gefocust. Dat heb ik heel mijn leven al gehad." WOENSDAG 13 JANUARI 2016 Yolanthe en onze kennis Rick testen van seks Cultuur Yolanthe Sneijder-Cabau presentatrice De Nationale Sekstest, vanavond, RTL 5, 20.30 uur. door Marlies van Leeuwen Yolanthe Sneijder-Ca bau en Rick Brandste der duiken vanavond in de wereld van seks. foto RTL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23