Johangafeen nier weg... aan een onbekei De vrouw die Bowie temde Homoseksuele vluchtelingen worden lastiggevallen Bedden besmeurd en kleding gestolen in kamp. Gemeente krijgt advies 'safehouses' in te stellen. Terrorist zaait dood en verderf in Istanbul Vakanties plannen wordt een stuk eenvoudiger Reportage: Vrijwilligers Kledingbank Zeeland helpen vluchtelingen in Duinkerken in Celd&Coed: De kledingbox voor mannen: hoe werkt het? En is het wat? NIJMEGEN. Hun bedden worden met opzet nat gemaakt en be smeurd met etensresten en uit werpselen. Ook worden kleren in brand gestoken of gestolen. Ze durven niet meer in de gemeen schappelijke ruimtes te slapen en brengen de nacht soms door op onverwarmde plekken, meldt ho mobelangenorganisatie COC. Om die reden heeft de Advies commissie LHBT-beleid (lesbisch, homo, biseksueel en transgen- ders) Nijmegen geadviseerd om veilige onderkomens ('safehou ses') voor de homovluchtelingen op te zetten, zoals dat ook in Am sterdam is gebeurd. Maar die komen er niet, zegt de Nijmeegse wethouder Bert Frings, die vertelt weet te hebben van om gekeerde vuilnisbakken op de bed den van homo's. Hij ziet niets in een safehouse. „Want als je het slachtoffer weghaalt, beloon je de pester", weet hij nog uit ervaring als schooldirecteur. Hij zet in op de aanpak van het pesten. „Want we willen dit gedrag niet." Volgens initiator Willy Last van Cocktail, een project van het COC voor homovluchtelingen, wordt momenteel een zwartboek aangelegd van alle incidenten. Van de twaalf homo's in opvanglo- catie Heumensoord die bij het COC bekend zijn, worden er tien lastiggevallen, van wie vier ern stig. „Een heeft zelfs in oktober een week in het bos geslapen om dat hij zich niet meer veilig voel de. Die is toen overgeplaatst." Van een ander wordt dagelijks het bed natgemaakt. „We probe- Nijmeegse wethouder Frings ziet niets in safehouses, want 'dan beloon je de pester' ren deze mensen tijdelijk on der te brengen bij particulieren om weer even bij te tanken. Maar een structurele oplossing is dat niet." Wethouder Frings zegt te ho pen dat de slachtoffers aangifte doen of in elk geval melding maken van de pesterijen bij asielopvangorganisatie COA. „En als de veiligheid echt in het geding komt, komen we ze ker in actie en kunnen mensen bijvoorbeeld worden overge plaatst, uit bescherming." In december was er bij een noodopvang in Alphen aan den Rijn nog een hongerstaking van tien LHBT-vluchtelingen wegens discriminatie, bedrei gingen en geweld tegen homo's in de noodopvang. ISTANBUL. Door een aanslag dins dag in het toeristische hart van Istanbul zijn tien doden en zeker vijftien gewonden gevallen. Een terrorist blies zichzelf op midden tussen een gezelschap vakantie gangers. Onder de doden zijn ze ker acht Duitsers en een man uit Peru. Het ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag heeft geen aanwijzingen dat er Neder landers onder de slachtoffers zijn. De explosie deed zich dinsdag ochtend voor op een van de druk- stbezochte plekken van Istanbul, het Sultanahmetplein. Turkse me dia berichtten dat de dader zich opblies bij een groepje van zo'n twintig toeristen. De Turkse mi nister-president Ahmet Davutog- lu meldde dinsdagmiddag in de hoofdstad Ankara dat de dader een 28-jarig Syrisch lid van Islami tische Staat (IS) was. Persbureau Dogan meldde dat de dader moge lijk uit Saudi-Arabië komt. ZEELAND 1 ZEELAND 8 9 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 13 januari 2016 258e jaargang nr. 10 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,11 y° Geregeld buien OUTFITTËRY ZEELAND 2 3 foto Ronald den Dekker Homo's weggepest in Heumensoord door Eric Reijnen Rutten Lees verder op pagina 5 Lees verder op pagina 3 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1