Straf van Blatter CUtlde SI»|Jt Ook met nieuwe Ajax-spits Feyenoord-directeur blijft woest over aanklacht Feyenoord-directeur Eric Gudde beet fel van zich af tijdens zijn jaarlijkse toespraak in de Kuip. II pharosreizen De schorsing werd in december opgelegd door de tuchtkamer van de ethische commissie, die dat deed aan de hand van een rapport van de onderzoekskamer. Die bleek het gisteren niet eens te zijn met het besluit om Blatter en Plati ni acht jaar te verbannen uit het voetbal. Een woordvoerder kondig de aan in beroep te gaan. Ook de voetbalbazen zelf strij den nog tegen hun schorsing. Pla tini is al in beroep gegaan bij de kamer van beroep van de FIFA, Blatter heeft aangekondigd dat te gaan doen. Ze zeggen beiden dat ze niets fout hebben gedaan. Het duo werd geschorst vanwe ge een dubieuze betaling van i,8 miljoen euro van Blatter aan Plati ni. Volgens de ethische commissie van de FIFA kon die niet door de beugel. Ze zouden de regels bij de bond hebben overtreden. Als ge volg daarvan kan Platini zich niet mengen in de strijd om Blatter op te volgen als voorzitter van de we reldvoetbalbond. ROTTERDAM. Eric Gudde schudde na afloop van zijn traditionele speech driftig het hoofd. De venij nige manier waarop hij zich had uitgesproken, gaf volgens hem niet aan dat hij veel onmacht voelde. De directeur was volgens eigen zeggen bewust extra fel ge weest over diverse zaken. „Noem het maar een strategie, er is goed over nagedacht." Banaan Waar hij zich in het eigen sta dion zo over opwond, was het feit dat de UEFA Feyenoord nog altijd van racisme beticht. De Eu ropese voetbalbond heeft de club al een wedstrijd zonder publiek opgelegd als straf, omdat er in de thuiswedstrijd tegen AS Roma in februari een opblaasbare banaan op het veld was gegooid of ge waaid. „De UEFA ziet het ge woon niet of ze willen het niet zien", zuchtte Gudde. „Wij vech ten nu voor onze laatste kans bij het CAS, het internationale sport- tribunaal. En dat is ronduit ver schrikkelijk. Ik vind racisme een waanzinnige beschuldiging voor een multiraciale volksclub." Huisjurist Joris van Benthem, in Zeist dit seizoen in drie straf- Vermoedelijk bestaat er in het Ne derlandse voetbal geen moeilijke re positie dan die van nummer negen bij Ajax. Altijd maar weer die verwachtingen, indirect ge creëerd door illustere voorgan gers als Kluivert, Zlatan, Huntel- aar en Suarez, waar het publiek zo naar terugverlangt. Maar ook: worstelen met de wetten van de clubfilosofie, waar in een spits eigenlijk alles moe ten kunnen. Zelfs nu nog wordt Kluivert de laatste échte Ajax-spits genoemd. Scoren, kaat sen, meevoetballen, ruimtes ma ken. Wat niet? Zelfs gelouterde zaken nog ongeslagen, heeft in Zwitserland vooralsnog veel min der aanzien. „Ik heb zijn verweer schriften natuurlijk gezien. We hebben aangetoond dat in heel Europa de opblaasbanaan als gim mick wordt gebruikt. En als je dan het antwoord van de UEFA 'Ik vind racisme voor een multiraciale volksclub waanzinnige beschuldiging' ziet, dan schieten de tranen bijna in je ogen. Die stellen gewoon dat door veel mensen het toch echt als racisme wordt gezien." Dit kwartaal nog zal het CAS haar oordeel vellen. Drie rechters buigen zich over de zaak: een rechter aangewezen door de UE FA, een onafhankelijke rechter en eentje die door Feyenoord naar voren is geschoven. „Let wel, ik heb het hier alleen over de aantijging voor racisme hè. De straffen die wij hebben gekregen omdat tientallen zich Feyenoor- buitenlandse profs klapperden met hun oren tijdens tactische trainingen van Ajax. De Belg Wesley Sonck kwam in 2003 naar Amsterdam. „Bij el ke nieuwe club moet je wennen. Maar bij Ajax helemaal. Je komt bij een club waar het speltype on derdeel van de clubcultuur is. Je werkt en traint keihard om niet te falen. En dan moet je ook nog voetballen zoals je nooit gewend was. Dat vreet energie. Ooit speel de ik samen met Zlatan op het vriendschappelijke Amsterdam Tournament in een tweespitsen- systeem. Mijn beste herinnering. Maar dat paste niet bij Ajax. Met een Ajax-spits is het altijd wat. Als hij genoeg scoort, voet balt hij niet genoeg mee. En als hij genoeg meevoetbalt, scoort hij weer te weinig. Vraag het ook maar aan de huidige nummer ne gen, Arek Milik. Altijd zijn er twijfels over hem. Trainer Frank der noemende aanwezigen zich in de thuiswedstrijd misdroegen door aanstekers, paraplu's, sleutel bossen en flessen met neusdrup pels op het veld te gooien, die ac cepteren wij wel." Gudde gaf toe dat hij zich suf piekert. Wie heeft er een oplos sing voor de problemen met een deel van de bloedfanatieke aan hang? „Torenhoge netten in het stadion? Een cordon van honder den stewards? Het mag gewoon niet meer mis gaan. Er hangen ons forse straffen van de UEFA boven het hoofd. Van één, twee of drie wedstrijden zonder pu bliek. Of misschien wel definitie ve uitsluiting." Maar dat de UEFA de club nu in een bepaalde hoek heeft gezet, lijkt Gudde als het meest pijnlij ke te ervaren. Dat er critici zijn die dat onzin vinden omdat de Rotterdamse aanhang steevast sis geluiden en 'Joden aan het gas' leuzen gebruiken als Ajax op be zoek komt, vindt hij een onjuiste vergelijking. „Dat heeft hier hele maal niets mee te maken, dat is puur Ajax-Feyenoord. Een com pleet ander verhaal dus." Sportief Over de sportieve staat van Feye noord is de directeur meer te spreken. De club heeft de ambi tie om tot de laatste dag mee te strijden om de bovenste plaatsen. „En wanneer je, zoals ik, spelers en staf vorige week in Portugal hebt zien werken is er reden om daar vertrouwen in te hebben", meent Gudde. de Boer wil deze maand niet voor niets een extra spits aan zijn selectie toevoegen. Ook een nieuwe spits zal di rect voelen: iedereen kijkt naar mij. Stefan Pettersson, eind jaren tachtig en begin jaren negentig Ajacied, herkent dit. „Eigenlijk 'Eigenlijk moet je een alleskunner zijn, maar dan speel je nu niet meer bij Ajax' Stefan Pettersson oud-spits Ajax moet je een alleskunner zijn, maar dan speel je tegenwoordig niet meer bij Ajax. Je kunt tech nisch zijn en heel je leven al mak kelijk scoren, maar bij Ajax draait het op een bepaald moment al leen maar om wat er tussen je oren gebeurt", zegt de Zweed. Ook hij kreeg in zijn beginpe- iKanwb vy Sport Verongelijkte en Platini te laag* flietS Van UEFA ZÜRICH. De onderzoekskamer van de ethische commissie van wereld voetbalbond FIFA gaat in beroep tegen de schorsing van Sepp Blat ter en Michel Platini. De FIFA-baas en UEFA-voorman kregen een schorsing van acht jaar opgelegd, maar die straf zou te laag zijn. De onderzoekskamer had een levens lange schorsing voorgesteld. t, (o of 8 dagg-n Pui+sland Je hoeft maar een paar uur te rijden voor een heerlijke vakantie! Kom ge nieten van de winter in het prachtige Sauerland. Ga je lekker skiën of langlaufen? Het gaat sneeuwen, dus grijp je kans op een winterbelevenis dicht bij huis. Of trek je de wandel schoenen aan voor een mooie wan deling? De beroemde Rothaarsteig is maar een van de vele wandelpaden in de omgeving. Je verblijft in hotel Sonneneck in Züschen, gemeente Winterberg. Het gezellige Winterberg ligt op een kleine 10 minuten rijden. Dit sfeer volle familiehotel heeft een leuk terras en staat bekend om zijn goede keuken. Dankzij de centrale ligging is het een uitstekende uitvalsbasis om het Sauerland te verkennen. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/wegener of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 10754. Sepp Blatter (links) en Michel Plati ni in betere tijden, foto Reuters zoekcode 10754 Inbegrepen 3, 5 of 7x overnachting incl. ontbijtbuffet 3, 5 of 7x driegangendiner of dinerbuffet 1x welkomstdrankje Winterberg-Plus-kaart voor kor ting op groot aantal beziens waardigheden regio-informatiepakket gratis parkeren bij hotel Prijzen 4-d 6-d 8-d 02/01-31/03 129 199 279 01/04-31/05 119 189 269 01/06-23/10 129 199 279 24/10-22/12 109 189 269 Prijzen in p.p. o.b.v. budgetkamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristenbelasting (€1,75 p.p.p.d.) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). door Mikos Gouka door Daniël Dwarswaard AMSTERDAM. De krabbel op het contract is nog niet gezet en het glas champagne na de presentatie is nog niet op, of een nieuwe spits bij Ajax voelt: oké, nu is het se rieus. Eric Gudde directeur AUTOVAKANTIES VAN ANWB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16