Indorockers aan krontjongkant J Petit Paris heeft nog een laatste zetje nodig 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Auto's krijgen het zwaar in Gent Festijn als nieuwjaarsreceptie Vermaak in de grensstreek De eerste single van The Tielman Brothers Rock Little Baby Of Mine is even andere koek dan alle Nederlandse rock-'n-roll-covers tot nu toe. De broertjes Tielman uit Breda vor men de eerste spraakmakende In- dorock-band van Nederland. De rock-'n-roll vindt snel gehoor bij de kinderen die uit Indonesië in Nederland terechtkomen. Ze zijn er als de kippen bij om de mu- ziektrend op te pikken. Vooral omdat in vrijwel elk Indisch ge zin wel een gitaar of ukelele voor het grijpen ligt. Zo ontstaat met de opkomst van bandjes met Indi sche jongens de indorock. Het is de eigen interpretatie van rock-'n-roll die mensen uit Indonesië en de Molukken eraan geven. Diederick Benjaminsz van The Concords uit Sluiskil: „De meeste Indische jongens begon nen pas na het succes van The Tielman Brothers. Wij hadden de muziek van Bill Haley en Chubby Checker als voorbeeld. Ik was elf en ik kreeg van m'n va der m'n eerste gitaar. Alleen m'n broer Danny en ik waren de indo rockers volgens mij. Maar dan meer aan de krontjong-kant. Niet van die rock-'n-rollers. Wel lekker ritmisch, dat wel. Het was de Indonesische muziek (met Ma- leise teksten) die heel veel ge speeld werd. Die muziek werd toen veel op de radio gedraaid. Met hier en daar een steelgitaar of een Hawaii-gitaar, zodat je dan toch een beetje die zangerige achtergrond had. Indorock had vooral een speciale gitaarklank. Maar, het was een pure Neder landse aangelegenheid. Magneet element uit de telefoon onder de gitaarsnaren en dan versterkt via de buizenradio." Theo Lind- green, gitarist van de eerste indo rock band in Zeeland, The Crazy Rockers uit Terneuzen vult aan: „Indorock was vooral het ritme dat gebruikt werd in de moderne popmuziek van die dagen. Je 'Je hoorde aan de sound of het Indische jongens waren of niet. Ze speelden dubbelsnarige solo's enzo' moet niet vergeten dat de rock-'n-roll hier nog maar net aan het opkomen was." De Indi sche jongens hadden altijd al as piraties om muziek te maken. Het ritme en vooral het gitaar spel waren toch net iets anders dan de zuivere Amerikaanse rock-'n-roll. „Je hoorde aan de sound of het Indische jongens waren of niet. Ze speelden dub belsnarige solo's, of met vier man verschillende partijen aan eengesloten op de ritmegitaar, je hoorde het verschil vooral in de instrumentale nummers. En als er gezongen werd, was er altijd die jengelende gitaarsound op de achtergrond." vil 'i IJZENDIJKE. Het blijft nog even spannend rond Petit Paris. De Zeeuws-Vlaamse speelfilm van Jan Lievens heeft nog een laatste zetje van sponsoren nodig om doorgang te kunnen vinden. De crowdfundingactie voor Petit Paris sloot zondag om mid dernacht. De actie liep langer door dan aanvankelijk gepland omdat de financiering aan de sponsorkant nog niet helemaal rond was. Het doel was 100.000 euro aan fondswerving en er is uiteindelijk 109.075 euro gedo neerd. De benodigde vijf ton aan sponsorgeld is nog niet helemaal binnen. „We hebben nu nog 35.000 euro nodig", vertelt Jan Lievens. „We zijn er hard mee be zig. Bedrijven kunnen nog steeds sponsoren." In de regio Sweet Lord Animals bij Polderblues Stichting Polderblues begint het nieuwe jaar met een optreden van Sweet Lord Animals. De Axel- se bluesrockformatie treedt zater dag op in 't Oude Raedhuis in Westdorpe. De driemansformatie speelt zowel eigen werk als covers. Het repertoire is dansbaar maar ballads worden ook niet ge schuwd. Aanvang van het concert is 21.00 uur en entree bedraagt 5 euro. Psalmzangavond Help het Doel In de protestantse kerk aan het Plein in Zaamslag wordt zaterdag een psalmzangavond met boven stem gehouden. Het orgel wordt bespeeld door Peter Wildeman. Ook werkt een bovenstemgroep mee. De opbrengst is bestemd voor de stichting Help het Doel. Dominee C. van den Berg geeft uitleg over dagopvang voor wees kinderen in Malawi. De samen- zangavond begint om 19.30 uur. Goedkoop naar het theater in weekeinde Het Scheldetheater in Terneuzen doet mee aan het BankGiro Lote rij Theaterweekend, komend weekeinde. Kaarten kosten dan 10 euro. Zaterdag brengt Maurice Hermans een ode aan zijn vader Toon in de voorstelling 'Zo'n Toon', die om 20.00 uur begint. In de foyer zijn optredens van Gino Buysrogge en Sonny B. Zondag begint om 15.00 uur een productie van het Vlaams Muziek Theater. Voorafgaand, om 14.00 uur, vindt in de foyer een optre den van zigeunerorkest Kalinka plaats. Zij spelen ook nog na de voorstelling. Reynaert in het Frans in Porgy Paul Verhuyck geeft voor de Alli ance Frangaise donderdag een le zing over Te Roman de Renart' in Porgy en Bess in Terneuzen. Tijdens de lezing over het be roemde werk van 'Van den vos Reynaerde' van Willem van Bou- delo, verduidelijkt Verhuyck de li teraire en geografische context. De lezing begint om 20.00 uur. Entree is 8 euro. Toegang is gratis voor leden van de Alliance Fran- caise en leerlingen. Mijn dorp, mijn stad Voetgangers en fietsers krijgen vanaf 2017 meer ruimte in Gent. Het Mobiliteitsplan waar schepen Filip Watteeuw (Groen) al jaren voor strijdt, is goedgekeurd door het Gentse stadsbestuur. Het plan verdeelt de binnenstad van Gent in verschillende zones, waar door doorgaand autoverkeer niet meer mogelijk is. Het uitgangs punt is dat de stad aantrekkelijker wordt voor fietsers en voetgan gers en dat het groeiend autover keer een halt wordt toegeroepen. Straten worden afgesloten met paaltjes, wat inhoudt dat automo bilisten de ring op moeten als ze van de ene buurt naar de andere willen. Bovendien wordt het hele stadscentrum een 30-kilometerzo- ne. Op 3 april 2027 treedt het plan in werking. DINSDAG AXEL. De Halle, 9.30 uur: Compu terles; 10.00 uur: Wandelen; 13.30 uur: Yoga, strijk- hulp; 14.30 uur: Koersbal; BRESKENS. De Kor re, 13.30 uur: Biljart, koersbal, sjoelen; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: Bil jart; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.00 uur: Jokeren; HEIKANT. Du Com merce, 13.30 uur: Kaarten; 'tHeïke, 13.30 uur: Nieuw jaar KBO, Zonne bloem; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jart, gymnastiek; 10.30 uur: Zitgym; 13.30 uur: Kaarten; HULST. - De Lieve, 9.00 uur: Biljart; 10.00 uur: Volks dansen; 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Kreatieve Vor ming; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Geheu gentraining; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 14.00 uur: Biljart, sjoelen, welfare; De Binnendeur, 13.00 uur: Biljart, Rode Kruis; 13.30 uur: Teken -en schilderclub, line- dance; 19.30 uur: De Zonnebloem; SAS VAN GENT De Statie, 19.30 uur: Kunstlezing; SINTJANSTEEN. De Warande,13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Sjoelen; 14.00 uur: Jeu de boules; 19.30 uur: EHBO; 20.30 uur: Gregoriaans koor; SLUISKIL. HetMeu- lengat, 10.00 uur: Wandelen; 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN. De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen; De Vesfe, 10.00 uur: Gym; 12.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Bridge, handwerk, soos; De Kameleon, 14.00 uur: Kaarten; Ter Schorre, 10.00 uur: Breicafé; VOGELWAARDE. - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; ZUIDDORPE. Soka Plus 14.00 uur: Kof- fiemiddag; 't Kaai- ke, 13.00 uur: Gym. door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belichten we vermaak en vertier in de grens streek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaagse popmu ziek. Vandaag: The Concords. The Concords met de gebroeders Benjaminsz. foto collectie Ariël Meeusen WESTDORPE ZAAMSLAC TERNEUZEN TERNEUZEN SAS VAN CENT Nieuwjaarsconcert Big Swing Band De Big Swing Band uit Sas van Gent geeft zondag een nieuwjaars concert in mfc De Sta tie. Het begint om 15.00 uur. Toegang is gratis. SLUIS Werk Haydn centraal op koffieconcert Sopraan Danny Van Hoof en pianiste An- nick Truyts geven zon dag een concert in de raadszaal van het bel fort in Sluis. Het duo brengt aria's van Jo seph Haydn (foto). De CENT activiteit is onderdeel van de reeks koffiecon certen van Stichting Jo- han Hendrik van Dale. Toegang is, zoals altijd, gratis. Aanvang is om 11.00 uur. TERNEUZEN Zwemles Vliegende Vaart verandert Kinderen die bij een andere zwemschool zwemmen kunnen voortaan niet meer deelnemen aan het oe fenuur op zaterdag en zondag van 12.30 tot 13.30 uur in Sportcen trum Vliegende Vaart. Het was vaak zo druk dat de zwemdocenten niet iedereen meer konden adviseren. Voortaan zijn alleen de eigen Tesklantjes' nog welkom op vertoon van hun zwempasje. Ook het baantjes- zwemmen tijdens het oefenuur, dat veel be zocht wordt door ouders met hun kinde ren, wordt geschrapt. EEDE Wat in de jaren tachtig ontstond met het opzetten van een een voudig kerststalletje bij de kerk in Eede, is in de loop van de jaren uitge groeid tot een dorpsfeest. Alle verenigingen waren afgelopen weekend betrokken bij het winterfestijn in het dorp en leverden een bijdrage. In de wandelgangen werd zelfs al gesproken over de alternatieve nieuw jaarsreceptie voor de inwoners van Eede. Maar liefst honderd belangstel lenden waren aanwezig en maakten er een leuk feestje van. Het hoogtepunt was de lampionnenoptocht door het dorp met als eind punt het schoolplein waar een knetterende houtvuur wachtte op de wan delaars. De erwtensoep, de warme chocolademelk en voor de volwasse nen het druppelkot brachten de stemming er behoorlijk in. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71