Beveiliging noodopvang ging naar 'de overkant' Huidige burge meesters in Zeeland Fay-Linde kan kiezen uit tien opa's en oma's Hot Dirty Dancing Aantal vrouwen dat meedingt 1CDA 2 ZEELAND Kleine gemeenten blijven in trek bij kandidaat-burgemeesters, maar ook steeds meer vrouwen melden zich. COMMENTAAR De kleine Zeeuwse gemeenten zijn hot. Ze genieten de warme belangstelling van kandidaat-burgemeesters. Wil je aan de bak in Zeeland, dan heb je al snel enkele tientallen concurrenten. Deze grote aantrekkings kracht is te verklaren. Kleine gemeenten worden gezien als een goed vertrekpunt. Als een springplank naar groter werk. In de af gelopen jaren zijn het vooral WD'ers die zo een kansje wagen. Liefst één op drie kandidaten is liberaal. Wie een andere politie ke voorkeur heeft, hoeft daar geen zorgen over te hebben. Want kandidaten worden steeds nadrukkelijker geselecteerd zoals het hoort: vooral op basis van hun be stuurlijke kwaliteiten. Ook pret tig is het gegeven dat de grootste partij in de gemeenteraad niet de dienst uitmaakt. Verder neemt het aantal vrouwelijke kandida ten de laatste jaren toe. Wat kan er nog misgaan? Heel veel. Want het grote aantal gega digden zegt niets over hun kwali teit. En het idee dat een kleine ge meente het wel met een beginner zal rooien, is gevaarlijk. Juist in die kleine kring, waar het veelal zoeken is naar bestuurlijke vaar digheden en naar de juiste kennis en ervaring, komt het vaak op de raadsvoorzitter aan. Zeker als er ook nog grillige lokale bewe gingen zijn, moet de burgemeester echt goed kunnen sturen. Het idee dat een kleine gemeente het wel met een beginner zal rooien, is gevaarlijk. De gemeente Sluis was in oktober de eerste in Zeeland die crisis noodopvang aan vluchtelingen verleende. Dat gebeurde vijf da gen lang in De Sporthal in Cad zand-Bad. In die periode was er constant beveiliging aanwezig. B en W benadrukten destijds dat zoveel mogelijk was gekozen voor bedrijven uit de streek. Zo kwam de cateraar uit Breskens. Voor de beveiliging werd echter een bedrijf uit Middelburg inge zet. „Dat vind ik raar", zegt Jan de Koning, directeur van Security Ne derland uit Oostburg. Hij vertelt dat zijn bedrijf regelmatig klusjes opknapt voor de gemeente. „We verzorgen de beveiliging van ge meentelijke gebouwen. Als het alarm afgaat, gaan wij kijken. Daar naast worden we ook ingezet als er bijvoorbeeld een explosief is ge vonden." Voor de klus bij De Sporthal werd het bedrijf echter niet gevraagd. „We hebben niets gehoord, zelfs geen verzoek om een offerte." Enkele weken geleden presen teerde Sluis de rekening voor de opvang. Voor beveiliging was de gemeente ruim 15.000 euro kwijt. „Dat is toch een aanzienlijk be- Voor de beveiliging tijdens de crisisnoodopvang was de gemeente Sluis uiteindelijk ruim 15.000 euro kwijt drag", vindt De Koning. Hij stuur de al in oktober een brief aan B en W, maar kreeg geen antwoord. De directeur lichtte onlangs ook de gemeenteraad in. Toen kwam de bal aan het rollen: De Koning heeft komende week een gesprek met burgemeester Annemiek Jet ten. De brief van De Koning staat op het programma van de raads commissie algemeen bestuur, die vanavond plaatsvindt in het bel fort in Sluis. Almanak Amir uit Vlissingen is niet zo'n slaap kop. Als baby al lag hij met zijn arm pjes en beentjes boven de wieg uit te maaien. Hij weigerde te slapen. Dat is nu als driejarige eigenlijk niet veel anders. Regelmatig kruipt hij na bedtijd zijn ledikant uit. Na hem tien keer te hebben teruggelegd, willen zijn ouders wel eens opgeven. Zoals afgelopen zondag. Uiterst tevre den kroop Amir tussen zijn uitgeput te ouders op de bank. Vader zei, tij dens het zappen, nog dat alle kindjes al lagen te slapen. „En ook al veel gro te mensen", voegde zijn moeder eraan toe, terwijl de afstandsbediening bij Dirty Dancing bleef hangen. Toen de film zijn hoogtepunt bereikte, staarde de peuter doodstil naar het scherm en stamelde: „Maar die mensen niet..." Man (30) cel in voor vuurwapen De 30-jarige Johnny de J. uit Breskens, die ervan werd verdacht op 9 septem ber vorig jaar een hoofd agent van politie met een vuurwapen te hebben be dreigd, is daarvan gisteren door de rechtbank in Mid delburg vrijgesproken. Wel vond de rechtbank het be zit van een vuurwapen be wezen en veroordeelde hem daarvoor tot een cel straf van een halfjaar waar van twee maanden voor waardelijk met een proef tijd van drie jaar. BlowOut pakt juryprijs Paradiso BlowOut, de coverband van de Hulster saxofonist Michiel Meijers, heeft zon dagavond in Paradiso in Amsterdam de juryprijs in de wacht gesleept. In de halve Benelux-finale van de coverbandwedstrijd Clash of the Coverbands was BlowOut volgens de vakjury de beste. Volgens Michiel Meijers vond de ju ry dat het totaalplaatje van zijn band klopte: BlowOut vormde een eenheid. Op 23 april speelt BlowOut in Eindhoven de finale van Clash of the Coverbands. Voorronde Metal Battle in De Pit Bij De Pit in Terneuzen wordt op zaterdag 6 februa ri de provinciale voorronde van de landelijke Metal Battle gehouden. Vanaf 15 januari strijden 48 bands door heel het land tegen el kaar, om op 23 april een fi- naleplek te bemachtigen in Harderwijk. De deelne mers voor de Zeeuwse voorronde zijn Fire Wit hin, Siruside, Xeno en With the Wolves. Aanvang is 20.00 uur, toegang is gra tis en Rebelstar (foto) sluit de avond af. Elke maand feest in de Kameleon Bij buurthuis de Kameleon aan de Dokweg in Terneu zen kunnen jongeren van af zaterdag maandelijks ko men feesten. Tijdens de feestelijke aftrap zaterdag treden Broederliefde en Wildsounds op. Het feest is bedoeld voor jongeren tussen de 12 en 17 jaar en duurt van 20.00 tot 1.00 uur. Een kaartje kost 5 eu ro in de voorverkoop en 10 euro op de avond zelf. Kaar ten zijn tussen 15.00 en 18.00 uur dagelijks te koop in het buurthuis, bij de in gang van Meetpoint. Gerard Rabelink VLISSINGEN. In totaal 25 mensen hengelen naar de post van burge meester van Vlissingen, liet de provincie vorige week weten. Dat is geen verkeerde score, zo blijkt uit een vergelijking van de twintig burgemeestersprocedu res die de afgelopen vijftien jaar in Zeeland zijn gevoerd. In 2010, Rene Verhulst toen René Roep in Vlissingen werd benoemd, waren er twaalf kandidaten. In 1999 dongen 23 mensen mee, waarna de keuze op Anneke van Dok viel. Wat valt verder op in de cij fers? De kleinste Zeeuwse gemeente Anton Stapel kamp SEROOSKERKE (S). Maria van Sluijs, de moeder van Fay-Linde (6) uit Serooskerke, heeft tiental len reacties gehad op haar emo tionele oproep. Via een adverten tie op het Prikbord van Zeeland- net ging ze op zoek naar een kop pel die de rol van opa en oma wil vervullen voor haar dochter. „Ik heb zeker twintig mails ontvangen. De ene helft van mensen die het dapper vonden dat ik mijn verhaal deed, of van mensen die zich erin herkenden. De andere helft van koppels met een heel groot hart, die Fay-Lin de willen omarmen als hun kleindochter", vertelt Van Sluijs tevreden. Ze heeft drie koppels uitgeno digd voor een ontmoeting, op ba sis van hun verhaal en de klik die ze aan de telefoon al met hen had. Het eerste stel is zondag langsgekomen. „Ik vind het be langrijk dat Fay zich er goed bij voelt en dat merkte ik meteen aan haar. Ze was helemaal sprin gerig en vrolijk door alle aan dacht en liefde die ze kreeg." De mening van Maria's doch ter is van doorslaggevend be lang. „En als ze straks niet kan kiezen, mag ze van mij ook best twee opa's en oma's. Die zou ze anders ook hebben gehad." door Martijn de Koning OOSTBURG Het beveiligingsbedrijf dat tijdens de crisisnoodopvang in Cadzand-Bad verantwoordelijk was voor de beveiliging, kwam van 'de overkant'. Vreemd, vindt directeur Jan de Koning van Security Neder land. Want dat bedrijf uit Oostburg was gewoon beschikbaar. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG AMSTERDAM TERNEUZEN TERNEUZEN Burgemeester sinds 2009 Gemeente Schouwen-Duiveland S Partijloos jf Gekozen uit 30 kandidaten Vooral WD lonkt naar ambtsketen door Rolf Bosboom Burgemeester sinds 2010 rm Gemeente Goes ff Gekozen uit 20 kandidaten Kleinere gemeenten zijn doorgaans meer in trek dan grotere. Burgemeester sinds 2011 Gemeente Kapelle B Christenunie ff Gekozen uit 28 kandidaten door Elodie Kint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69