Plan 'pakhuis' krijgt een tweede kans Met elke fietser loopt het spreekuur uit Goese fysiotherapeut kiest voor het avontuur Bravis BEVELANDEN en THOLEN 7 Bert de Ruiter laat alles achter en gaat op wereldreis. Hoe lang? Dat weet hij nog niet. Wie wil, mag mee. 3 Aannemingsbedrijf Kleinbouw- Techniek heeft de grond aange kocht van de oorspronkelijke ini tiatiefnemer. Die had een kleine tien jaar geleden plannen er vier woningen en zes appartementen te bouwen. Mede door de crisis en het uitzicht op geparkeerde vracht wagens op het havenplateau wer den deze lang niet allemaal aan de man gebracht. Nu die vrachtauto's een andere stek hebben en de crisis groten deels voorbij is, heeft Klein- bouw-Techniek er weer fiducie in. „We willen er negen grondgebon den woningen bouwen", zegt eige naar Bart Quist. „Vorige week heb ben we de grond aangekocht en deze week beginnen we met ont werpen." Quist vermoedt dat er wel be langstelling zal zijn voor de hui zen. „Bewoners hebben straks een prachtig uitzicht over de Krabben- kreek met z'n getij." De onderne mer hoopt in maart een vergun ning te kunnen aanvragen. Op het perceel rust al een woonbestem ming, dus het bestemmingsplan hoeft niet te worden aangepast. Hij heeft zijn huis, inboedel en auto verkocht en stopt in februari met werken om zijn grote droom te verwezenlijken: voor onbepaal de tijd de hele wereld rondrei zen. Bert de Ruiter (63) uit Goes vertrekt over enkele weken met zijn 4X4-campertruck naar be stemming onbekend. Iedereen met een avontuurlijke instelling is - tegen een kleine vergoeding - welkom om hem een deel van de reis te vergezellen. „Als je van luxe houdt, kun je beter voor een ander soort ver blijf kiezen", grapt Bert. De dub bele cabine van zijn truck telt weliswaar zes ruime zitplaatsen, het campergedeelte biedt maar weinig ruimte en comfort. „De campertruck is vooral bedoeld als uitvalsbasis", legt Bert uit. „Je kunt douchen, als het regent zit je droog en er is wat opslagruim te. Maar het leven zal zich toch vooral buiten afspelen." Bert is niet van plan zijn gezel schap in de watten te leggen of op sleeptouw te nemen. „Ik ben geen kok, gids of reisbureau. Het enige wat ik doe, is de auto bestu ren en mijn spullen beschikbaar stellen. Met de vergoeding die ik vraag, probeer ik onkosten te dek ken: water- en stroomgebruik of onderhoud aan de truck." 'Ik ben geen reisbureau, kok of gids. Het enige wat ik doe, is de auto besturen en mijn spullen beschikbaar stellen' In principe is iedere avontu rier welkom aan boord, maar Bert heeft een lichte voorkeur voor fotografen en fietsers. „Om dat dat mijn twee grote hobby's zijn. Wie weet kunnen we sa men dingen ondernemen." Bert heeft werkelijk geen idee of zijn project Wide World 2 Ex plore aanslaat, maar bang voor eenzaamheid is hij niet. „Ik reis al sinds mijn achttiende fietsend of met het openbaar vervoer de wereld over. In je eentje heb je snel aanspraak, al heb je per fiets weer sneller contact dan vanuit een gemotoriseerd voertuig. Ge lukkig heb ik allebei tot mijn be schikking." Een reisplan van dag tot dag, daar wil Bert niets van weten. Het draait om vrijheid en plan nen hoort daar niet bij. Hij heeft een grove route in zijn hoofd, waarbij hij opeenvolgend de con tinenten Azië, Australië, Ameri ka en Afrika aandoet. De komen de weken legt Bert de laatste hand aan het onderhoud en de in richting van zijn truck. Eind ja nuari rondt hij zijn werk af als fy siotherapeut bij groepspraktijk De Clavers in Goes. En dan is het tijd voor een reis vol vrijheid en avontuur. Angst kent de Goese- naar niet. „Ik wil dit al zo lang, maar praktisch gezien moest ik het ook kunnen realiseren. Dat moment is nu gekomen." Bert be twijfelt of hij ooit nog zal terug keren naar Nederland. „Tegen die tijd heb ik of een heel lange grij ze baard, of ik ben er niet meer." DINSDAG 12 JANUARI 2016 door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND. Het plan om wo ningen te bouwen op het terrein van het voormalige pakhuis in Sint Philipsland is uit de ijskast gehaald. Bert de Ruiter begint zijn reis met de campertruck niet zonder fiets en fotocamera, foto Johan van der Heijden De restanten van het voormalige pakhuis aan de Stationsstraat in Sint Phi lipsland zijn nog zichtbaar, foto Leo Adriaansen Voor eeuwig op wereldreis door Ellen Jobse Bert houdt de wereld up to date via zijn website www.ww2xplore.com. Column januari 2016 Je ziet dat iemand die fysiek in orde is beter door het ziekteproces komt en beduidend beter herstelt. Fietsers die fanatiek gesport hebben, kunnen ook afzien. Hun pijngrens ligt hoog. Voor mijn vak zou ga men beter zijn, maar ik ben liever sportief bezig. Fietsen schept een band met de patiënten. Op mijn kamer hangt een foto waarop ik met William Mol over de finish vanAIpe d'Huez kom. Elke fietser begint daar over. Met elke fietser loopt het spreekuur uit. Oncologisch chirurg Hans Fabry ziekenhuis www.bravisziekenhuis.nl Samen word je beter Voor mij is fietsen een heerlijke uitlaatklep. Ik sta regelmatig op de pedalen bij lange toertochten, zoals in april deAmstel Gold Race. Samen met ex-kankerpatiënt William Mol reed ik vorig jaar de Koos Moerenhout Classic. Door mij is hij gaan fietsen. In september 2010 kwam hij op spreekuur. Het gesprek kwam op fietsen en op Alpe d'HuZes, waarvoor wij aan het trainen waren. Eerst wilde hij ons sponsoren, maar uiteindelijk ook meefietsen. Drie maanden na zijn laatste behandeling is hij de Alpe d'Huez opgereden. De laatste kilometers heb ik hem geduwd. Hierdoor zijn wij echt vrienden geworden. Sporten is voor iedereen goed, maarzeker voor patiënten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67