vraagt zich af of hij ooit weer kan voetballen Tieleman in de gelederen, mag beker na derde eindzege houden ZEELAND 13 Bentschap Knook wordt de nieuwe trainer van RCS OOST-SOUBURG. John Bentschap Knook wordt met ingang van vol gend voetbalseizoen trainer bij RCS. Hij volgt bij de Walcherse club Michel Leonhart op. Bentschap Knook kwam in zijn actieve loopbaan als voetballer uit voor RCS. Daarna speelde hij on der meer voor Kloetinge en Hoek. Als trainer was hij actief bij Dom burg, Nieuwland, Hoek, Seroosker- ke en De Meeuwen. Bij die laatste club is hij nu nog als assistent van hoofdtrainer Stéphane Cépèro werkzaam. Met ingang van volgend sei zoen keert Bentschap Knook, die in het bezit is van het UEFA C-di- ploma, dus terug op het oude nest. RCS is momenteel de onge slagen koploper in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal en maakt dus alle kans op promotie naar de derde klasse. Voor dat ni veau is Bentschap Knook niet in het bezit van het vereiste diplo ma, maar de Souburgse club heeft van de KNVB inmiddels bevestigd gekregen dat de nieuwe trainer dispensatie krijgt. „Voor twee jaar", zegt bestuurs lid Ron van Rosevelt van RCS. „Op het moment dat een trainer bij een club tekent, zoals nu het geval is, is immers nog niet be kend op welk niveau de vereni ging komend seizoen speelt. In dat soort gevallen krijg je dus dis pensatie. Ik kreeg er veel vragen over en heb de KNVB daarom om een definitieve bevestiging ge vraagd." Overigens is Bentschap Knook van plan om in de toekomst de cursus UEFA B te gaan volgen. Het bestuur van RCS is in zijn nopjes met de komst van Bent schap Knook. 'Er ligt een mooie uitdaging om de reeds ingeslagen weg met eigen jeugd voort te zet ten', stelt het bestuur. Trainer krijgt bij promotie van Souburgse club dispensatie van de voetbalbond. gen dat mijn voet naast mijn been stond, maar het zag er niet goed uit." Op het moment dat Vogel met het tweede elftal van Bruse Boys tegen Axel 2 speelde, namen de 'Ik wil niet zeggen dat mijn voet naast mijn been stond, maar het zag er niet goed uit' hoofdmachten van beide clubs het een veld verder tegen elkaar op in een vriendschappelijk duel. „We hoorden ineens dat er een brancard naar het tweede veld moest", aldus Wim Nieuwland, de hoofdtrainer van de club uit Bruinisse. „Wat er aan de hand was, wisten we nog niet. Er zat een tribune tussen de velden. La ter hoorden we dat het mis was met Gerard." Kort daarna arriveerde er een ambulance en werd Vogel naar het ziekenhuis in Terneuzen gere den. „Eerst moest ik foto's laten maken en daaruit bleek dat een operatie noodzakelijk was." Drie uur lang lag hij op de behandelta- fel. „Ik kreeg een ruggenprik en heb dus alles, zij het in een roes, kunnen volgen. Er bleek een breuk in mijn enkel te zitten en daarnaast bleek er ook een frac tuur in de aanhechting van mijn enkel met mijn scheenbeen te zit ten." Stormram Omdat de kwetsuur zeer gecompliceerd is, wacht hem een lange revalidatie. „En dat terwijl hij de laatste tijd erg goed bezig was", zei Nieuwland. Met dat idee stond Vogel zelf ook op het veld. „Ik ging de ene week mee met het tweede en de andere week zat ik weer bij de selectie 'Door een eerdere kruisbandblessure in 2008 was ik niet meer de snelste' van het eerste. Door een eerdere kruisbandblessure in 2008 was ik niet meer de snelste, maar ik kon wel een bal vasthouden en ook een doelpunt maken. Ik was ei genlijk een soort stormram." Maar nu vreest de goalgetter, op dit moment nog clubtopscorer in het huidige seizoen en de num mer negen op de topschutterslijst aller tijden van de vereniging, voor het einde van zijn voetbal loopbaan. „Momenteel zit er een soort verband om mijn voet en over twee weken, als het minder opgezwollen is, krijg ik gips voor acht weken. Daarna moet ik reva lideren door middel van fysiothe rapie en mogelijk zelfs opnieuw leren lopen. Ik verwacht dan ook niet dat ik nog terugkeer in het eerste. En ik vraag me tevens af of ik überhaupt ooit nog wel kan voetballen." Waar sporten momenteel on mogelijk is voor Vogel, heeft zijn dagelijkse leven minder te lijden onder zijn blessure. Natuurlijk kan hij weinig kanten op, maar toch kan hij vanuit huis aan het werk blijven. „Ik heb gelukkig een kantoorbaan, dat scheelt. Na tuurlijk kan ik niet alles doen, maar wel veel." Over twee weken, als hij gips heeft, hoopt de in Zierikzee woonachtige spits weer naar zijn werk te kunnen. „Ik ben vesti gingsmanager bij een uitzendbu reau in Goes. Mijn vrouw werkt ook in die stad, dus ik kan dan met haar meerijden." Dat is overigens niet het enige waarmee zijn echtgenote hem helpt. „Zij zorgt fantastisch voor me. Dat doet me goed." En ook de vele bezoekjes en berichtjes zorgen voor de juiste af leiding. „Daardoor kan ik mijn ge dachten verzetten en met andere dingen bezig zijn", vertelde hij. „De trainer van het tweede elftal is bijvoorbeeld langs geweest. Twee uur lang heb ik bijna geen pijn gevoeld. Dat werkt mis schien nog wel beter dan pijnstil lers." en misschien zelfs gehoopt. „Mo menteel zijn we al bezig met klei ne pilotcompetities", gaf de orga nisatrice aan. „Die zijn tot nu toe een groot succes gebleken. Daar door komt de competitie er moge lijk al tijdens het volgende voet balseizoen." Het organiseren van een gloed nieuwe divisie, speciaal voor vrouwen, kost aardig wat werk. Schuur biers en haar team kun nen dat dan ook niet al leen. „We zullen de bestaande zaalvoetbalverenigin gen in de provincie vragen ons te helpen." De competitie zal in eerste instantie op recreatieve basis worden afgewerkt, maar in een later stadium mogelijk aansluiten bij de KNVB. „Als we ons aansluiten bij de voet balbond, kost dat de ploegen meer inschrijfgeld. Daarnaast moeten er ook andere zaken geregeld worden, zoals spe lerspassen. In het begin is het belangrijk om de drempel laag te hou den. Maar mogelijk kunnen we in de toe komst uitbreiden." Dat het niet erg is om klein schalig te begin nen, bewijst Ladies Futsal #14 wel. Met 32 deelnemen de teams en de meegereisde sup porters puilde de Goe- se sportaccommodatie zaterdag haast uit. „En dan hebben we ook nog ploegen op de wachtlijst moeten zetten omdat we ons maximum voor dit jaar simpelweg bereikt hadden", gaf een trotse Schuurbiers aan. „Er deden veel Zeeuwse teams mee, maar ook ploegen van bui ten de provincie. Zo waren er ook teams uit bijvoorbeeld Rotter dam, Zoetermeer, Breda, Gorin- chem en Venlo. Het mooiste is dat wij hen niet benaderen, maar dat zij ons weten te vinden." Dat er vraag is naar een evene ment als dat van afgelopen zater dag staat dus buiten kijf. Daar door is Ladies Futsal #14 hard be zig een ander doel te realiseren: uitgroeien tot het grootste zaal voetbalevenement voor vrouwen in de regio Zuid West-Nederland. Maar door de enorme groei, van twaalf naar 32 ploegen in iets meer dan anderhalfjaar tijd, moet er wel over een nieuwe op zet worden nagedacht. „Dat we ploegen moesten weigeren, bete kent dat we nog verder kunnen groeien", ging Schuurbiers in op de toekomst. „We gaan de opties tijdens een evaluatie bekijken. We kunnen het bijvoorbeeld gaan opdelen in een recreatieve- en een prestatie- ve poule. Maar we kunnen het toernooi ook over twee dagen ver spreiden." Een andere zaak waar de orga- 'Dat we ploegen moesten weigeren, betekent dat we nog verder kunnen groeien' nisatie zich over moet gaan bui gen, is het aanschaffen van een nieuwe trofee. Goes bleek zater dag namelijk de sterkste en ging er met de eerste plaats vandoor. GJS uit Gorinchem werd in de eindstrijd met 3-0 verslagen. Om dat de Bevelandse vrouwen de eerste twee edities van het evene ment ook al op hun naam schre ven, mochten zij de enorme wis selbeker definitief mee naar huis nemen. En het niveau van de vrou wen? Daarmee zit het wel goed. In tegenstelling tot een aantal mannelijke collega's uit het veld- voetbal die tijdens de winterstop de zaal betreden, lukt het de vrou wen wél om tactisch sterk voor de dag te komen in de zaal en het balletje gedisciplineerd rond te tikken tot er openingen ontstaan. DINSDAG 12 JANUARI 2016 Gerard Vogel Gerard Vogel Yazzmin Geijs (links) van Team Goes probeert een tegenstander uit te spelen, foto Johan van der Heijden Jonneke Schuurbiers, organisator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61