Illegale stroom leidt tot sluiting van videotheek De Punt weer de beste van het land OUWERKERK Na Ellemeet en Noordwelle raakt nu ook Ouwerkerk z'n basisschool kwijt 6 SCHOUWEN-DUIVELAND 't Stoofje in Ouwerkerk moet sluiten. De basisschool heeft na de zomervakantie te weinig leerlingen. 50% KORTING p 't Stoofje zitten momenteel 28 kinde ren, waarvan zes in de laatste groep. Die leerlingen keren na de zomervakantie niet meer terug en daarmee belandt de school on der de wettelijke opheffingsgrens van 23 leerlingen. Op nieuwe aan was wordt vooralsnog niet gere kend. Bekeken wordt of de school in augustus direct al de deuren moet sluiten, of dat dit moment wellicht nog een jaartje kan wor den uitgesteld. Onderwijskoepel Obase heeft de ouders in een eer ste informatiebijeenkomst zelf een keuzemogelijkheid geboden en komt daar volgende maand op terug, 't Stoofje is de enige basis school in Ouwerkerk. Sluiting be tekent dat de leerlingen moeten uitwijken naar de naburige dor pen of Zierikzee. Dat geldt ook voor de vijf leerkrachten en onder wijsassistent die daar momenteel werken. 't Stoofje werd in 1981 geopend, ter vervanging van de oude lagere school in de Ring van Ouwerkerk. In de begintijd trok de instelling ook leerlingen uit Nieuwerkerk en Oosterland. „Ik denk dat er in de hoogtijdagen toch wel iets van tachtig tot honderd kinderen op zaten", vertelt Cora Neele. De Ou- werkerkse zat zelf vanaf de toen malige vierde klas op de lagere school. Haar drie dochters doorlie pen groep 1 tot en met 8 van de huidige basisschool. „Waar het dan mis is gegaan? Als alle ouders uit het dorp hun kind hier op school zouden doen, was dit waarschijnlijk niet ge beurd", zegt Neele. „Maar dat is niet realistisch meer. Veel ouders werken hele dagen en zoeken dus een school met voor- en naschool se opvang. Dat is voor dit soort kleine scholen de doodsteek. Dan kunnen ze het nu nog wel een jaar tje proberen te rekken, maar dat heeft geen zin meer. Dan kan je nu maar beter gelijk even door de zure appel heen bijten. Of het voor het dorp zelf veel uitmaakt, ik denk het niet. Of die kinderen nu hier of ergens anders een hele dag op school zitten, daar merk je weinig van. Maar om half vier gaan ze toch op het veldje in de Ring voetballen of naar het speel- tuintje. En dat blijft natuurlijk!" 'Hoe gaat dat straks bij Koningsdag, sinterklaas of de herdenking van de Watersnoodramp?' Dorpsraadvoorzitter Peter Vij verberg pint het kritieke keerpunt op een jaar of zes geleden. „We hebben toen een paar keer rich ting Obase aangegeven dat het niet goed ging op de school, met het onderwijsniveau zeg maar. Ouders haalden hun kinderen van 't Stoofje en zochten een andere school. Daar is ook door ons met Ewald de Keijzer, de directeur van Obase over gesproken, maar hij heeft er helemaal niks mee ge daan. Dat mag je Obase toch aanre kenen, vind ik. Op een gegeven moment is er geen houden meer aan. Maar ik had wel verwacht dat de school nog een paar jaar langer zou openblijven. Dat het zó snel zou gaan, komt voor ons toch als een verrassing." Vorig jaar sloot Obase ook al 't Meetje in Ellemeet en De Stove in Noordwelle, omdat ze onder de norm bleven hangen. De Keijzer was gisteren niet bereid tot een reactie op het omvallen van de vol gende pijler van de koepel. Vijverberg verwacht dat de spreekwoordelijke leefbaarheid in het dorp zonder school toch een flinke knauw krijgt. „Het zal een stukje rustiger worden overdag. Maar hoe gaat het straks met de viering van Koningsdag, of de sin terklaasintocht? Daar speelt 't Stoofje een belangrijke rol in. En hoe gaat dat op 1 februari, bij de jaarlijkse herdenking van de Wa tersnoodramp? Nu leest ieder jaar een leerling van 't Stoofje een ge dicht voor bij het monument. Wat gaat dat worden? Daar zullen we het met elkaar toch nog even over moeten hebben. Die sluiting gaat zeker iets doen met het dorp, dat zonder meer." MIDDELBURG. Nadat de politie zon dag voor de tweede keer binnen een week constateerde dat er van uit de Middelburgse winkel Vi- duet illegaal stroom werd afge tapt, is de tabaksshop annex videotheek gisteren door de ge meente gesloten. Door het pand ook te verzege len, wil het gemeentebestuur voor komen dat de veiligheid van inwo ners en ondernemers uit de omge ving van de winkel in gevaar komt. De politie heeft een 49-jari- ge Midddelburger aangehouden en verhoord, maar weet nog niet zeker waarom de stroom werd af getapt. Er is een kleine hoeveelheid softdrugs in het pand aangetrof fen, maar of die afkomstig is van een wietkwekerij in de tabaks shop annex videotheek is nog niet duidelijk. Bij een eerste inventari satie trof de politie geen kwekerij aan. Omdat niet duidelijk is waar voor de illegaal afgetapte stroom nodig was, zal een forensisch team het pand gedegen onderzoe ken. Wanneer dat onderzoek De politie heeft een 49-jarige Middelburger aangehouden, maar weet nog niet zeker waarom stroom werd afgetapt plaatsvindt en hoe lang het duurt, kon een politiewoordvoerder nog niet zeggen. Viduet blijft in elk ge val tot nader order gesloten, meld de een woordvoerder van de ge meente Middelburg. Pullovers v.a. 49,- Shirts casual v.a. 29,- Shirts dress 2 voor 69,- Colberts v.a. 98,- Pantalons v.a. 59,- Vesten v.a. 59,- Blue Willi's dames en heren Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 - 612508 www.lavooymode.nl ZIERIKZEE. Opnieuw is De Punt in Zierikzee de kinder boerderij die in het land de meeste afgedankte apparaten heeft ingezameld. Bij De Punt aan de Schel- destraat werden afgelopen jaar 3050 kleine, elektrische apparaten ingeleverd. Die worden allemaal gesloopt en voor 80 procent opnieuw ge bruikt. Op de tweede plaats ein digde kinderboerderij De Dierenhof in Ridderkerk met 1800 apparaten en derde werd Daalhoeve in Maas tricht met 1350 apparaten. Landzigt in Den Haag werd met 1300 stuks vierde. Vorig jaar was De Punt, van zorgorganisatie Gors, met 1900 apparaten ook de beste van het land. Ook in het inzamelen van oud fri tuurvet was De Punt de bes te van 2014. De 164 kinderboerderijen die inzamelen voor stichting Wecycle kwamen dit jaar in totaal op 36.225 strijkijzers, haardrogers en andere appa raatjes. Elke kinderboerderij krijgt 250 euro van producen tenorganisatie Wecycle. De vier besten krijgen dan nog een bonus van 250 euro. voldoende Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl Doek valt voor 't Stoofje door Marcel Modde O Cora Neele (met kleindochters Mae en Uma) zat zelf op de oude lagere school. Dochters Eline (30), Maaike (28) en Nienke (25) doorliepen 't Stoofje. Peter Vijverberg, dorpsraad door René Hoonhorst door Ton van den Nouweland Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15 jaar. De Persgroep Distributie is onderdeel van de Persgroep Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58