Sloop bordeel begonnen Huidige burge meesters in Zeeland Fay-Linde kan kiezen uit tien opa's en oma's Hot Dirty Dancing Aantal vrouwen dat meedingt 1CDA 2 ZEELAND Kleine gemeenten blijven in trek bij kandidaat-burgemeesters, maar ook steeds meer vrouwen melden zich. COMMENTAAR De kleine Zeeuwse gemeenten zijn hot. Ze genieten de warme belangstelling van kandidaat-burgemeesters. Wil je aan de bak in Zeeland, dan heb je al snel enkele tientallen concurrenten. Deze grote aantrekkings kracht is te verklaren. Kleine gemeenten worden gezien als een goed vertrekpunt. Als een springplank naar groter werk. In de af gelopen jaren zijn het vooral VVD'ers die zo een kansje wagen. Liefst één op de drie kandidaten is liberaal. Wie een andere poli tieke voorkeur heeft, hoeft daar geen zorgen over te hebben. Want kandidaten worden steeds nadrukkelijker geselecteerd zo als het hoort: vooral op basis van hun bestuurlijke kwaliteiten. Ook prettig is het gegeven dat de grootste partij in de gemeente raad niet de dienst uitmaakt. Ver der neemt het aantal vrouwelijke kandidaten de laatste jaren toe. Wat kan er nog misgaan? Heel veel. Want het grote aantal gega digden zegt niets over hun kwali teit. En het idee dat een kleine ge meente het wel met een beginner zal rooien, is gevaarlijk. Juist in die kleine kring, waar het veelal zoeken is naar bestuurlijke vaar digheden en naar de juiste kennis en ervaring, komt het vaak op de raadsvoorzitter aan. Zeker als er ook nog grillige lokale bewe gingen zijn, moet de burgemeester echt goed kunnen sturen. Het idee dat een kleine gemeente het wel met een beginner zal rooien, is gevaarlijk. VLISSINGEN. Sturm en Dekker uit Oostkapelle is gisteren begonnen met de sloop van de voormalige Club Privé aan de Prins Hendrik- weg, tegenover het station in Vlis- singen. Het sloopbedrijf verwacht dat het voormalige bordeel mid den volgende week geheel verdwe nen is. Club Privé, daarvoor Club An- gelique, brandde ruim 3,5 jaar ge leden af. De bouwval is veel Vlis- singers een doorn in het oog. De opstallen van het voormalige bor deel zijn eigendom van beleggers, onder wie oud-makelaar Jacques Theelen. Theelen meldde vorig jaar dat de gemeente Vlissingen het pand zou overnemen, maar de gemeenteraad sprak zijn veto uit. De gemeente schreef de eigena ren onlangs aan, omdat het afge brande pand 'onveilig en in strijd met redelijke eisen van welstand' zou zijn. Of er een nieuw gebouw terugkomt en wat voor pand dat zal zijn, is nog niet bekend. Almanak Amir uit Vlissingen is nietzo'n slaap kop. Als baby al lag hij met zijn arm pjes en beentjes boven de wieg uit te maaien. Hij weigerde te slapen. Dat is nu als driejarige eigenlijk niet veel anders. Regelmatig kruipt hij na bedtijd zijn ledikant uit. Na hem tien keer te hebben teruggelegd, willen zijn ouders wel eens opgeven. Zoals afgelopen zondag. Uiterst tevre den kroop Amir tussen zijn uitgeput te ouders op de bank. Vader zei, tij dens het zappen, nog dat alle kindjes al lagen te slapen. „En ook al veel gro te mensen", voegde zijn moeder eraan toe, terwijl de afstandsbediening bij Dirty Dancing bleef hangen. Toen de film zijn hoogtepunt bereikte, staarde de peuter doodstil naar het scherm en stamelde: „Maar die mensen niet..." Subsidie voor Tieners Aemstie De Teenager-avond op vrij dag 29 januari, onderdeel van het festival Aemstie Alive, krijgt 2500 euro sub sidie van de gemeente. 'Teenagers go Aemstie' is een nieuw onderdeel. Rap per Lil Kleine treedt op en er zijn sportieve en culture le dingen te beleven. De or ganisatie verwacht 750 jon geren. De toegang is gratis en er wordt geen alcohol geschonken. De subsidie wordt gegeven vanwege de culturele acti viteiten als workshops mu ziek, airbrush en fotogra fie. Gospelkoor Laetare treedt op Ter gelegenheid van Een heidszondag is er in de dorpskerk van Zonnemaire op 17 januari een speciale dienst, waarbij Gospelkoor Laetare uit Burgh-Haamste- de zal optreden. De dienst wordt geleid door pastor Baas uit Zonne maire en pastor Kooman uit Brouwershaven. Na af loop van de dienst is er ge zamenlijk koffie drinken. De dienst begint om 10.00 uur. Lezing over stedenbouw Sociëteit de Vergenoeging houdt op 20 januari een le zing, gegeven door socië teitslid Gerrit Schoenma kers, onder andere oud-ge meenteraadslid en oud wethouder van Middel burg over stedenbouw en architectuur in Middel burg. De lezing begint om 20.30 uur in het pand van de Sociëteit in de Gort straat. Buurtwhatsapp in Oosterland Al bijna honderd inwoners van Oosterland zijn sinds afgelopen weekend vere nigd in een whatsapp- groep. Twee dagen na de oprichting, zit het groeps gesprek al bijna aan de li miet van van honderd deel nemers. Oprichter Ryan Langenberg hoopt dat cri minelen in het dorp snel ler door de mand vallen, door sociale controle. Aan melden kan via Facebook- groep 'Buurtpreventie Oos terland', of via e-mail: bpoosterland@gmail.com. Gerard Rabelink VLISSINGEN. In totaal 25 mensen hengelen naar de post van burge meester van Vlissingen, liet de provincie vorige week weten. Dat is geen verkeerde score, zo blijkt uit een vergelijking van de twintig burgemeestersprocedu res die de afgelopen vijftien jaar in Zeeland zijn gevoerd. In 2010, René Verhulst toen René Roep in Vlissingen werd benoemd, waren er twaalf kandidaten. In 1999 dongen 23 mensen mee, waarna de keuze op Anneke van Dok viel. Wat valt verder op in de cij fers? De kleinste Zeeuwse gemeente Anton Stapel kamp SEROOSKERKE (S). Maria van Sluijs, de moeder van Fay-Linde (6) uit Serooskerke, heeft tiental len reacties gehad op haar emo tionele oproep. Via een adverten tie op het Prikbord van Zeeland- net ging ze op zoek naar een kop pel die de rol van opa en oma wil vervullen voor haar dochter. „Ik heb zeker twintig mails ontvangen. De ene helft van mensen die het dapper vonden dat ik mijn verhaal deed, of van mensen die zich erin herkenden. De andere helft van koppels met een heel groot hart, die Fay-Lin de willen omarmen als hun kleindochter", vertelt Van Sluijs tevreden. Ze heeft drie koppels uitgeno digd voor een ontmoeting, op ba sis van hun verhaal en de klik die ze aan de telefoon al met hen had. Het eerste stel is zondag langsgekomen. „Ik vind het be langrijk dat Fay zich er goed bij voelt en dat merkte ik meteen aan haar. Ze was helemaal sprin gerig en vrolijk door alle aan dacht en liefde die ze kreeg." De mening van Maria's doch ter is van doorslaggevend be lang. „En als ze straks niet kan kiezen, mag ze van mij ook best twee opa's en oma's. Die zou ze anders ook hebben gehad." Tip? redactie@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE ZONNEMAIRE MIDDELBURG OOSTERLAND Burgemeester sinds 2009 Gemeente Schouwen-Duiveland Partijloos Gekozen uit 30 kandidaten Vooral WD lonkt naar ambtsketen door Rolf Bosboom Burgemeester j sinds 2010 rm Gemeente Goes f j Gekozen uit 20 kandidaten Kleinere gemeenten zijn doorgaans meer in trek dan grotere. Burgemeester sinds 2011 Gemeente Kapelle H GhristenUnie jj Gekozen uit 28 kandidaten door Elodie Kint De resten van het afgebrande bordeel worden gesloopt. Het uitzicht vanaf het Vlissingse station is er bij gebaat, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57