Bruse Boys-aanvaller Vogel Team Goes, met de tweeling Sharona en Sylvana 12 ZEELAND Luxeprobleem Wim Hendriks Trofee: een teveel aan renners Door deelname van 32 ploegen en meegereisde supporters puilt Goese sporthal tijdens toernooi haast uit. De Stichting Wim Hendriks Tro fee kampt met een luxepro bleem. De organisatie van de Zeeuwse wielerwedstrijd die in het weekeinde van 23 en 24 april wordt gereden, heeft te veel ren ners. Voor de nieuwelingenwed strijd op zaterdag staat een inter nationaal veld van 198 renners in de startblokken, maar in ver band met veiligheidsoverwegin gen heeft de wielerbond KNWU het maximum bepaald op 150 renners. Er is een verzoek om dis pensatie naar de KNWU gezon- Oemoemenoe blijft laatste na nederlaag De rugbysters van Oemoemenoe slikten een nieuwe nederlaag. In Dordrecht bleek HRC Xtreme in de slotfase net te sterk: 21-15. Oe moemenoe bleef daardoor hek kensluiter in de tweede klasse zuid. De Middelburgse vrouwen kwamen door tries van Kensi van Rijswijk en Michelle Sol wel op een io-o-voorsprong. HRC kwam terug tot 7-10, maar na rust ver grootte Jorien Mol de voorsprong weer (7-15). De tweede zege van het seizoen leek zo goed als bin nen, maar in de slotfase trok HRC de winst naar zich toe: 21-15. Biljarter Noordijke heerst in eigen huis De winst in het kampioenschap bandstoten vierde klasse ging naar Adrie Noordijke. De biljarter van van BV Windenburg bleef clubgenoot Cees de Graaf voor. Met vier spelers was de organise rende vereniging in de finale sterk vertegenwoordigd. Cees Rog geband en Sjaak van 't Westeinde werden uiteindelijk vierde en vijf de. De derde plaats was voor Si mon op 't Hof van BV Avontuur uit Goes. Noordijke, die volgende week 75 wordt en de oudste deel nemer was, verloor alleen zijn par tij tegen De Graaf. den. „Hopelijk komt er wat ruim te, anders zullen we ploegen uit België, Denemarken, Engeland, Duitsland en Luxemburg moe ten teleurstellen", aldus secreta ris Ludwig Kouijzer. De wedstrijd op zondag voor eli te- en belofterenners biedt slechts ruimte aan drie buiten landse ploegen. De samenvoe ging van de noordelijke en zuide lijke clubcompetitie, waarvan de wedstrijd deel uitmaakt, brengt al een riant veld van 180 renners op de been. David Almekinders blijft bij Cadzand David Almekinders blijft ook vol gend voetbalseizoen trainer bij w Cadzand. De 25-jarige oefenmees- ter heeft voor een jaar bijgete kend. Beide partijen zijn tevreden over de progressie die de spelers groep maakt. Het is de ambitie van Cadzand om volgend seizoen terug te keren in de standaardklas se van het zaterdagvoetbal. De dorpsclub wil die stap maken met Almekinders aan het roer. De trainer is bezig aan zijn eerste sei zoen. Cadzand heeft op dit mo ment de leiding in de reserve vier de klasse. Rugbyer Momon in nationale selectie Emanuelle Momon is doorgedron gen tot de rugbyselectie van Jong Oranje onder achttien jaar. Momon, die voor Oemoemenoe uitkomt, is deze week op een trai ningskamp met de selectie. Hier na volgen nog trainingen op het nationaal rugbycentrum in Am sterdam en twee oefeninterlands, tegen België en Duitsland. Oranje onder achttien jaar neemt deel aan het Europees kampioen schap in Portugal. De titelstrijd is van 19 tot en met 27 maart. Bonds coach van het team is Tijmen Va der. sport kort Als het over zaal voetbal gaat, kan Zeeland een aardig woordje meepra ten. De provincie kent tal van recrea tieve competities, is in diverse di visies van de KNVB vertegen woordigd met Groene Ster Vlis singen als vaandeldrager in de eredivisie en heeft met de broers Hoessein en Saïd Bouzambou en Khalid el Hattach drie Oranje-in ternationals. Toch is er een tak binnen het Zeeuwse zaalvoetbal die enigs zins achterblijft: het vrouwen zaalvoetbal. Maar dat is aan het veranderen. Er is immers een flin ke inhaalrace ingezet, onder aan voering van Jonneke Schuur- 'Momenteel zijn we al bezig met kleine pilotcompetities. Die zijn tot nu toe een groot succes.' biers, in samenwerking met Niels Slager van Stichting Maat schappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO). In 2014 organiseerden zij voor de eerste keer het evenement La- dies Futsal #14, een experiment in de nationale sportweek met twaalf deelnemers. Het streven: vrouwen enthousiast maken voor de sport en mogelijk een Zeeuwse vrouwencompetitie star ten. Inmiddels kent het speelsche ma van het toernooi 32 ploegen en is er zelfs een wachtlijst. Ook de competitie lijkt er te komen. „We wilden in eerste instantie graag uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement, maar in direct hadden we ook het doel om een zaalvoetbalcompetitie voor vrouwen te beginnen. Die is er namelijk al zo'n twintig jaar niet meer in Zeeland", vertelde Schuurbiers zaterdagavond na af loop van het toernooi in Om nium in Goes. Door het grote succes van haar evenement komt die competitie er mogelijk sneller dan gedacht Gisteren was Vogel alweer in staat om op nuchtere wijze terug te blikken op het ongelukkige voor val. „We hadden een half uur ge speeld. Ik draaide weg bij mijn te genstander om vrij te komen en toen hoorde ik het kraken", vertel de de aanvaller. „Eerst dacht ik nog dat het mijn scheenbescher mer was. In het begin voelde ik na melijk geen pijn. Maar toen ik naar mijn voet keek, wist ik dat het foute boel was. Ik wil niet zeg- Sport sport@pzc.nl KOEWACHT DORDRECHT NOORDCOUWE CADZAND MIDDELBURG DIEPENBEEK Schweertman wint toernooi in België Squasher Piëdro Schweertman, afkom stig uit Koudekerke, heeft afgelopen week end in het Belgische Diepenbeek een prof- toernooi gewonnen. Hij was in de finale met 3-1 (11-9 8-11 11-411-8) te sterk voor Mare ter Sluis. Schweertman was ook als eerste ge plaatst in Diepenbeek. Hij is momenteel de nummer 69 van de wereldranglijst. MIDDELBURG Human maakt bij MZVC zijn rentree Arjan Human (foto) gaat weer voetballen. De oud-prof, die voor onder meer Cercle Brugge, RKC, Kloetin- ge, Hoek, ASWH en Vlissingen uitkwam, heeft overschrijving aangevraagd naar MZVC. Human stopte medio 2014 als speler bij Vlissingen en ging als trainer aan de slag bij zondag-vierdeklas ser Breskens. Daar ver trok hij eind novem ber. Dit weekend deed hij al mee met de zaterdag-derdeklas ser, in een oefenduel met SKNWK. MZVC won met 5-2, de 37-ja- rige Human scoorde twee keer. MZVC staat in de derde klas se A op de dertiende plaats, met vier pun ten uit dertien duels. Ladies Futsal #14 blijft maar groeien door Daniel Vervelde Jonneke Schurbiers, organisator Sharona Tieleman, die tot beste speelster van het toernooi werd geko zen, in actie voor Goes, foto Johan van der Heijden door Daniel Vervelde Gerard Vogel van Bruse Boys wacht een lange revalidatie. foto Marieke Mandemaker ZIERIKZEE. Voor voetballer Gerard Vogel is het nieuwe jaar slecht be gonnen. De 28-jarige spits van Bru se Boys, doorgaans pinchhitter bij de zaterdag-eersteklasser, brak za terdag in een oefenwedstrijd van het tweede team tegen FC Axel 2 zijn enkel. Toch lukt het hem om enigszins positief te blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40