msM woon square jpster, maar was compleet verrast door zijn overlijden ZEELAND 9 Het manuscript van 'David Bowie, biografie van een superster' wordt nog deze week aangepast. mwWi EEIMÜK Het manuscript van zijn nieuwe biografie van Da vid Bowie, de Britse popster die zondag overleed, ligt klaar bij uitgeverij Aspekt. Eind februari moet hij verschij nen. „Ik denk dat ik het laatste hoofdstuk vanavond al ga aanpas sen", zegt Wim Hendrikse uit Axel maandagochtend. „Ik kan nu het afgeronde verhaal vertellen en ik hoop toch dat ik daar de eerste mee ben." Uitgerekend afgelopen vrijdag kreeg hij de cover van de nieuwe biografie toegestuurd van de uit geverij. Op de 69e verjaardag van de Britse popster en de dag dat zijn laatste album Blackstar uit kwam. Boekhouder en belastingconsu lent Hendrikse is dé Bowie-ex- pert in Nederland. In 2005 publi ceerde hij het tweedelige stan daardwerk Never get old. David Bo wie: man of changes. Drie jaar later volgde de eerste Nederlandstalige biografie David Bowie, een ster die op aarde viel. Het manuscript van zijn nieuwe boek David Bowie, bio grafie van een superster leverde hij onlangs in. Er staat ook een Engel- se versie op stapel, onder de titel David Bowie. A star fell to earth. En zijn tweedelige standaardwerk heeft hij ook aangevuld. No shit, just facts is de nieuwe titel. Het lijkt misschien of de goed geïnfomeerde Hendrikse het over lijden van Bowie zag aankomen, maar het tegendeel is waar. „Ik werd compleet verrast. Ik werd vroeg in de ochtend gebeld door het NOS Journaal. Zo hoorde ik dat hij was overleden. Dat hij al langer ziek was, wist ik niet. Dat is goed geheim gehouden. Ander zijds is het gezien zijn levensstijl een wonder dat hij 69 is gewor den." Verslaafcl In de jaren zeventig ging de persoonlijke assistent van Bowie 's morgens eerst kijken of zijn baas nog leefde. Zo ongezond was de levensstijl van de popmuzi kant. „Hij was verslaafd aan alco hol, toen aan drugs en toen weer aan alcohol. Hij rookte een paar pakjes sigaretten per dag. In de ja ren negentig, nadat hij trouwde met Iman Abdulmajid, ging hij ge zonder leven. En zeker na een zware hartaanval in 2004." Hendrikse had twee weken ge leden al een proefpersing in huis van het album Blackstar, dat afge lopen vrijdag verscheen. Hij sluit niet uit dat Bowie daarop bewus te toespelingen maakt op zijn dood. „Er vallen nu wel wat stuk jes op hun plaats. 'Just go with me (I'm not a filmstar)', zingt hij. 'I'm-a take you home (I'm a blackstar). Take your passport and 'Het aantal artiesten dat iets van hem heeft geleerd of heeft gebruikt is bijna niet op te noemen' 'Hij barstte van de creativiteit, hij bleef experimenteren, dat was zijn grote kracht' shoes (I'm not a popstar).' Hij is geen popster meer en geen film ster meer, maar een blackstar die in een zwart gat verdwijnt. In de video bij dat liedje zie je een leeg astronautenpak met een schedel in de helm. Hij begon als astro naut Major Tom met Space oddity, die keerde terug in Ashes tot ashes, en nu eindigt hij zo." Vernieuwer Hendrikse roemt Bowie als een voorloper met een fijne neus voor trends. „Hij was een vernieu wer die moeilijke experimenten toegankelijk maakte voor een groot publiek. Het aantal artiesten dat iets van hem heeft geleerd of heeft gebruikt is bijna niet op te noemen, van Bono tot Coldplay. Het rauwe van Rebel Rebel hoorde je terug in de punk. Op platen als Low experimenteerde hij met frag mentarische stukken, nieuwe drumsounds en geluidslagen over elkaar heen. Andere artiesten ana lyseerden zijn muziek om te kij ken wat ze er zelf uit konden pik ken. Hij barstte van de creativi teit, hij bleef experimenteren, dat was zijn grote kracht. Zeker na zijn commerciële succes in de ja ren tachtig met Let's dance en Chi na girl, waardoor ik trouwens ook even ben afgehaakt, kon hij doen en laten wat hij wilde." Fantastische actie! Alle meubelen nu RüTOCT kopen! De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! Normaal J399^ VOOR 773, - X Da 's thuiskomen! COMPLEET INTERIEUR COST A DINSDAG 12 JANUARI 2016 i David Bowie was nét af door Ernst Jan Rozendaal 69 Gezien zijn levensstijl is het een wonder dat David Bowie 69 is geworden, zegt Wim Hendrikse. De popmuzikant was in de jaren '70 verslaafd aan alcohol en drugs. Wim Hendrikse, biograaf Wim Hendrikse COMPLEET TV/AUdiO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel bergen op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan 1d heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) I idiPH.'k-t .'I i H J11 ldU.'l kiH.'Islvm' sguareMTT.'HTTl openingstijden: Maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur zaterdag 09.30-17.00 uur. zondag gesloten. Dubbele Lounge Hoekbank Mallorca Royale hoekcombinatie in Stofcategorie 1 in een U-opstelling. Super comfortabel door de losse sier- en leefkussens. Afgewerkt met mooie inside out-stiksels en blokpoten. Tevens leverbaar in diverse andere bekledingen en kleuren. 2,5+2 zlts Lueea Stoer en robuust bankstel met brede armlegger in Stofcategorie 1. Leverbaar in een groot aantal kleuren- en stoffencombinaties en naar keuze met contrast stiksels. Tevens leverbaar als hoekopstelling. Alles is ook los leverbaar en in verschillende maten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37