Illegaal aftappen stroom leidt tot sluiting videotheek Middelburg ©tMÏÏODfflOBO® lAVOty Souburgse kerk houdt Millenniummarkt in Jacobskerk in Vlissingen WALCHEREN 7 'In the name of love', galmen straks 68 gelegenheidszangers door de Sint Jacobskerk bij een Millenniumdienst. 50% KORTING Een jaar geleden begon het 'Projectkoor U2 Walche ren onder leiding van diri gent Moritz Benschop- schuchter aan het repertoire van de Ierse rockband Inmiddels heb ben de 68, veelal ongeoefende zan gers naast tophit 'Pride' uit 1984 nog zeven nummers van U2 op hun repertoire staan en gaan ze de bühne op. Zaterdag 23 januari gaat het koor in première in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen, in een vie ring die in het teken staat van de Millenniumdoelen die de Verenig de Naties in 2000 formuleerden. He ging over het tegengaan van ar moede, gebrek, onderdrukking en ziekte, met normen die in 2015 zouden moeten zijn gehaald. Voor de Oost-Souburgse Protestante Gemeente aanleiding eens te kij ken hoe de zaken er voor staan. Dat gebeurt die zaterdag tijdens de Millenniummarkt in de Sint Ja cobskerk, vanaf 15.00 uur, die voor af gaat aan het optreden van het U2-koor. Komende zaterdag is het 's och tend en 's middags generale repeti tie in kerk De Ark in Oost-Sou burg. Zondag 31 januari is het koor daar in de kerkdienst te horen, en MIDDELBURG. Nadat de politie zondag voor de tweede keer bin nen een week constateerde dat er vanuit de Middelburgse winkel Viduet illegaal stroom werd afge tapt, is de tabaksshop annex videotheek gisteren door de ge meente gesloten. Door het pand ook te verzege len, wil het gemeentebestuur voorkomen dat de veiligheid van inwoners en ondernemers uit de omgeving van de winkel in ge vaar komt. De politie heeft een 49-jarige Middelburger aangehou den en verhoord, maar weet nog niet zeker waarom de stroom werd afgetapt. Er is een kleine hoeveelheid softdrugs in het pand aangetrof fen, maar of die afkomstig is van een wietkwekerij in de tabaks shop annex videotheek is nog niet duidelijk. Bij een eerste in ventarisatie trof de politie geen kwekerij aan. Omdat niet duide lijk is waarvoor de illegaal afge tapte stroom nodig was, zal een forensisch team het pand gede gen onderzoeken. Wanneer dat onderzoek plaatsvindt en hoe lang het duurt, kon een politie woordvoerder nog niet zeggen. Viduet blijft in elk geval tot na der order gesloten, meldde een woordvoerder van de gemeente Middelburg. Pullovers v.a. 49,- Shirts casual v.a. 29,- Shirts dress 2 voor 69,- rr\ode Colberts v.a. 98,- Pantalons v.a. 59,- Vesten v.a. 59,- Blue Willi's dames en heren zondagavond 7 februari in de Hof- pleinkerk in Middelburg. Maar ook op het Middelburgse festival VOLkoren, zaterdag 4 en zondag 5 juni willen ze zich laten gelden. „Het is een gelegenheidskoor, en na deze optredens is het gedaan. Maar het kan best dat we nog eens in een optreden rollen. Of dat we de koorleden vragen een keer op de Karolingenburcht spirituals te zingen. Het zijn mensen die graag lichte muziek zingen. We zien wel hoe het loopt", zegt aan- stichtster Jolande Baarde- wijk. Het project is voor do minee Baardewijk van de Protestantse Gemeente Oost-Souburg weer een gele genheid om te laten horen hoe popmuziek kan samen vloeien met kerkelijke- en wereldthema's - ze zette ook tussen kerst en oud- en nieuwjaar de eerste Zeeuw se Top 2000 kerkdienst op in Oost-Souburg. Dit keer grijpt ze de kans om de teksten voor de wereldvrede aan te wenden van haar favoriete rockband, waar ze als programmamaakster voor de EO in 2011 een documentaire over maakte: Quest fot U2. U2 bepaalt die zaterdag niet al le muziek in de Sint Jacobskerk. De Zeeuwse 'zingende dominee' en kleinkunstenaar Theo van Teij- lingen geeft 's middags tijdens de markt korte optredens en hij ver zorgt het voorprogramma vanaf 19.30 uur. Aan de markt in de Ja cobskerk mogen nog allerhande goede doelen meedoen. Mits er maar jongeren in de kraam staan. „Dat is een keiharde voorwaarde" zegt Baardewijk streng. „Het kost moeite om jongeren te betrekken bij welke activiteit dan ook, zeker als het voorbereiding vergt. Maar dit is juist voor hen bedoeld." Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 - 612508 www.lavooymode.nl DINSDAG 12 JANUARI 2016 Koor zingt U 2 voor vrede en een betere wereld Projectkoor U2 Walcheren onder leiding van dirigent Moritz Benschop. door Claudia Sondervan door René Hoonhorst www.gospelatsea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35