Kreuk werkt aan boek over zaak-Vo mmss ijl corendon oedkoper dan 2015! CULTUUR SHOW 25 Beeldhouwer Zitman overleden Organisatie haalt streep door bierdouche bij uitreiking Popprijs The Hateful Eight' op toneel Fries Museum krijgt 'Withoos' corendon.nl @0237510606 Zomervakantie Turkije Regisseur Quentin Tarantino wil van zijn recente filmhit The Hate ful Eight een toneelbewerking maken. „Ik heb het al helemaal bedacht. Ik wacht even tot het awardseizoen voorbij is, zodat ik het kan schrijven", kondigt hij aan. Tarantino gaat niet alleen de tekst zelf schrijven, hij wil het to neelstuk ook regisseren. Filmpro ducent Harvey Weinstein heeft de gevierde regisseur al eerder ge probeerd te overtuigen dat hij zijn script moest omzetten naar een toneelstuk, maar Tarantino wilde per se eerst de film ma ken. „Ik hou van het mysterieuze aspect en dat werkt alleen in de film", aldus Tarantino. Het Westfries Museum in Hoorn heeft gisteren het schilderij Visse rijbedrijf Hoorn (1670-1675) van Matthias Withoos in bruikleen gekregen van het Zuiderzeemu seum in Enkhuizen. Dat laatste museum wil zo tonen dat het meeleeft met zijn collega-mu seum, dat elf jaar geleden bij een kunstroof 24 schilderijen ver loor. Daarbij verdwenen ook twee werken van Withoos. Re cent zijn de gestolen schilderen opgedoken in Oekraïne. Er wordt geprobeerd de werken te rug naar Hoorn te krijgen. Het is afgelopen met de traditio nele bierdouche tijdens de uitrei king van de Popprijs op Euroso- nic Noorderslag. Jarenlang werd de winnaar van de Popprijs ge trakteerd op een ware bier douche, waarbij het publiek hon derden bekers bier naar de ar tiest gooit. De organisatie van Eurosonic Noorderslag maakt daar dit jaar een einde aan. De traditie is vol gens haar niet respectvol rich ting de artiest. Bovendien gaat de apparatuur ervan kapot. Voor de uitreiking van de Popprijs aan staande zaterdag wordt de zaal leeggemaakt en gecontroleerd. Er mag geen bier de zaal in. Vorig jaar sprak 3FM-dj Giel Bee- len zich al uit tegen de bier douche. Zangeres Ilse DeLange noemde de traditie 'totaal niet sympathiek'. Zij won de Popprijs vorig jaar met The Common Lin nets. „Volgens mij is dit het goede mo ment dat we hier eens mee gaan stoppen en dat we het ook op een leuke manier voor de arties ten gaan vieren", zegt Peter Sik- kema van de organisatie. Rotterdammer Bert Kreuk is we reldnieuws. Hij zegt de publiciteit niet te zoeken, maar wil ook geen verstoppertje spelen. „Als ik iets heb geleerd dan is het wel dat in een deel van de internationale kunstwereld alles draait om ima go en geld. Ik wil die zeepbel graag helpen doorprikken." Twee decennia kunst verzame len had hem nooit problemen op geleverd. „Ik ben altijd uitgegaan van de eerlijkheid van mensen. Maar er blijken meer mensen met een dubbele agenda dan ik had ge dacht." Het Haags Gemeentemuseum toonde in 2013 een selectie uit de ruim 750 werken omvattende Kreuk Collectie, waarin de na druk ligt op hedendaagse kunst. Een vereerde Kreuk vroeg Danh Vo om voor de Haagse expositie voor 350.000 dollar een nieuw werk te maken. Kreuk zag in het werk van Vo parallellen met zijn eigen leven. De zakenman verdiende zijn geld in de Amerikaanse vliegtuigindus trie. Danh Vo, zoon van een Viet namese vluchteling die in Dene marken belandde, maakte naam in kunstscene van New York. Vo stemde in met het verzoek van Kreuk, maar daags voor de ex positie stuurde hij enkel een be schilderd doosje met leenovereen- komst. Kreuk is woedend dat Vo zijn afspraken niet nakomt. Vo ontkent een overeenkomst met Kreuk te hebben, maar verkoopt ondertussen wel een soortgelijk werk voor veel geld in Mexico. Kreuk stapt naar de rechter. Een contract heeft hij weliswaar niet, maar wel een ordner vol cor respondentie en getuigenissen. De rechter bepaalt dat Vo het werk alsnog moet maken. Dat gaat er niet van komen. Tij dens het hoger beroep biedt Kreuk een schikking aan, die Vo accepteert. „Ik zat in die rechts zaal en besloot dat het genoeg was geweest. De waarde van de wer ken van Vo is al gedaald, bij het Hof was hij alleen maar bezig ver der zijn eigen graf te graven." Over de inhoud van de schik king en zijn motieven zwijgt Kreuk. „Dat bewaar ik voor het boek waar ik aan werk." Daarmee wil hij definitief een punt zetten achter de zaak. Want als de rechts zaak hem iets heeft opgeleverd, dan is het wel bekendheid. „Ik heb nog nooit zo veel werk aange boden gekregen. In de kunstwe reld kent nu iedereen mij." Grand Park Bodrum Grand Park Kemer Altijd de laagste prijsgarantie Extra hoge Vroegboekkortmg Meer dan 1500 hotels persoon DINSDAG 12 JANUARI 2016 CARACAS. De Nederlandse beeldhouwer Cornells Zitman is in zijn woonplaats Caracas (Venezuela) op 89-jarige overleden. Zijn werk ge niet internationaal bekendheid. Zitman schonk het Scheveningse mu seum Beelden aan Zee ooit een omvangrijke collectie beelden. Ook prin ses Beatrix heeft werk van hem in bezit, foto Vincent Mentzel EUROSONIC NOORDERSLAC FILM KUNSTROOF door Yvonne Keunen ROTTERDAM. Bert Kreuk schudde vorig jaar de kunstwereld op met een rechtszaak tegen Danh Vo. De zakenman en collectioneur dwong bij de rechter af dat de kunstenaar een afgesproken werk alsnog moest maken. Hij werkt nu aan een boek over de zaak. 8 DAGEN 8 DAGEN Bodrum All Inclusive Kemer All Inclusive Meivakontiev.o. Hoogseizoen v-° Meivakontiev.o. Hoogseizoen v.a Zorgeloos omboeken tot 8 weken voor vertrek Speciale quadkamers (2 volw. 2 kind.) Gratis wifi in de openbare ruimtes Heerlijk Spa Wellness Center Rustig en direct aan het strand Meerdere zwembaden en glijbanen Nederlandstalige miniclub Direct aan het strand van Beldibi Zwembad met 2 glijbanen Nederlandstalige miniclub Sauna, Turks bad en binnenbad Speciale familiekamers (2 volw. 2 kind.) Gratis badhanddoekenservice Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. *Kijk voor de voorwaarden op corendon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25