Manager best betaald Japanse Asahi Group aast op bierbrouwer Grolsch De file doorkomen? Ontdek overal muziek streamen. 47,50 kpn ECONOMIE 21 FNV praat weer met casino Sony Xperia Z5 door het stof VW-baas opnieuw FNV is opnieuw in gesprek met Holland Casino. De bond zette vlak voor oud en nieuw een grote staking op touw. Dit leidde tot nieuw overleg. De FNV is 'hoopvol' dat alsnog een cao-akkoord wordt gesloten. re inzichten. „Nor maal bespreek ik al les met mijn part ner. Dat kon nu niet, dus dan krijg ik hel derder wat ik er zelf precies van denk." Maar alleen eten, dat blijft een dingetje. Gelukkig is er tegen woordig het wereld wijde web, zodat je Alleen eten, dat blijft toch een dingetje tijdens het diner an dere bezienswaardig heden in de buurt kunt opzoeken of een foto kunt door sturen. Dat thuis het met de foto's moet doen is ook een min puntje. „Je ervarin gen kun je met nie mand delen." verstuikt in dun bevolkt plattelands gebied, ben je in eens wel erg al leen. „Dat is geluk kig nog niet ge beurd." ONZE VAKANTIE IN 2016 AMSTERDAM Een management functie is met gemiddeld 61.540 euro aan bruto jaarsalaris de best betaalde baan van Nederland. Dit blijkt uit het tweejaarlijkse Natio naal salarisonderzoek van de site Intermediair en de Nyenrode Bu siness Universiteit. Naast de managementfuncties worden de beleidsfuncties (bruto jaarsalaris van 50.919 euro) en research/development (45.214 eu ro) het best betaald. Ook de afstudeerrichting is van grote invloed op de hoogte van het salaris. De studies economie en techniek scoren hoog in het lijstje beste verdienende studies op wetenschappelijk niveau. Ook een hbo-diploma voor een techni sche studie biedt vooruitzicht op een riant salaris. „We zien de ontwikkeling nu al; bedrijven staan te springen om ict'ers. Die trend zal de komende jaren doorzetten. Naarmate deze vaklieden gewilder worden, zul len ook hun salarissen stijgen", zo voorspelt Garikai van Weydom, researcher bij Intermediair. Grolsch staat in de etalage omdat moeder SAB Miller zelf overgeno men wordt door AB Inbev. Die combinatie wordt zo groot dat ze merken moet afstoten, anders kan de overname verboden worden door mededingingsautoriteiten. Er lijkt voldoende belangstel ling te zijn voor Grolsch, dat bij SAB Miller een wat verweesd be staan leidde. Bij de overname had de brouwer nog grootse plannen. Grolsch moest een premium merk worden dat wereldwijd zou worden uitgerold, een concurrent van Heineken. In werkelijkheid werd er nauwelijks in Grolsch geïnvesteerd. Nu zingen de na men rond van brouwers Carslberg en MillerCoors en private equity- fondsen als KKR en Cinvest. Nu komt daar belangstelling uit Azië bij. De Japanse interesse is te begrijpen, zeggen analisten. Japan kampt met een vergrijzende bevolking en de bierconsumptie daalt. Expansie in het buitenland is daarom een logische keuze. „Asahi heeft een paar jaar geleden nog een biermerk in Brazilië over genomen", zegt Richard Witha gen, analist bij Kepler Chevreux. Grolsch zou goed in de ambi ties van Asahi passen. Met de aan koop zet de Japanse brouwer ste- vig voet op Europese bodem. Asa hi bier is hier mondjesmaat ver krijgbaar. De beschikbaarheid is wat groter dankzij de toenemende populariteit van de Japanse keu ken. De Japanners kunnen de dis tributiekanalen gebruiken om hun eigen bier hier als een spe- ciaalbier in de markt te zetten. Want dat is een marktsegment dat sterk groeit de laatste jaren. Withagen ziet niet direct de voordelen voor Grolsch. Asahi is geen wereldspeler van formaat, dus Grolsch internationaal uitrol len ligt niet direct voor de hand. De omgekeerde weg, Grolsch la ten groeien in Japan, is ook geen eenvoudige operatie. „De bier markt in Japan is moeilijk. Alco hol wordt zwaar belast. Dat heeft er in Japan toe geleid dat de laat ste jaren veel alcoholarme biertjes op de markt zijn gebracht." Withagen kijkt ook op van de overnameprijs van 3 miljard euro die Asahi op tafel zou willen leg gen voor Grolsch en het Italiaanse Peroni willen betalen. „Als dat klopt, is het een absurd hoog be drag. Ik zie niet zo snel hoe ze dat terug kunnen verdienen." ben teleurgesteld. Ik bied mijn excuses aan voor de fouten die bij Volkswagen zijn gemaakt", zei Müller. „We zullen er alles aan doen om dit recht te zetten." In totaal rijden er in de VS 480.000 Volkswagens met sjoemel- software rond. De topman zei verder 900 miljoen dollar te investeren in de productie van een nieuwe SUV in de VW-fabriek in Chattanooga. Volkswagen is er alles aan gelegen om de gemaakte fouten tijdens 'dieselgate' recht te zetten. Dat zei VW-bestuurs- voorzitter Matthias Müller bij een bezoek aan Detroit. „We weten dat we onze klanten, de verantwoordelijke overhe den en het publiek in de Ver enigde Staten enorm heb- DINSDAG 12 JANUARI 2016 32 Farmacieconcern Shire neemt zijn Amerikaanse branche genoot Baxalta over in een deal ter waarde van in totaal circa 32 miljard dollar. Wat we kunnen nog meer van onze vakantie verwach ten in 2016? We willen er niet alleen maar uitgerust van terug komen, we willen vooral mooie herinneringen ma ken. Daarom kiezen we ervoor om vaker en kor ter weg te gaan; een ste dentrip naar Barcelona, een weekje kuuroord, een week wandelen in de Ardennen enzovoort. We willen verrast wor den. We bepalen pas kort tevoren wat het reis plan wordt en laten steeds meer aan het toe val over. Of we boeken al leen de bestemming en zien ter plekke wel waar het schip strandt. Het meest extreme voor beeld van een verras singsvakantie: reizen met srprs.me, waarbij je alleen het weer op de plaats van bestemming kent en de rest pas op Schiphol te horen krijgt. In eigen land kun je met michel- verrast.nl het avontuur opzoeken. All inclusive is zó 2015, dit jaar gaan we voor all exclusive. Reizen op maat wordt de nieuwe standaard. We gaan va ker luxe met back to ba sic combineren, precies zoals we het zelf leuk vin den. Een budgetvlucht naar Istanbul voor een di ner in een sterrenrestau rant aldaar kan prima. Vergeet de Costa Brava en de Provence. We wil len een unieke ervaring opdoen, plekken ontdek ken waar nog niemand is geweest. Dat kan een ver vakantieoord als Iran of Groenland zijn, maar ook een minder bekende streek als de Cevennen in Frankrijk. door David Bremmer ENSCHEDE. Aan het rijtje gegadig den voor de overname van bier brouwer Grolsch is een nieuwe naam toegevoegd, de Japanse bier en voedingsgroep Asahi Group. Persbureau Bloomberg meldde dat de Japanners serieus kijken naar een mogelijke overname van de Ne derlandse brouwer en zijn Italiaan se branchegenoot Peroni. Het be richt is niet door de Japanners be vestigd. 3 De Japanse Asahi Group zou 3 miljard euro willen betalen voor de overname van de Nederlandse bierbrouwer Grolsch en zijn Italiaanse branchegenoot Peroni. 5 GB met 4G 200 min/sms Toestel eenmalig 49,- _52t5Ü" Deze korting geldt bij een 2-jarig abopfnement, zolang je abonnement loopt. Excl. éénmalige aansluitkosten 30,- en 4,23 thuiskopieheffing. Kijk voor de voorwaarden op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21