Hij heeft de gewildste post van Zeeland Toeren door Duitsland Aanklager dronken op zitting Medewerkers van het Openbaar Ministerie blijken niet allemaal zo onkreukbaar als wordt aangenomen. In je eentje op reis is niet zielig Eerste schooldag asielkinderen In Hart Ziel Boek van de paus is vooral leuk voor parochieavonden DEN HAAG. De afgelopen vier jaar zijn maar liefst 117 medewerkers van het Openbaar Ministerie be rispt of ontslagen. Dit blijkt uit cij fers van het Bureau Integriteit Openbaar Ministerie. Uit de lijst komen tal van ont luisterende zaken naar voren. Zo is er één officier van justitie ont slagen nadat hij in 20t2 dronken op een zitting was verschenen. Onder de OM'ers die werden berispt of ontslagen omdat ze in de fout gingen, zijn zelfs acht openbaar aanklagers. Twee van hen werden ontslagen. In 2014 verloor een openbaar aanklager een externe harde schijf met gevoelige informatie tijdens een vakantie in het buitenland. Een andere officier liet eenzelfde soort schijf slingeren op een werk plek buiten de deur. Verreweg de meeste medewer kers blijken werk en privé maar moeilijk te kunnen scheiden. Ze vragen ongeoorloofd in het sys teem informatie op uit strafzaken of duiken zelf de systemen in om informatie over familieleden te vergaren. Er was zelfs een stagiair die wil de weten wat een potentiële hu welijkskandidaat op zijn kerfstok heeft. Vorige maand nog werd een OM-medewerker betrapt nadat hij voor tonnen geld had verduis terd dat in beslag was genomen. Sinds 2012 houdt het Bureau In tegriteit Openbaar Ministerie alle misstanden van medewerkers bij. In die periode zijn in totaal tien medewerkers ontslagen. Acht OM-werknemers kregen voor waardelijk ontslag aangezegd, en vier stapten er zelf op. De lange lijst misstappen wekt verbazing bij advocaten. „Ik heb al tijd gedacht dat mensen die ande ren de maat nemen, zelf onkreuk baar zijn", zegt advocaat Sébas Diekstra. 'Ik heb altijd gedacht dat mensen die anderen de maat nemen, zelf onkreukbaar zijn' De raadsman heeft de lijst opge vraagd omdat hij wil weten wat medewerkers van het OM op hun kerfstok hebben. „Ik maak in rechtszaken helaas te vaak mee dat officieren van justitie niet te rughoudend zijn bij het ver draaien van de waarheid. Deze cij fers bevestigen voor mij dat ze bij het OM nog hard moeten werken aan hun integriteit." Volgens plaatsvervangend hoofdofficier van justitie en lande lijk programmamanager Integri teit Kitty Nooy is elke misstap er één te veel. \C.. is Ir? Kras.nl/53686 of bel 0900-96977ocPg Alleen op vakantie gaan. Dat klinkt wellicht een beetje sneu, maar het is dé vakantietrend van 2016. Het wordt steeds normaler om in je eentje op pad te gaan, ook als thuis een partner of gezin op je wacht. Misschien juist wel als je thuis niet alleen bent. Om even afstand te nemen van het hectische bestaan van werk en ge zin. 39 asielzoekerskinderen die mo menteel op De Braakman verblij ven, beleefden gisteren hun eer ste schooldag op De Rede in Ter- neuzen. De kersverse scholieren, in de leeftijd van twaalf tot acht tien jaar, begonnen hun dag met een rondleiding en daarna ston den de eerste woordjes Neder lands op het programma. Een mooie taal, vinden ze, maar best een 'little moeilijk'. foto Marcelle Davidse ZEELAND 2 3 Marcel Delhez van Noord-Beveland had van alle Zeeuwse burgemeesters de grootste concurrentie. Kleine gemeenten trekken meer sollicitanten dan grote, zo blijkt uit onderzoek. Personeel OM vaak in de fout www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 12 januari 2016 258e jaargang nr. 9 Los nummer 1,95 Abonneeprijs€1,11 Buien door Raymond Boere Sébas Diekstra, advocaat Lees meer op pagina 6 Ontdek natuurrijke streken en diverse sfeervolle stadjes zoals Bielefeld, Chemnitz en Ladenburg. Ideaal voor natuurliefhebbers! Verblijf in 3- en 4-sterren hotels inclusief ontbijtbuffet Teutoburgerwald, Saksen en Rijnland; cultuur en natuur in één HH Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 20 en 21: Alleen op reis is niet zielig Zeeland 4: meer over eerste schooldag 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1