Alflen keert als assistent terug bij Herades Voor Maas voelt aanstelling voor half jaar bij Vitesse niet als een examen 18 SPORT 'Als je de tv aanzet, moet je zien dat Vitesse speelt' Debuut Van der Garde in Le Mans Mogelijk volgen er daarna nog play-offs om Europees voetbal. En ergens in die periode volgt een evaluatie en een besluit over zijn toekomst op langere termijn. „Ik ben blij dat Vitesse mij de kans geeft dit te doen", reageerde de 46-jarige Eindhovenaar gistermid dag bij zijn officiële presentatie. „En mijn gevoel is een gevoel van trots." Maas was zes jaar assistent-trai ner, waarvan de laatste anderhalf jaar in Arnhem. „Ik was ook met plezier assistent-trainer gebleven, maar dit is wel wat ik een keer wil de gaan doen. Ik maak mij niet druk om de periode van een half seizoen. Over een nieuw contract hebben we het nog niet eens ge had." Geen garanties Garanties voor een langer verblijf bij Vitesse kreeg Maas niet, terwijl zijn huidige verbintenis toch op 30 juni afloopt. Dat roept de vraag op of er voldoende vertrouwen is. Of het niet voelt als een soort exa men? „Bij mij niet. We gaan wel ergens evalueren. Ik ben er nu blij mee. Ik ga mijn best doen. Het is een hectische week geweest. Goed dat er snel duidelijkheid is, vooral naar de spelers toe. En voor mij. Je bent ineens manager van veertig werknemers, dat is nogal een ver schil." Het ligt niet voor de hand dat Maas voor 1 april, de uiterste da tum waarop clubs aflopende con tracten formeel moeten opzeggen, een ontslagbrief in de bus krijgt. Maar toch. „Vitesse is een profes sioneel geleide club, een club met een duidelijk beleid en een duide lijke visie. Daar maak ik mij echt niet druk om", aldus Maas, die za terdag officieel debuteert als hoofdcoach in de uitwedstrijd bij SC Cambuur. Doordat Maas is doorgescho ven, telt de technische staf nu een assistent-trainer minder. Een ver vanger voor hemzelf, zal er zater dag in Friesland niet naast hem zitten. Maas deed daartoe ook geen verzoek. „Dat vind ik niet di rect nodig. We hebben een goed team, met Jon Dahl Tomasson en Raimond van der Gouw, we zijn op elkaar ingespeeld. Als er nog ie mand nodig is, kan ik ook binnen de club kijken. Daar lopen John Lammers (beloftentrainer, red.) en Edward Sturing (oud-hoofdtrai ner, red.) ook nog rond." Eigen sausje Maas zal het beleid van zijn voor ganger grotendeels volgen. Vitesse staat vijfde, goed voor een plaats in de play-offs om Europees voet bal als dat na de tweede seizoens helft ook zo is. „De grote lijnen blijven hetzelfde. Bij een paar de tails zal het iets anders zijn, gooi ik er een eigen sausje over. Maar een vijfde plaats is goed. Ik ver wacht dat dit elftal kan groeien de komende tijd, dat moet ook", al dus de nieuwe hoofdcoach. Hij wenst geen andere doelstelling uit te spreken dan 'alles te willen win nen'. „Dan eindig je vanzelf hoger dan waar je nu staat. Waar dat is, zien we vanzelf." Rob Maas verwacht Vi tesse de komende maan den slechts op details naar zijn hand te kun nen zetten. „Meer dan een paar kleine zaken zullen er niet verande ren. Als je de televisie aanzet, moet je kunnen zien dat Vitesse speelt, dat wordt niet anders. En ik wil graag een Vites se zien dat voor nie mand bang is. Wij zijn niet zomaar een duppie. Je moet de beste willen zijn, dat is het streven. Wij hebben de intentie op de helft van de tegen stander te spelen, heb ben een goede selectie en mogen best uitstra len dat we komen om te winnen", aldus Maas, die na de Japanse links back Kosuke Ota geen versterkingen meer ver wacht in de transfer- maand januari. „Ik ga er van uit dat dit de selec tie is." Maas greep de trainings- week in Spanje aan om zijn spelersgroep te infor meren over de nieuwe aandachtspunten. „Het doel is de groep elke dag beter te maken. Daar voor móet je samenwer ken, móet je elke dag met elkaar praten, móet je elkaar coachen, kri tisch zijn. Dat is niet iets wat slecht was, maar iets wat beter kan. Ik heb zelf ervaring op alle niveau's en ik hoop dat ik dat kan overdragen." Giedo van der Garde (30) zet zijn autosportcarrière voort in het langeafstand- racen. De voormalig For mule i-coureur is ingelijfd door het team Jota Sport en zal uitkomen in de Euro pese Le Mans Series. Hoog tepunt is de 24 uur van Le Mans. „Formule 1 was ra cen op het hoogste niveau, maar winnen was onmoge lijk in de Caterham", aldus Van der Garde. „Bij Jota is er weer alle kans om voor de overwinning te rijden." Cambuur huurt ook Hiariej Tom Hiariej maakt het sei zoen af bij SC Cambuur. De middenvelder wordt voor een halfjaar gehuurd van FC Groningen. Hiariej is de tweede versterking voor de Friese club. Eerder werd Darryl Lachman voor zes maanden gehuurd van Sheffield Wednesday. Vijfde aanwinst voor Roda JC Roda JC heeft opnieuw een speler vastgelegd. De Spanjaard Marcos Gullón, afkomstig van Apollon Li massol, is deze winterstop al de vijfde aanwinst voor de eredivisieclub. Eerder kwamen Jordy Buijs, Krist offer Peterson, Ugur Ince- man en Rydell Poepon. Robbie Alflen (47) maak te in 1999 het laatste doelpunt in het stadion aan de Bornsestraat als speler van Heracles, nu keert hij terug bij de club als assistent-trai ner. Hij is de opvolger van de vori ge week plotseling naar Israël ver trokken Hendrie Krüzen. Alflen te kent een contract tot het einde van het seizoen. „Toen ik voor Heracles speelde, begon Jan Smit net als voorzitter", vertelt hij, net nadat hij rond is ge komen met de club uit Almelo. „We stonden ergens onderaan in de eerste divisie, maar ik had het enorm naar mijn zin. Dat heeft met de mentaliteit te maken, denk ik, mensen zijn hier nuch ter, maar wel direct, ze zeggen in je gezicht wat ze denken. Daar hou ik van. En prestatief heeft de club enorme stappen gemaakt." Heracles kreeg veel telefoontjes van geïnteresseerde assistenten na dat Krüzen zijn afscheid aankon digde. „We hebben er uitgebreid met de staf over gesproken en zijn bij Alflen uitgekomen." Trainer John Stegeman is ook content met de komst van de trainer met de no dige bagage. „Ik ben blij dat we zo'n trainer binnen hebben kun nen halen. We hebben goede ge sprekken gevoerd en ik denk dat hij complementair is aan de staf. Hij deelt onze visie." Vorig seizoen was de oud-spe ler van onder meer Ajax en FC Utrecht nog hoofdtrainer van die laatste club. Na een moeizaam jaar besloten club en trainer uit el kaar te gaan. „Als je terugkijkt, zijn er altijd dingen die je anders zou doen. Dat is ook zo na een goed jaar. Wat ik anders zou doen? Dat hou ik voor mezelf, maar heb ik wel met Heracles be sproken." Vandaag staat hij al op het veld, niet als de eindverantwoordelijke, maar als assistent van Stegeman. „Ik ben niet zo hiërarchisch inge steld, ik vind het niet belangrijk om de hoofdtrainer te zijn. Ik wil 's morgens in de auto stappen en denken: ik heb zin om naar de club te gaan. Welke functie daar aan hangt, vind ik niet interes sant." Alflen maakt meteen ken nis met de spelersgroep. Veel be kenden ziet hij er niet. Ja, hij kent assistent-trainer René Kolmschot nog - ze speelden samen bij Hera cles - en fysiotherapeut Niki Lefe- rink. Tannane Ook werkte Alflen in de jeugd met Oussama Tannane, maar die staat op het punt van vertrekken. De aanvaller stapte gistermorgen op het vliegtuig naar Frankrijk voor een gesprek met Saint-Etien- ne. Die club kan, in tegenstelling tot het Spaanse Malaga, direct vol doen aan de eisen van Heracles en biedt Tannane bovendien een be ter salaris. Als hij gaat, levert dat de club uiteindelijk rond de drie miljoen euro op. Na het vrij plotselinge vertrek van Peter Bosz heeft Rob Maas de touwtjes in handen bij Vitesse, foto Pro Shots ARNHEM. Zijn voorganger Peter Bosz noemde hem de beste kandi daat voor de vacante functie van hoofdtrainer. Technisch directeur Mohammed Allach en de leden van de raad van commissarissen deden er vervolgens niet lang over hem te benoemen. Al is het voor een halfjaar. Rob Maas is de komende zeventien wedstrijden hoofdtrainer van Vitesse. AUTOSPORT VOETBAL VOETBAL UITSLAGEN RALLYSPORT Dakar Rally. Achtste etappe, Sal- ta - Beien (Arg), 394 km. Motoren: 1. Price (Aus) 4.53.14, 2. Goncalves (Port) 5.17, 3. Quintanil- la (Chl) 6.32, 21. Verhoeven 31.10, 26. Vogels 38.06. Stand: 1. Price 27.28.56, 2. Goncalves (Por) 2.05, 3. Svitko (Slw) 14.14, 25. Verhoe ven 1.42.22, 27. Van Pelt 2.15.49. Auto's: 1. Al-Attiyah (Qat) 4.12.23, 2. Sainz (Spa) 0.12, 3. Peterhansel (Fra) 0.31, 10. Van Loon 15.16. Stand: 1. Peterhansel 26.01.44, 2. Sainz 2.09, 3. Al-At- tiyah 14.43, 10. Van Loon 1.30.04. Robbie Alflen maakt het seizoen af als assistent bij Heracles. foto ANP door Fardau Wagenaar wnTfï- door Gerard Borgman en Egbert van der Weerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18