Wat Messi de beste maakt Feyenoord om de tafel met Kazim-Richards zijn zoontjes Thiago en Matias, speelt PlayStation en drinkt 'mate' met vrienden SPORT 17 Wat maakt Lionel Messi eigenlijk zoveel beter dan de rest? Vijf kwaliteiten van Messi waarbij hij het onderscheid maakt tussen een heel goede voetballer en de allerbeste van de wereld. Er zijn spelers die sneller zijn dan Messi. Maar de Argentijn houdt bij zijn versnel ling wél altijd zijn hoofd omhoog, speu rend naar een medespeler. Of naar het juiste gaatje waar hij op het laatste mo ment kan induiken. En als hij zich echt dreigt vast te lopen, heeft hij altijd die medespeler gezien die hem via een kor te combinatie verder kan helpen. De startsnelheid van Messi is ongekend, zelfs met de bal aan de voet. Gebouwd als een kleine sprinter is hij vanuit stil stand binnen een paar meter op pure topsnelheid, een gave waar zelfs de bes te verdedigers ter wereld van gruwelen. Als hij vervolgens ook nog eens zomaar opeens van richting veranderd, is er sim pelweg geen houden meer aan. Er is eigenlijk geen enkele manier waar op Messi niet kan scoren. Dribbels, stift jes, harde afstandsschoten, gemikte bal len van dichterbij, vrije trappen. Oké, een kopspecialist is de kleine Argentijn niet. Maar denk nog even aan de kopbal in de Champions League-finale tegen Edwin van der Sar onder de lat van Man chester United. Doelman Paul Lopez van Espanyol slaag de er onlangs in om Messi boos te krij gen. Maar daarvoor moest de keeper wel eerst op schandalige wijze op het onder been van de Argentijn gaan staan. Maar ondanks de vele tackles en aanslagen de afgelopen jaren, bleef Messi over het al gemeen stoïcijns. Zoals hij ook zelden woedend aanklopt bij een scheidsrech ter die iets heeft gemist. Altijd op het juiste moment langs de te genstander, altijd het lichaam volledig in balans. En altijd weer die ongelooflij ke balcontrole. Messi gebruikt de eerste aanname van de bal niet om de bal in het bezit te krijgen, hij gebruikt het als een eerste stap richting het maken van een doelpunt of het creëren van een kans. Zoals alleen hij dat kan. Bij Feyenoord zitten ze be hoorlijk in de maag met Colin Kazim-Richards. De 29-jarige spits staat nog anderhalfjaar onder contract in de Kuip, maar het draagvlak van hem binnen de club neemt zienderogen af. De technische staf van de club gaat met hem praten over zijn houding tijdens het trai ningskamp in Portugal. Trainer Giovanni van Bronck- horst zal in de week waarin alle aandacht op de cruciale topper te gen PSV gericht moet zijn, nog maar eens met zijn tweede spits rond de tafel gaan zitten. In een poging om de klokken weer gelijk te zetten. „Kazim-Richards? Laat ik het zo zeggen: hij is vervelend, soms heel vervelend", omschrijft een werknemer van de club hoe er mo menteel tegen de grootverdiener aan wordt gekeken. Met het klad blok dicht, regent het overigens bevestigingen. Openlijk zwijgt ie dereen nog. Diverse sponsors klaagden afge lopen week steen en been over het gedrag van de spits tijdens het traditionele diner met de business club. Daar zou zijn gedrag het best kunnen worden samengevat als ongeïnteresseerd, ongeïnspi reerd en ongepast. De vraag of de fraai getatoeëer de F op zijn lichaam voor de eer ste letter van zijn werkgever stond, leverde een antwoord op waar de gemiddelde supporter van Feyenoord van gruwelt, zo duidelijk liet hij weten dat daar geen enkele sprake van kon zijn. Supporters zagen ook hoofdschud dend hoe Kazim-Richards tijdens een afwerkoefening vrijwel alle ballen die hij ook had kunnen kop pen doodleuk met zijn brede borstkas richting het doel duwde. Nog maar een jaar geleden leek de aanhang in de Kuip in huilen uit te barsten toen de spits in de Of de fraai getatoeëerde F op het lichaam voor Feyenoord stond? Kazim-Richards liet er geen twijfels over bestaan: Nee thuiswedstrijd tegen AS Roma plotseling naar zijn geblesseerde hamstring greep. Maar sindsdien heeft de fysiek ijzersterke aanval ler nauwelijks nog waarde gehad voor de club. Hij verzuimde om te komen opdraven bij een voor de club belangrijke ontmoeting met Turkish Airlines. En zijn wilde achtervolging door de spelerstun nel van de Kuip om Zakaria La- byad van Vitesse een kopstoot te geven, bezorgde de club het schaamrood op de kaken. Dat de clubleiding destijds be sloot de optie om de spits twee seizoenen onder contract te ne men, daar lijken ze nu spijt van te hebben. Maar valt er dan helemaal niets voor de frustratie van Ka zim-Richards te zeggen? Bij veel ploeggenoten valt hij nog prima in het pulletje. En begrijpelijker wijs frustreert zijn maandenlange bijrol hem behoorlijk. Trainer Giovanni van Bronck- horst leek serieuze plannen met hem te hebben, maar na het trai ningskamp in Seefeld drong de trainer nadrukkelijk aan op de komst van Michiel Kramer. Die veroverde vervolgens razendsnel een basisplaats. Toch lijkt een ver trek deze maand niet aanstaande. Door zijn vorstelijke salaris, nog zo'n anderhalf miljoen tot de zo mer van 2017, zal de aanvaller niet zelf de handdoek gooien. De lei ding van Feyenoord weet ondanks het vervelende gedrag ook: als Kra mer geblesseerd raakt, is de spoe ling voorin plotseling erg dun. Meervoudige winnaars DINSDAG 12 JANUARI 2016 door Mikos Gouka HET OVERZICHT DE SNELHEID HET REPERTOIRE ZIJN ZELFBEHEERSING TIMING, CONTROLE, BALANS 'Leo' Messi niét op Boven: Lionel Messi met zijn vijfde Gouden Bal. Onder: een familiekiekje met zijn ouders en zoontje Thiago, met vriendin Antonella en de kinde ren, en met een cula vol mate, het thee-achtige brouwsel waar Argentijnen verzot op zijn. foto Bruno Press, Black Sheep, Getty Images door Mikos Gouka Lionel Messi Johan Cruijff KI Michel Platini Marco van Basten Q Cristiano Ronaldo Franz Beckenbauer 0 Alfredo di Stefano 0 Kevin Keegan Karl-Heinz Rummenigge 0 Ronaldo ^0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17