De gênante fraudezaak met de Spaanse prinses President probeert zelfs met reclamefilmpje publiek warm te krijgen voor zijn speech 10 NIEUWS Cristina de Borbón moet hier ei genlijk helemaal niet zitten, is het eerste wat één van haar advocaten zegt. Het Openbaar Ministerie klaagt haar helemaal niet aan, en zal dat even later ook bevestigen. Het OM pleit juist vrijspraak. 'Pu re discriminatie', noemt de advo caat haar rechtsgang. Ze wordt als een soort kop-van-jut gebruikt, een 'royalty' om aandacht te trek ken. Prinses Cristina oogt ver moeid. Ze heeft wallen onder de Ze is gevraagd zich af te keren van haar echtgenoot, die in Spanje het toonbeeld is geworden van corruptie. ogen, haar blik is mat. Ze zit op de laatste van drie rijen van verdach ten van de meest geruchtmaken de fraudezaak uit de Spaanse ge schiedenis. Vier stoelen verderop haar man, de oud-handballer Inaki Urdangarin die zijn prinses in deze poel van corruptie en op lichting heeft meegesleurd. Hij zal als hoofdverdachte voor het ver duisteren van 6 miljoen euro aan overheidsgeld negentien jaar te gen zich horen eisen. En om hen heen nog zestien verdachten in de zelfde zaak, onder wie oud-minis ter Jaume Matas. De enige beschul diging tegen Cristina is belas- door onze correspondent Edwin Winkels BARCELONA. Achter de rechters hangt een portret van koning Fe lipe VI. Vóór de magistraten zit, als één van de achttien verdachten, prinses Cristina. Broer en zus. Het 'goed' en het 'kwaad', in één beeld gevangen, tegenover elkaar. Een be gin van een voor de Spaanse mo narchie pijnlijk proces. De prinses en echtgenoot arriveren bij de rechtszaal. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10