Gemeente Sluis verantwoordelijk voor 1300 woningen tijdens bomruiming jfïjpSSJ Het inleveren van huissleutels voor de bomontruiming in Breskens veroorzaakt onrust bij veel omwonenden. BRESKENS. Vooral het afgeven van huissleutels als de vliegtuigbom in Breskens onschadelijk wordt ge maakt, zorgde zaterdag voor veel vragen en onrust op een informa tiebijeenkomst van de gemeente Sluis. Als de bij Park Zeebad gevon den Amerikaanse duizendponder onschadelijk wordt gemaakt op 27 januari, moeten alle 1300 wonin gen in de directe omgeving leeg zijn. Dit treft eigenaren van recrea tiewoningen in vakantieparken Zeebad en Schoneveld, maar ook vaste bewoners van het Heem, aan de Langeweg en Nieuwsluis- weg. Zij werden in twee bijeen komsten in restaurant Schoneveld geïnformeerd. Vanwege de enorme omvang van deze operatie heeft de ge meente Sluis besloten om alle huissleutels op voorhand in be heer te nemen en de politie de wo ningen te laten verzegelen. Op de ze manier wil de gemeente zich er van vergewissen dat zich tijdens de ontmanteling van de bom nie mand meer in de woning bevindt en dat ook inbrekers geen kans krijgen. „Alles is in het belang van uw veiligheid. Daar zijn wij ver antwoordelijk voor en we willen dat garanderen door het overzicht te houden", benadrukte burge meester Annemiek Jetten meer maals. Toch stuitte het besluit vooral bij enkele van de vaste bewoners op onbegrip. Bij een vorige bom ruiming konden parkbewoners zelf de woning afsluiten. Dat kan nu niet. „Dit is niet individueel te regelen. Het is een enorme opera tie, met gigantische aantallen mensen", gaf Jetten als reden aan dat alles centraal geregeld moet worden. „U wantrouwt ons", wierp een boze bewoner burge meester Jetten voor de voeten. Een ander noemde de maatregel 'flauwekul'. „Als ik zeg dat de wo ning leeg is, dan is dat zo. U kunt 'U wantrouwt ons', wierp een boze inwoner burgemeester Jetten voor de voeten, omdat hij zijn sleutel niet wil afgeven. mij niet verplichten om mijn sleu tel in te leveren. Ik heb dat uit la ten zoeken." De gemeente Sluis is nog bezig met het opstellen van de noodverordening waarin staat dat de gemeente de sleutels in dit geval wél mag innemen. Jetten: „Ik stel voor dat u die eerst goed doorleest. We zoeken dit uit, ne men uw commentaar mee en den ken erover na", reageerde ze. De bezorgdheid over waar de sleutels worden bewaard en hoe ze terug bij de eigenaar komen, kon Jetten wegnemen. De sleutels worden in een beveiligde ruimte bewaard en als het sein veilig wordt gegeven, zijn ze op te halen bij een infopunt op het Veerplein. Wie geen onderdak heeft ten tijde van de ruiming, kan terecht in het Mauritshof in IJzendijke. Huisdieren worden opgevangen in de dierenkliniek in het dorp, een besluit dat recent is genomen en waar nog niet iedereen van op de hoogte was. Lekker de natuur in, zelf je afstand en snelheid bepalen én koek en zopie. Deze affiche van de toerclub Axel trok gisteren ruim 600 deelnemers voor de traditionele nieuwjaarsveldrit. Voorzitter van de fietsclub Bram Dieleman was tevreden. „Wat het weer betreft, is het een ideaal plaatje voor deze tocht." De deelnemers konden een keuze maken uit een rit van 30, 40 en 50 kilometer. De trajecten voerde de fietsers vanaf café Cambrinus in Axel over verharde en onverhar de wegen. Vooral in de natte bosgebieden moesten fietsers flink aan de bak. Bij terugkomst wachtte de sportievelingen na het douchen en schoonspuiten van de bemodderde fietsen een welverdiende kop warme soep. Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zorgen over afgeven sleutels door Wilma Valk en Sophie Stockman foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65