Karei en Lenie van der Linden verliezen levenswerk bij grote brand Zelfgebouwde kermisattracties Fun Time Zeeland gaan in vlammen op bij grote uitslaande brand in Vlissingen. staande woning in de Burgemees ter Stemerdinglaan in Oost-Sou burg. Toeval? „Een leegstaand huis gaat natuurlijk niet uit zich zelf branden", zegt Karei van der Linden. „En voordat wij op vakan tie gingen, hebben we alle stek kers eruit getrokken. Uit de attrac- 'IK zit hier met tranen in mijn ogen. Het is geen kermis meer op nummer 17' ties, de tv, de telefoon, de internet verbinding. De verwarming is te ruggezet naar vijf graden. Mis schien loopt er een gek rond, maar ach, daar gaat het niet om. Het ergste is dat we alles kwijt zijn, alles dat we in 43 jaar hebben opgebouwd. En familiestukken die nooit meer te vervangen zijn." een weer op pad. „Ik heb weken van 90,100 uur gedraaid. En dan zou ik nu ineens achter de gera niums moeten zitten? Dan word ik gillend gek." Hij slaakt een diepe zucht. Want Karei van der Linden beseft ook dat hij eerst nog de werkelijk heid aan de Edisonweg onder ogen moet zien. „Misschien stort ik dan wel in. Ik weet het niet. Het wordt een lange reis, maandag." Karei van der Linden was op vakantie toen de vlammen zijn levenswerk op vraten. Op internet heeft hij de beel den al gezien. „Mijn hart draaide zich om." Het hart waaraan hij vorig jaar werd geopereerd. „We zijn 2015 re delijk doorgekomen met hulp van veel lieve mensen. En nu waren we eindelijk even lekker op vakan tie." Van der Linden snift hoor baar een traan weg. „Het is een drama." Al vrij snel nadat de brand za terdagavond rond acht uur uit brak, kreeg hij een telefoontje van vrienden: zijn bedrijf in kermisat tracties Fun Time Zeeland én zijn woonwagen stonden in brand. In de loods op de Kenniswerf aan de Edisonweg 17 stonden zijn zelfge bouwde draaimolens, Kop van Jut, Suikerspin. „Ik zit hier met tranen in mijn ogen. Mijn vrouw Lenie ook. We hebben een slapeloze nacht gehad. Het is geen kermis meer op nummer 17." De brandweer kon alleen nog een mobiele podiumwagen red den. Omdat er geen mensen in het huis en het bedrijf waren, ging de brandweer ook niet naar binnen. Voor de veiligheid van de brandweermannen werd het vuur alleen van buitenaf bestreden. Daardoor duurde het wel langer om het onder controle te krijgen. Er moest een waterwagen bij ko men om van meerdere kanten met voldoende bluswater te kun nen spuiten. Rond 22.30 uur werd het sein 'brand meester' gegeven. Vlak daarna brak brand uit in een leeg- De verzekeringsagent heeft al gebeld: wanneer hij naar huis komt. „Ik zei: 'Ik héb geen huis meer!' We hebben alleen nog twee koffers met zomerkleren en een auto. Waar moeten we straks terecht? We kunnen naar vrien den, maar we willen graag op ons zelf zijn. Soms is het fijn om erop- ver te praten, maar soms ook niet. Kinderen hebben we niet. Er zijn ons een hoop dingen aangeboden. Een collega uit Noord-Holland zei: 'Als je wilt breng ik nu een wagen naar Vlissingen. Over drie uur staat-ie er.' Maar we willen iets voor onszelf." Maar goed, ook zonder bedrijf en huis moeten Karei en Lenie van der Linden terug naar huis. Vandaag stappen ze op het vlieg tuig. „Natuurlijk is het een drama om het straks te moeten zien, maar we hebben geen keus: we moeten ermee geconfronteerd worden." 63 is Van der Linden nu, zijn vrouw 64. Ze hadden graag nog een paar jaar verder gewild met hun kermisattracties. „Het is ver schrikkelijk mooi werk." Mensen hebben hem wel eens gezegd: 'Karei, jij sterft achter de kassa'. Wat hem betreft kan dat nog steeds. Want de dag na het drama, nog op zijn vakantieadres, kijkt hij ook alweer vooruit. „Ik wil verder. In mijn hersens speelt de oplossing al. Eerst dit afwikke len, maar de tgoekomst komt er dicht achteraan, daar zit geen mil liseconde tussen." Een andere kermisacttractie ko pen, dat wil hij graag. En dan met- Zeeland bevelanden(i>pzc.nl 'Naar huis? Dat heb ik niet meer' :r. door Maurits Sep Karei van der Linden, eigenaar worden, foto Maurits Sep Karei van der Linden in één van de kermisattracties die hij zelf heeft ge maakt. archieffoto Lex de Meester De schade is bij daglicht pas goed zichtbaar, foto Ruben Oreel Er komt heel wat mankracht en materieel aan te pas om de brand meester te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61