Echtpaar wint voor tweede jaar op rij auto bij winkelactie NIEUWS 5 (Vf K00PJEDEAL.nl) VAN Sean Penn bij El Chapo's team in troduceerde. Guzman vertrouwt haar sinds ze op Twitter haar sympathie voor hem uitte en wil haar hulp bij zijn filmproject. De acteur denkt aan alle le vens die El Chapo's drugswereld opeist, maar toch ziet hij geen 'grote boze wolf voor zijn neus. Penn ziet de affectie tussen vader Guzman en twee aanwezige zoons, een continu charmante lach en charisma, 'zoals over veel beruchte mannen is gezegd'. El Chapo doet ondertussen geen enkele moeite de bron van zijn rijkdom te verbergen. „Ik le ver meer heroïne, methampheta- mine, cocaïne en marihuana dan ieder ander in de wereld", pocht hij. „Ik heb een vloot van onder zeeërs, vliegtuigen, trucks en bo ten." Drugshandel is destructief, erkent hij, maar in zijn thuispro- vincie Sinaloa was het nu een maal de enige manier om te over leven. „Waar ik opgegroeid ben, is nog steeds geen andere manier om te werken en je brood te ver dienen." En het geweld dan? „Ik verdedig mezelf alleen. Begin ik problemen? Nooit." Penn wijst ondertussen op een ongemakkelijke waarheid voor de VS: het zijn Amerikaanse ge bruikers die de handel van El Chapo blijven voeden, en het ge weld dat velen het leven kost, komt ook uit de koker van de Amerikaanse veiligheidsdien sten. Zijn verhaal, gelezen en zon der aanpassingen goedgekeurd door Guzman, past in het acti vistische verleden van Penn. De acteur is bekend om zijn verzet tegen de Irakoorlog en zijn sym pathie voor antikapitalistische, anti-Amerikaanse krachten in Zuid-Amerika. Hij was bevriend met de Venezolaanse president Hugo Chavez en reisde naar Cu ba om diens collega Raül Castro te ontmoeten. In de Mexicaanse jungle wil hij onderzoeken of het beeld dat de Amerikaanse autoriteiten en media van vijanden schetsen wel klopt, schrijft Penn in Rolling Sto ne. Maar zijn interview met de een van de meest gezochte men sen ter wereld heeft vooralsnog tot gevolg dat de kans groter is dan ooit dat Amerika voor altijd kan afrekenen met Guzman. Drie dagen na Penns vertrek uit de jungle kan het Mexicaanse leger op basis van onderschepte communicatie Guzmans verblijf plaats lokaliseren. El Chapo vlucht, met aan zijn zijde twee vrouwen en een jong meisje. Het risico op onschuldige slachtoffers houdt scherpschutters dan tegen als ze de kans hebben de kartel baas uit te schakelen. Vrijdag re kenen de autoriteiten hem als nog in en zijn nu van plan hem uit te leveren aan de VS. Daar zit justitie klaar met zeven aanklach ten voor moord en drugshandel. Uitlevering ging de Mexica nen altijd te ver. Ze wilden geen schoothondje van de Amerika nen lijken. Maar nu de crimineel twee keer ontsnapte, is de hou ding veranderd. Een nachtmerrie voor de man die door Sean Penn als schaduw- president van Mexico wordt be schreven. In de VS is het voor hem niet makkelijk om gevange nisbewaarders en militairen om te kopen en zo zijn Sinaloakartel aan te sturen of te ontsnappen. Penn vraagt El Chapo naar zijn toekomst in zijn zeven uur durende gesprek. „Hoe zie je je laatste dagen, wat betreft deze bu siness?" Hij haalt aan hoe Guzmans Colombiaanse voorgan ger Pablo Escobar aan zijn einde kwam in een vuurgevecht met de politie. „Ik weet dat ik op een dag zal sterven", reageert Guzman. „Ik hoop dat het een na tuurlijke dood zal zijn." Dubbel mazzel voor Leo en Tineke Vogelaar uit Zwijndrecht: voor het tweede achtereenvol gende jaar wonnen zij een nieu we auto bij een actie van winkel centrum Walburg inhun woon plaats. Gisteren hoorde het echtpaar dat zij opnieuw de hoofdprijs in de wacht hebben gesleept, en een splinternieuwe VW Up kon den ophalen bij autobedrijf Ames. Winnares Tineke kan het niet bevatten. „Ik denk dat als ik mor gen wakker word, ik nog steeds denk dat ik droom. Dit kan toch niet, twee keer op rij zo'n prijs." Dat meer mensen het nauwelijks geloven, blijkt wel uit de reacties op de Facebookpagina van het winkelcentrum. Bij de foto van Doorgestoken kaart? Maar dat kan helemaal niet, reageert winnares Tineke Vogelaar de prijsuitreiking staan veel reac ties waar de afgunst vanaf druipt. Doorgestoken kaart, is de teneur. „Dat kan helemaal niet", reageert Tineke Vogelaar. „Het is een actie die elk jaar in december wordt ge houden. Bij elke to euro bood schappen krijg je een lootje. De lootjes zaten tijdens de trekking opgevouwen in een doorzichtige plastic bal. De balletjes zijn eruit gehaald door kinderen. Ik schrik wel een beetje van die lelijke reac ties." Tineke weet nog niet wat ze met de nieuwe wagen gaan doen. „Mijn man heeft een wat grotere auto voor zijn werk nodig dus die kan hij niet inruilen. Woens dag hebben we een gesprek bij het autobedrijf om de opties te bekijken. Dan heb ik nog even een paar dagen de tijd om het tot me door te laten dringen." Nu slechts €14,95 Nu slechts 24,95 Vanaf slechts 24,95 Nu slechts 69,95 Nu slechts €29,95 Nu slechts €5,95 MAANDAG 11 JANUARI 2016 Joaquin Guzman wordt door militairen opgebracht na zijn arrestatie afge lopen vrijdag in de stad Los Mochis. foto Tomas Bravo/Reuters door Kees Tanis Longsleeve Polo Shirts van kwaliteitsmerk Russel Beschikbaar in 5 verschillende kleuren Perfect om zowel in je vrije tijd als naar het werk te dragen Gemaakt van 100% katoen, blijft mooi na iedere wasbeurt Adviesprijs Korting U bespaart: €39,95 63% €25,- Krachtige TechnoSmart Powerbank met 16.000 mAh! Must-have voor iedereen met een smartphone of tablet Nooit meer een lege telefoon op het verkeerde moment Werkt met ALLE USB-apparaten Geschikt om 2 apparaten tegelijkertijd op te laden Adviesprijs Korting U bespaart: €99,95 75% €75,- 5 TEN CATE korting So Cute Dekbedovertrekken in 4 dessins Zeer luxe kwaliteit dekbedovertrek van 100% zacht katoen Beschikbaar in 1-persoons, 2-persoons en lits-jumeaux Bijpassende kussenslopen 60 x 70 cm Adviesprijs Korting U bespaart: 79,95 69% €55,- korting korting 2-delige Hard-case Trolley Koffer Set Van stevig ABS zodat je spullen veilig aankomen Ruim genoeg voor héél wat kleding en andere spullen Altijd handig om te hebben 4 zwenkwieltjes: kan dus ook rechtop rijden Adviesprijs Korting U bespaart: 269,95 74% 200,- 4-Pack Ten Cate Heren Boxershorts - Voel het verschil! Perfecte pasvorm en draagcomfort Krimpt niet, zelfs na vele wasbeurten Gemaakt van de beste materialen 1 bestelling 4 stuks Adviesprijs Korting U bespaart: €59,95 50% €30,- TWEE Handige Kleefmatten voor in de auto Laat geen sporen na en plakt niet Geen vliegende voorwerpen meer Gebruik je telefoon als navigatie Werkt zeifs horizontaal! Adviesprijs Korting U I €39,95 87% €34,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! firberPay vIAkeur fjj BIET TEVREDEN? GELD TERUGIJ korting korting A korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5