Degradatiekandidaat Tjoba 'steelt' punt bij titelpretendent BEP Kommer en kwel voor volleyballers Forza Togo profiteert van nederlaag Atlas vervolg moeizaam Concurrent Avanti verliest SPORT 11 VLISSINGEN. Atlas ver loor zaterdag in een spannende derby van Seolto. Daardoor kon To go de kop overnemen in de derde klasse. KVK verloor ook en haakte af. Seolto-Atlas 21-20: Met een uiterst scherp vrou wenkwartet leek Seolto met zevenmijlslaarzen over Atlas heen te stap pen, maar na rust (13-8) zette de koploper daar veel doelpunten van de mannen tegenover. Het leidde tot een spannen de slotfase, waarin de Vlissingers aan het lang ste eind trokken. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 10, Marielle Francke 4, Tom Hart- hoorn 3, Rowena de Pag- ter 2, Lieven Middel- hoek en Remi van den Broeke 1. Sores Atlas: Tim Dibala 11, Evi Ovaa en Ben van Hese 3, Irina Trijillo, Thomas Mesu en Stephan den Boer 1. Togo-'t Capproen 21-12: Voor rust (12-4) had 't Capproen geen ant woord op het met vla gen wervelende aanvals- spel van de Goesenaren. In het tweede bedrijf ge noot Togo iets te lang na, maar was de ploeg op tijd weer bij de les. Scores Togo: Mijke Ta- hapary en Desiree Voshart 4, Wietse de Munck en Marcel Jozias- se 3, Anouk Hazelaar en Marcel Viergever 2, Sharona van Belzen, Marten Postema en Ste fan van der Harst 1. Good Luck-KVK 17-14: De korte winterstop deed KVK geen goed. De Kapellenaren maak ten een matige beurt in Sommelsdijk en leden een terechte nederlaag. Good Luck was veel fel ler, KVK miste afron dende scherpte. Scores KVK: Koen Vol kers 5, Lennard Volkers en Martijn Verdonk 3, Sander Slabbekoorn 2, Tonia Verdonk 1. BEP-Tjoba 22-22: „Ingehouden blijdschap" hield coach Dirk Sercu over aan de remise in Purmerend. Hij hinkte op twee gedachten: had Tjoba hier nu een punt laten liggen of er juist één gewonnen? In de eerste helft had Tjoba voortdurend een voorsprong. De ruststand was 11-12. In de tweede helft wisselden de kansen. De Be velanders kregen zelfs een dipje, met een achterstand van vier pun ten tot gevolg. Maar daarna her stelde de ploeg zich sterk. Sercu: „Eindelijk een keer loon naar wer ken. We hebben een punt afge pakt van de nummer twee op de ranglijst. Dat is goed voor het mo raal." Scores Tjoba: Melissa Naumann 6, Demi Mondeel 5, Dennis Broerse 4, Patrick de Bruine, Robin Harinck en Corné de Broekert 2, Anoek Braam 1. Vitesse-Swift 19-16: Zo flitsend als de eerste tien minuten waren (1-6), zo hortend en stotend speel de de Middelburgse ploeg de rest van de wedstrijd. „Het stortte als een kaartenhuis in elkaar", zei coach Dennis Plantinga. Bij rust was er nog de voorsprong (8-9), maar daarna ging een completer Vitesse erop en erover. Swift spar telde nog wel tegen, maar miste een echte leider om nog onder de nederlaag uit te komen. eerste bedrijf was Vriendenschaar de baas in Vlissingen, al gaven twee Souburgse treffers pal voor rust (7-9) de burger moed. Door dat Fortis beter ging verdedigen en geduldiger ging aanvallen, kon de ploeg dichterbij sluipen. Na driekwart wedstrijd was het ge lijk: 12-12. Het momentum lag bij de ploeg van de coaches Marco van Lomwei en Chaïm Koole en dus kwam er vijf minuten voor tijd de 15-14-voorsprong. Vrien denschaar pareerde en had nog een laatste kans op de zege. Maar die werd niet benut. Ondo-Korbis 22-15: Ingesteld op de meest scorende ploeg uit de twee de klasse maakte Ondo verdedi gend het verschil. De spitsen van Korbis werden aan banden gelegd. Na rust (9-7) begon ook de aanval te swingen. Na driekwart wed strijd (17-12) gooide Korbis de handdoek in de ring. Na de veertiende zege op rij (ze- 'Eindelijk een keer loon naar werken. Dat is goed voor het moraal' ven op het veld, zeven in de zaal) lonkt de eerste klasse steeds na drukkelijker. Stormvogels-ACKC 12-9: Met winst in het degradatieduel gooit Storm vogels een life line uit in de twee de klasse. Het was zaterdag geen groots optreden van de ploeg uit Westkapelle, maar de overwin ning zorgde wel voor een mentale opsteker van jewelste. Coach Wim Allaart was vooral te spre ken over de inbreng van het vrou wenkwartet: „Ook vandaag waren de dames prominent aanwezig en ze gaan nu ook meescoren." Hij prees het collectief dat ACKC ver sloeg. Met ADO en Vriendenschaar (ook op vier punten) mag Storm vogels gaan knokken voor handha ving. Forza-Voleco 3-2 (23-25 25-15 16-25 26-2415-13): Forza begon goed, maar kon de eerste set niet naar zich toe trekken. Bij een 1-2-stand in sets en een 18-22-achterstand in de vierde set gaf niemand nog een cent voor de kansen van Forza. Toch trok de thuisploeg aan het langste eind. Ook in de vijfde set werkte Forza een achterstand weg. Van 8-12 werd het 15-13. Atak'55-BOK 1-3 (14-25 12-25 10-25 25-15): Een goed spelend BOK trof in de eerste drie sets een povere thuisploeg, die in korte tijd drie keer op rij naar ruime nederla gen werd gespeeld. Met vijf pun ten in het verschiet stokte het rit me bij het team uit Kapelle. Atak'55 profiteerde daarvan en red de in de laatste set de eer. VVS'92-VC Goirle 3-1 (25-16 20-25 25-14 25-18): WS'92 speelde van af het eerste fluitsignaal goed, maar moest toestaan dat Goirle op 1-1 kwam. De bezoeksters bestook ten WS'92 met een lastiger opslag en profiteerden van veel Vlissing- se fouten. Daarna pakte de thuis ploeg de draad weer op en werd de zege veiliggesteld. Dunamis-Ardito 4-0 (25-13 25-9 25-20 25-14): Koploper Dunamis was een maatje te groot voor Ardi- to, dat zichzelf frank en vrij spe lend niets hoefde te verwijten. Dunamis serveerde sterk, ontnam de Souburgse opponent daarmee aanvallende initiatieven en was zelf in offensief opzicht niet te stuiten. Vooral door het midden was de thuisploeg trefzeker. Mannen. 26-28 25-21 10-15): Een onnodige nederlaag voor Forza, dat uitste kend begon en in een mum van tijd de eerste set winnend afsloot. Daarna viel de concentratie weg. Persoonlijke fouten lagen aan de basis van kommer en kwel, waar door het laag geklasseerde Hajraa op een 1-2-voorsprong kon komen. Nadat Forza met de nodige wijzi gingen op gelijke hoogte was geko men, wonnen de bezoekers ook nog eens de vijfde set. Zuvo-AVC'87 3-1 (19-25 25-17 25-21,25-12): Na winst in de eer ste set moest AVC'87 toestaan dat De bezoeksters bestookten WS'92 met een lastiger opslag en profiteerden van veel Vlissingse fouten. de thuisploeg het initiatief nam. De Thoolse equipe had geen grip op de Brabantse opslag, verspeelde in de slotfase van de derde set een voorsprong en verloor drie keer op rij. WS'92-Sic Pugno 0-4 (22-25 17-25 16-25 20-25): WS'92 weerde zich kranig tegen een betere ploeg en had met een beetje geluk een punt aan de ontmoeting kunnen over houden. Een paar knullige fouten aan Vlissingse kant leidden in de eerste set tot nipt verlies. Daarna stond er geen maat meer op het spel van de gasten. Forza 2-Symmachia Roosendaal 3 3-1 (25-21 25-23 25-21 17-25): Een knappe zege van de Schouwse re serves, die ook nog profiteerden van verlies van WS'92 en Stevo 2 en naar de negende plek klommen. De teams waren aan elkaar ge waagd. Forza 2 maakte minder fou ten. Het team scoorde in vier sets slechts twee keer meer, maar hield vier punten aan het duel over. MAANDAG 11 JANUARI 2016 duel met DSC door JaapJan Ritsema door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. In de eerste speelron de van het korfbaljaar 2016 be wees Tjoba zichzelf een goede dienst door een punt af te snoepen van titelkandidaat BEP. Het gelijk spel kon de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen goed ge bruiken in de strijd tegen degrada tie. Als de voortekenen niet bedrie gen, krijgen Swift en Fortis volgend seizoen gezelschap van nog een Zeeuwse eersteklasser. Ondo won weer en ligt op koers voor het kam pioenschap in de tweede klasse. Scores Swift: Gijs Gillissen 5, Vera Kui per en Dylan Gillissen 3, Aisja Zuid- weg en Joren Gillissen 2, Mirella Pou- wer 1. Fortis-Vriendenschaar 15-15: In het Scores Fortis: Juul van de Linde 4, Maurice van de Have 3, Yasmin Swiers, Justin Koppejan en Mathijs de Vries 2, Kim Baas en Rens van den Driest 1 Dirk Sercu, coach Tjoba Scores Ondo: Thomas Mesu 8, Ro nald Wisse 6, Dennis Witte 4, Linda Burger 2, Joyce van Eenennaam en Jeroen Mesu 1. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 4, Vera Geschiere, Arjen Schoe en Niek Peene 2, Loura Kleinepier en An gela Matthijsse 1 door Peter van Kouteren VLISSINGEN. De volleybalsters van hekkensluiter Forza verrasten in de promotieklasse met een 3-2-zege op het hoog geklasseerde Voleco. De mannen van de Schouwse club leden een zure nederlaag. Vrouwen. Forza-Hajraa 2-3 (25-11 21-25 Wi Ovtrveld An«mulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56