Jansen heeft geen tijd om te huilen EMM heeft aantal zorgen Delta Sport in slotfase op wilskracht langs Itoist Handballers SPORT 15 Het huilen stond turnster Kim Jansen nader dan het lachen na haar mislukte oe fening op het toestel paard tijdens de tweede voorwedstrijd voor senioren in de derde divisie. „Ik kan wel huilen, maar dat kan niet. Ik moet verder. Op de training ging het zó goed. Het zal de wedstrijdspanning zijn. Dit was een momentopname. Ik heb nog drie onderdelen om mij te herstellen", verbeet ze zaterdag haar te leurstelling in sportcentrum Vliegen de Vaart van Terneuzen. Het negentienjarige turntalent van de Terneuzense gymnastiekvereni ging EMM (Eendracht Maakt Macht) pepte zich op en wist zich dankzij een twaalfde plaats alsnog voor de regiofi nale Zuid West Nederland te kwalifi ceren. De prestatie kreeg des te meer glans door haar comeback na blessure leed. „Drie jaar geleden liep ik tijdens een wedstrijd een spierscheuring in mijn rechterpols op. Ik ben doorge gaan met turnen, maar ik bleef er last van houden. Vorig jaar mei ben ik geo- 'Drie jaar geleden liep ik tijdens een wedstrijd een spierscheuring in mijn pols op' pereerd. Mijn pols zat negen weken in het gips", vertelde de Terneuzense stu dente verpleegkunde tussen de oefe ningen door. In september hervatte Jansen de training. Haar pols, die in steunverband zat, hindert haar nog steeds bij de wedstrijden. Tot twee we ken geleden ontzag ze haar pols op de training voor de brugoefening. Het was zaterdag haar tweede on derdeel. „Ik miste de kracht om met mijn hand te duwen. Bij de handstand klapte ik er doorheen, waardoor ik los moest laten." Dat kostte haar een punt aftrek. „Gelukkig heb ik de oefening goed uitgeturnd." Op de balk en de vloeroefening - haar sterkste onderdeel - pakte ze vol doende punten om door te gaan naar de regiofinale in Breda. „Ik weet dat ik beter kan, maar ik ben toch tevreden", zei Jansen, die drie keer per week bij EMM-trainster Miriam Dhanis traint en één keer per maand in Middelburg. De organiserende vereniging kon te rugkijken op een goed toernooi met topplaatsen in verschillende categorie ën. „In de breedte zit het goed", verze kerde waarnemend EMM-voorzitter Marien Meijer. Zo behaalde Lieke Steij- aert bij de junioren derde divisie een knappe tweede plaats, waarmee ze zich verzekerde van de regiofinale. De talent volle turnster had de hoge klassering niet direct verwacht. „De brug is mijn favoriete onderdeel. Daarop heb ik de meeste punten behaald." De veertienjarige Terneuzense kwam al op jonge leeftijd in de A-selec- tie. Ze zou graag de prestatie van twee jaar geleden (deelname aan het NK bij de jeugd) herhalen. Tevredenheid was er ook bij train- ster Jutta Padmos van Delta Sport, die haar pupillen Joyce Papeveld, Senna Poortvliet en Tessa Roggeband goed zag presteren. Padmos: „We hadden het bij onze wedstrijden in Zierikzee al uitste kend gedaan. Deze meisjes gaan door naar de regiofinales." Daarna haastte ze zich naar de wed strijdtafel, want de laatste wedstrijden stonden op het punt te beginnen. Het tweedaagse toernooi kende met vier honderd deelnemers van dertig turnver enigingen en met op de tribune ouders en opvallend veel oma's en opa's van de turnsters een vlekkeloos verloop. Zestig vrijwilligers werden zater dag en zondag ingezet. Meijer prees hun inzet. En ook voor de juryleden had hij lof. „Het zijn lange dagen. Een jurylid krijgt naast reiskosten vijftien euro per dag. Als organiserende vereniging moet je deze mensen vertroete len, zoals met een warme maal tijd. Want je wilt toch dat ze te rugkomen." Het toernooi stond vorig jaar op losse schroeven vanwege de hoge tarieven van de gemeente Terneuzen. „We betaalden voor de huur van de zaal too euro per uur. Dan kom je financieel tekort. We hebben toen samen met de turnverenigingen Thor en Voor waarts de krachten gebundeld. Zij zaten met hetzelfde probleem. We zijn tegen het hoge tarief in het verweer gekomen." De gemeenteraad ging akkoord met een verlaging van 70 euro. „Nu betalen we 30 euro per uur. Het toernooi is kostendekkend. Ook andere sportevenementen profiteren hiervan", vertelt Me ijer. Een zorg is volgens hem ook de opvolging van bestuursleden, waarvan de meesten op leeftijd zijn. „Ik zie nog geen nieuw bloed." Het woord fusie komt niet over zijn lippen, want Thor en Voorwaarts hebben zo hun ei gen cultuur. Hij ziet desondanks voordelen van nauwe samenwer king. Hoofdklasse. HV Delta Sport-SC Twist 25-24: Een nieuwe tactiek in de verdediging pakte goed uit voor Delta Sport. De ploeg uit Zie rikzee boekte een zwaarbevoch ten overwinning tegen het hoger geklasseerde Swift. Zes minuten voor tijd stond de thuisploeg nog met twee punten achter, maar coach Johan van der Voorn zag Delta Sport op wilskracht en vechtlust langszij komen. „Dank zij een sterke slotfase hebben we vandaag een terechte overwin ning geboekt." Opvallend detail was het mee spelen van keeper Jacco de Looff, die afwisselend met Elias Speel man het doel van Delta Sport ver dedigde. De huidige keeper van het tweede team werd bij de selec tie gehaald omdat vaste goalie Mick Vleeshouwer de rest van het seizoen voor zijn studie in Fin land zit. Eerste klasse. PSV Handbal-SV Orion 18-35: De mannen van Orion maakten gisteren hun sta tus als koploper waar. De ploeg uit Heinkenszand kende geen en kele moeite met middenmoter PSV. „Normaal is dit een stevige pot handbal, maar we waren van daag vanaf het begin dominant en hebben een duidelijke uitslag neergezet", aldus speler Nik van Dalen. Komend weekeinde neemt Orion het thuis op tegen concurrent Be- do. Een cruciale wedstrijd vol gens Van Dalen. „Als we deze maand goed doorkomen, mogen we gaan denken aan het kam pioenschap." binnenhalen van de twee punten was voor EMM/Olympus geen pro bleem, maar coach Ron de Waal 'Dankzij een sterke slotfase hebben we vandaag een terechte overwinning geboekt' was allerminst tevreden. „We gin gen te veel mee in het spel en tem po van de tegenstander." Marieke Riemens had in de laat ste wedstrijd van 2015 nog moeite om het net te vinden. „Maar 2016 zijn we goed begonnen", sprak de goalgetter, die gisteren net als De mi van Strydonck bijna iedere kans verzilverde. In de komende speelronde neemt EMM/Olympus het op te gen koploper Tachos. De Waal weet dat zijn ploeg dan uit een an der vaatje zal moeten tappen. „Dat besef leeft ook binnen onze ploeg, daar vertrouw ik op." MAANDAG 11 JANUARI 2016 Kim Jansen, met een steunverband om haar rechterpols, in actie tijdens de wedstrijd in Terneuzen. foto Ronald den Dekker door Aector Dooms Kim Jansen, turnster EMM door Aector Doorns TERNEUZEN. Kan gymnastiekvereni ging EMM in de toekomst turntoer- nooien voor Zuid-West-Nederland blijven organiseren? Als het aan Marien Meijer ligt wel, maar de penningmeester en waarnemend voorzitter van de Terneuzense club (250 leden) maakt zich toch wel zorgen. „Een structureel probleem blijft het tekort aan vrijwilligers. Mariëlle de Bokx benadert binnen de vereniging de mensen, maar ze moet er flink achteraan zitten. Som migen denken er nogal gemakke lijk over." door Menno Kole VLISSINGEN. De Zeeuwse handbal teams zijn sterk begonnen aan de tweede seizoenshelft van de zaal competitie. In de hoofdklasse sleep te Delta Sport dankzij een sterke eindspurt een 25-24-overwinning uit het vuur. SV Orion kwam in Eindhoven tegen PSV geen mo ment in de problemen. De koplo per in de eerste klasse won afgete kend met 35-18. De vrouwen van EMM/Olympus wonnen met 30-20 van Raamsdonksveer/OHC. Mannen. Scores Delta Sport: Thijs van Splun- der 8, Kevin Meulmeester 7,Tim Vlees houwer 5, Koen de Bruijn 3, Sebasti- aan Hoftijzer en Brendan Meulmees ter 1. Vrouwen. Eerste klasse. EMM/Olympus- Raamsdonkveer/OHC 30-20: Het Johan van der Voorn, coach Delta Sport Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 12, Marieke Riemens 9, Su zanne Coppoolse 3 en Nicole Joosse 3, Tessa de Waal, Petula Brasser en Lynn Laarakker 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46