Spijbelende Post wint Rattenloop Handbalsters Novitas maken in uitduel met HMC twintig treffers 14 SPORT Mesu tiende in massasprint Ook derde editie Ladies Futsal prooi voor oppermachtig Goes Belgische eerstejaars senior wint zwemloop in Vlissingen „Het parkoers was behoorlijk zwaar na de regenval van de laat ste dagen. Op de onverharde de len door het bos stonden enkele plassen", zei Post puffend na zijn zege op de accommodatie van de plaatselijke voetbalvereniging. Tüs- sendoor had Post „er even de tur bo op gegooid" en was hij bij de concurrentie weggelopen om uit eindelijk na 12,5 kilometer in 44.21 te finishen. „Ik heb nog omgeke ken en zag Samson en Verhage steeds verder op achterstand ra ken. Ik was weer behoorlijk op snelheid", gniffelde hij. Verhage had afgezien op de ruim twaalf kilometer lange tocht. „Door mijn werk heb ik in decem ber weinig kunnen trainen. Dat merk je meteen en dan is het moelijk een hoog tempo als dat van Post te volgen. Maar het ging toch alweer wat beter dan vorige week in Heikant", aldus de atleet uit Zaamslag, die dus nog een plaatsje op het erepodium wist te versieren. Cathy Poppe wil dit jaar toch weer gaan proberen om de mara thon van Zeeuws-Vlaanderen te lopen. Daarvoor zijn trainingski lometers nodig en daarom kiest de Terneuzense atlete regelmatig voor de lange afstand, in dit geval dus 12.500 meter. Evenals op de middenafstanden, waar ze gebrui kelijk heerst, liep ze nu ook naar Sander Post liet het werk even wachten om mee te doen aan de Rattenloop. Met succes: de Terneuzenaar bleek de snelste. de overwinning, in 54.20. Daar mee bleef ze Ingrid IJsebaert, die tweede werd, voor. De overige afstanden leverden verschillende Zeeuws-Vlaamse overwinningen op. Martijn Kox uit Westdorpe toonde aan nog steeds in een puike vorm te verke ren en won de 7500 meter. Opmer kelijk hier was de overwinning van de Belgische An Reckens uit Brussel, die overall tweede werd en de klok stil liet staan na 30.02. De 6000 meter werd bij de man nen gewonnen door Frank van den Branden uit Sint-Jansteen (22.27) en door de Axelse Sabine Vasseur bij de vrouwen. RAAMSDONKSVEER. De handbal sters van Novitas zijn de tweede competitiehelft met een royale overwinning gestart. De uitwed strijd tegen HMC eindigde in een 20-5-zege. In Raamsdonksveer was de ploeg van trainer Erwin Bel vanaf het begin de bovenliggende partij. In een hoog tempo en via snelle breaks was het verschil bij rust al zeven treffers (9-2). De ploeg uit Hulst wist die marge na de pauze verder uit te breiden. Doelvrouw Cindy Duerinck stond slechts vijf treffers toe, terwijl haar teamgeno ten zich aanvallend uitleefden. Patty van Kerckhoven is op dreef voor Novitas. Ze scoort vijf keer. Patricia Bel en Caroline Burm maken er vier. Niels Mesu is zaterdag in Eindho ven tijdens de dertiende wed strijd voor de KPN Marathon Cup tiende geworden. De 23-jari- ge Middelburger die in dienst van Team Tjolk rijdt, zag dat de wedstrijd over 125 rondes in een massasprint eindigde en daarin kwam hij tekort voor een topno- tering. Zijn drie jaar oudere broer Erwin, die voor Team De Haan Westerhoff schaatst, kwam als vijftiende over de meet. Bij de beloften boekte Ri co van Damme (18) uit Yerseke zijn beste resultaat van dit sei zoen. Hij werd achtste in de race over honderd rondes. Einde loopbaan dreigt voor Vogel Bruse Boys-spits Gerard Vogel (28) is lang uitgeschakeld. De pinchhitter van de zaterdag-eer steklasser brak zijn enkel op twee plaatsen in een oefenwed strijd met het tweede elftal te gen FC Axel 2. Vogel werd zater dagavond direct geopereerd. Ge vreesd wordt dat hij nooit meer kan spelen voor het vlaggen schip van de club uit Bruinisse. Driebander Vink opnieuw naar NK Michael Vink uit Groede is ge westelijk kampioen driebanden klein hoofdklasse geworden. Hij plaatste zich daarmee, na zijn twee eerder deelnames aan NK's bij de jeugd, voor een nationale eindstrijd bij de mannen. Vink bleef in Poortvliet vijf duels on geslagen en kwam uit op een mo yenne van 1.005. De Groedenaar speelde een sterk toernooi en ver sloeg in de finale Mark Reinders met 40-31 in 45 beurten. Provoost op koers voor NK-finale Dammer Ben Provoost is goed ge start in de halve finale van het Nederlands kampioenschap. In Culemborg won de uit Aagteker- ke afkomstige dammer van Frank Teer en speelde hij remise tegen Jos Stokkel. Na de eerste dag staat Provoost tweede in zijn groep. De nummers één en twee gaan door naar de finale. Voor het derde jaar op rij heb ben de vrouwen van Goes de eindoverwinning gepakt op het Ladies Futsal #i4-toernooi, het zaalvoetbalevenement voor vrou wen in Omnium in Goes. Net als tijdens de eerste twee edities van het toernooi bleken zij de sterksten, al scheelde het niet veel of de Bevelandse formatie was de titel kwijtgeraakt. In de achtste finale werd de equipe na melijk bijna uitgeschakeld door RCS uit Oost-Souburg. Na een o-o-gelijkspel moesten straf schoppen de doorslag geven en Goes trok daarbij aan het langste eind. Door achtereenvolgens SteDoCo (3-0) en Tieke Dames (2-1) te ver slaan, werd toch de eindstrijd be haald. Daarin werd GJS uit Go- rinchem met 3-0 opzij gezet. Tijdens die finale was er een be langrijke rol weggelegd voor Sharona Tieleman. De speelster uit Terneuzen, op het veld uitko mend voor ADO Den Haag, was tweemaal trefzeker. Mede door dat optreden werd zij uitgeroe pen tot beste speelster van het toernooi. Ook haar tweelingzus Sylvana, die haar minuten maakt bij AA Gent in België, maakte deel uit van de winnende ploeg. Het Kloetingse team De Tankers veroverde de derde plaats door Tieke Dames in de troostfinale met 4-1 te verslaan. TPP Rotter dam werd verkozen tot meest sportieve ploeg en won de fair- play-prijs. Ladies Futsal #14, dat in 2014 van start ging met twaalf teams, telde zaterdag 32 deelnemers. Vorig jaar was de Belg Arno Nackaerts nog de snelste op de korte zwemloop in Vlissingen. Zaterdag zegevierde hij op de lange afstand. Als eerstejaars se nior won hij de wedstrijd (1 kilo meter zwemmen, 10 kilometer hardlopen) in 50.10 minuten. Zijn landgenoot Lars Baayens kwam als eerste het water uit. Hij kon na ruim 13 minuten aan het lopen beginnen. Maar die werd snel gepasseerd door Arno Nackaerts, Gerbert van den Big- gelaar, Kristof van Rooy en Remy Vasseur. Nackaerts finish te uiteindelijk ruim een minuut voor Dordtenaar Van den Biggel- aar, die ook weer een minuut voor Van Rooy zat. Vasseur viel net buiten het podium. Bij de vrouwen ging de zege naar Patricia van Uffelen. De in woonster van Etten-Leur finish te in 1.08.03 uur. Op de korte zwemloop ging de zege bij de mannen naar de snel ste zwemmer Jesse Loomans. An ke de Groot was de snelste vrouw. Opmerkelijk was de deel name van Saskia van Ouden, die sinds de amputatie van haar lin keronderbeen met een blade loopt. De Brabantse werd op de atletiekbaan van Dynamica vijf de. sport kort Winnaar Sander Post (rechts) gaat samen met de Belg Jente Samson aan kop in de Rattenloop. foto Ronald den Dekker door Wim de Vos SINT-JANSTEEN. Het werk moest er maar even voor wachten. Sander Post vond het belangrijker de Steense Rattenloop te lopen. De Terneuzenaar wist dat hij snel te rug moest zijn, waardoor hij een hoog tempo ontwikkelde. Daar bleek niemand tegen opgewassen en met een behoorlijke voorsprong won Post de wedstrijd, voor de Belg Jente Samson en Mark Verha- ge uit Zaamslag. Cathy Poppe, eveneens uit Terneuzen, besliste de strijd bij de vrouwen in haar voordeel. door Aector Dooms Scores Novitas: Patty van Kerckho- ven 5, Patricia Bel en Caroline Burm beiden 4, Saskia van Coethem 3, Pe tra Mel, Nicole Baart, Jacqueline Be gijn en Mascha Spieringhs 1. EINDHOVEN AXEL POORTVLIET CULEMBORG GOES Sylvana Tieleman (midden) namens Goes in actie in de groepswed strijd tegen MZC'11 foto Johan van der Heijden VLISSINGEN VLISSINGEN VC Vlissingen trapt 2016 af met zege Zondag-hoofdklasser VC Vlissingen is het nieuwe jaar begonnen met een ruime oefenzege op zon dag-derdeklasser Terneu zen. Op het kunstgras aan de Irislaan won de ploeg van trainer Jurriaan van Poelje met 6-2. In de eerste helft was het klasseverschil tussen bei de ploegen nauwelijks te zien. Bij rust stond het slechts 1-0 voor de Vlis- singers. Spits Josimar Pat- tinama (foto links) nam de openingstreffer voor zijn rekening. Na de pauze lukte het de thuisploeg wel om vaker te scoren. Via Khalid El Hattach, Geraldi Geer- man, Salim Sandee en de broers Saïd en Hoessein Bouzambou vond Vlissin gen nog vijf keer het net. Can Kiran (4-1) en Rem- co van Leeuwen (6-2) scoorden namens de be zoekers uit Terneuzen in de tweede helft tegen en redden de eer. DEN HELDER Dubbelslag RBVM De rolstoelbasketballers van RBVM hebben zater dag tijdens de vierde competitieronde twee be langrijke zeges geboekt. Hekkensluiter BS Leiden werd met 36-8 opzij ge zet en koploper ISR uit Ridderkerk werd met 26-17 verslagen. Door de overwinningen staat de Middelburgse vereniging gedeeld twee de en kan het nog altijd kampioen worden. NIJEVEEN Zuidweg gooit duel KZ in het slot Korfbalster Naomi Zuid- weg (foto rechts) bracht haar club zaterdagavond in veilige haven. Met Koog Zaandijk, de num mer drie in de Korfbal League, speelde ze een lastige uitwedstrijd bij DOS'46. Bij de stand van 21-22 en met nog een halve minuut op de klok maakte de 22-jarige Mid delburgse de bevrijdende 23e treffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45