HWP spoelt de vieze smaak weg Hoekstra herhaalt het kunstje van zijn baas Overslag een gouden medaille SPORT 13 4,5-5,5: Waar er in de vierde ronde nog zuur werd verloren van HMC Calder, viel het kwartje nu wel de goede kant op. De Sasse formatie kwam wat stroef uit de startblok ken met nederlagen van Thibaut Maenhout en Johan Goormach- tigh. Tom Piceu zorgde ervoor dat HWP weer terug in de race kwam. Rein Verstraeten, die team leider Hans Groffen verving, boek te een goede overwinning. Nadat Helmut Cardon de Zeeuws-Vla mingen verrassend op een 5-4- voorsprong had gezet, stelde Adrian Roos met een remise de machtpunten veilig. Dubbelschaak'97-HWP Sas van Gent 2 7,5-0,5: Waar er bij het eer ste team euforie was, was het kommer en kwel bij het tweede team van HWP. Weliswaar miste de ploeg spelers als Kees Nieuwe- link, Pieter Steen en Ashote Draf- tian, maar met goede vervangers had men goede hoop op een resul taat. Die hoop was echter snel ver vlogen. Marnix van der Zalm ging als eerste door het stof door een aardige stelling weg te blunderen. Harry Provoost en Wouter Ghyse- len presteerden het om door hun vlag te gaan, waardoor HWP 2 in de problemen kwam. Na nog wat nederlagen was de wedstrijd ge speeld. Jim van de Vreede kon bij een 7-0-achterstand enkel nog de Sasse eer redden. Vianen/DVP-Landau Axel 3,5-4,5: Landau haalde de eerste overwin ning van het seizoen binnen. Op papier was de tegenstander op elk bord flink sterker, maar dat deer den de Axelaren niet. Randy van Houte was snel klaar met een overwinning. Na een mazzeltje van Dennis van Driel (eeuwig schaak) en een goede overwin ning van Arthur Hugaert leek het goed te komen. Nadat Vianen te rug was gekomen in de wedstrijd, stelde Kedem Gutkind na zes uur zwoegen de eindzege veilig. Goes-Landau Axel 2 5-3: Goes gaat na de overwinning op Landau 2 verrassend aan kop, want DSC Delft 3 verloor. Gemakkelijk was de wedstrijd tegen de reserves van Landau echter niet, al had de Bevelandse ploeg een meevaller dat er een speler niet kwam opda gen. Rien de Böck verdubbelde de score naar 2-0, maar daarna werd het toch billen knijpen voor Goes. Joey Grochal had zijn dag niet en speelde remise. En bij Sven Stange, die uiteindelijk de sleutelpartij had, stond een verlo ren stelling. Tegenstander Janco Dees liet het onmogelijke gebeu ren en ging verrassend mat. Met de remises van Jos van der Kaap Waar het eerste team van Het Witte Paard goed voor de dag komt, stelt het tweede team teleur. en Joey van de Braak was de zege binnen. 4,5-3,5: Souburg zwijnde met de ze overwinning. René Tiggeiman had geen partij en dat gratis punt bleek achteraf zeer welkom. Na verliespartijen van Bert Henderik- se, Corné Boogaard en Roeland Al ders leek er een dikke nederlaag aan te komen. De wedstrijd kan telde wonderbaarlijk voor Sou burg. Henrik Porte kreeg in verlo ren stelling remise voorgescho teld en de gelijkwaardige stellin gen van Robin Bosters en Jeroen Hekhuis kwamen meer in het voordeel van Souburg. Doordat beide partijen gewonnen werden, trok de thuisploeg aan het langste eind. Het derde team van HWP heeft nog geen potten kunnen breken. Ook nu werd er verloren. Enkel Chris Ghysels kon een overwin ning laten noteren. In de volgen de ronde moeten er in de Zeeuw se derby tegen Goes punten wor den gepakt. de jury besliste dat zij de zilveren medaille kreeg. Iris Erpelinck pakte een fractie erachter in een tijd van 1.01.90 het brons. Op deze afstand was Op verschillende afstanden wordt de snelste tijd van de dag gezwommen in een jongere leeftijdscategorie. in een jongere leeftijdscategorie Eva van Eisen de allersnelste van de dag, in 59.57. Iris Erpelinck pakte op de 100 meter vlinderslag wel de Zeeuw se titel. Met een tijd van 1.07.40 bleef ze Jacqueline Boonman van De Bevelanders en Kelly Bergez voor. Bij de 100 meter schoolslag was het Emke Erpelinck (De Hon- te) die wist te winnen. Ze reali seerde een tijd van 01.17.12. Ma- non Kloosterman (De Bevelan ders) werd tweede, Kelly Bergez pakte het brons. Nikita van den Ouden zette in een jongere leef tijdscategorie met 1.15.89 wel de snelste tijd van de dag neer. Ook op de 100m rugslag zette Op de 50 meter vrije slag grijpt Kelly Bergez met een pr een gouden medaille. Van den Ouden de snelste tijd van de dag neer, met 1.06.85. Bij de senioren pakte Josje van Hou- welingen in een tijd van 1.08.22 de Zeeuwse titel. Iris Erpelinck en Monique Lindenberg (De Be velanders) completeerden hier het podium. Op de 50 meter vrije slag had Kelly Bergez met 27.05 seconden een persoonlijk record nodig om de Zeeuwse titel voor zich op te eisen. Ze bleef Eva van Eisen (27.33) en Nikita van den Ouden (27.38) nipt voor. De estafetteon derdelen werden bij de mannen (twee keer) en vrouwen (even eens twee keer) gewonnen door de teams van De Zeeuwse Kust. International Leon Thijsen (Seve- num) was in Nieuw- en Sint Joos- land niet aanwezig om zijn titel in de Grote Prijs te verdedigen, maar zijn stalruiter Jelmer Hoekstra bleek een uitstekende vervanger. Rens Wondergem had een tech nisch parkoers uit de hoge goed ge toverd. Met zes van de achttien combinaties kreeg hij het gewens te aantal deelnemers in de barrage. Als eerste starter kwam Piet Raij- makers Jr. met Eclips - waarmee hij eerder op de dag de 1.40 meter twee fasen op zijn naam had ge schreven - in de ring. Hij stuurde de kolossale schimmelruin, zon der in de buurt van het hout te ko men, in 33,68 seconden naar de fi nish. Daarmee leek de combinatie uit Asten opnieuw een overwin ning te pakken, maar het pakte an ders uit. Als laatste starter stuurde Jelmer Hoekstra de geweldig sprin gende schimmelmerrie Celine MZ in hoog tempo foutloos over het parkoers. In een tijd van 31,53 se conden trok hij de overwinning naar zich toe. „Piet zette een snelle tijd neer. Dus moest ik alles geven. Het was een barrage met lange lijnen en korte wendingen. Ik pakte de winst in de wending van de dub bel naar de oxer en de daaropvol gende laatste lange lijn", legde Hoekstra uit. „Ik rij Celine nog niet zo lang. Het lijkt allemaal niet zo spectaculair, maar ze heeft veel vermogen, is snel en denkt goed mee in het parkoers. Ze was hier goed in vorm. Dit was pas mijn tweede wedstrijd met haar en de eerste Grote Prijs. Ze sprong super en er zit nog veel meer in." Arnold Boerekamps en de ruin D'angelo verkeerden in absolute topvorm. In de Masters bleef de combinatie uit Asten in alle vier omlopen als enige foutloos en streek daarmee 1.750 euro op. In de ZZ tweefasen-wedstrijd mochten acht combinaties aan de winning round beginnen. Als voorlaatste starter stuurde Boerekamps de bloedvoorzichtig springende, acht jarige ruin in 27,27 seconden over de zes 1.35 meter hoge obstakels. Laatste starter Hoekstra haalde met de schimmelruin It's Me nog alles uit de kast, maar de combina tie uit Sevenum kwam ruim een tel tekort om Boerekamps van zijn 'Het lijkt niet zo spectaculair, maar ze heeft veel vermogen, is snel en denkt goed mee' tweede zege op rij af te houden. Het waren overwinningen met een Zeeuws tintje. „D'angelo is door Sandy den Exter opgeleid. Haar vader Simon is nog steeds mede-eigenaar", vertelde Boere kamps. „Anderhalf jaar geleden kwam hij bij mij op stal. Het is een heel goed springpaard. Hij heeft veel vermogen, springt met veel techniek en is heel voorzich tig. Op het NK voor zes- en zeven jarigen behoorde hij tot de beste tien. D'angelo liep twee WK's in Lanaken en maakte slecht één springfout. Het is een paard voor de internationale zware toer." Met de zege in de klasse L zorg den Margreet Walraven uit Middel burg en haar ruin Bjendo voor Zeeuws succes. MAANDAG 11 JANUARI 2016 door Roeland Alders VLISSINGEN. De schakers van Het Witte Paard hebben in de vijfde ronde van de landelijke schaakcom petitie een knappe zege geboekt. In Leiden werd met het kleinste verschil gewonnen. Hierdoor heb ben de Zeeuws-Vlamingen een goe de stap gezet richting lijfsbehoud in de meesterklasse. Meesterklasse. LSG IntelliMagic-HWP Sas van Gent Tweede klasse. Derde klasse Souburg-Charlois Europoort 3 Rokado-HWP Sas van Gent 3 5-3: De Meyer door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND Met Jel- mer Hoekstra en de schimmelmer rie Celine MZ kreeg de Grote Prijs Timmerman Zoon van Indoor Jumping Nieuwland zaterdag een schitterende winnaar. Met de over winning van de Masters, twee fa sen ZZ en de Jackpot Z was Arnold Boerekamps grootverdiener in Hip pisch Sportcentrum De Kroo. Jelmer Hoekstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44