Scheldesport laat titelkandidaat zweten Ripa verspeelt punten Polka Print wint opnieuw en vindt zichzelf nu in de middenmoot terug Bij iedere individuele start pakt de inwoner van 12 SPORT Bij de vrouwen staan onder anderen Nikita van den Ouden, Iris Erpelinck en Kelly Bergez op de hoogste trede van het podium. Virtus-Scheldesport 71-66: De Ter- neuzenaren konden met opge heven hoofd uit Werkendam vertrekken. Scheldesport verraste de koploper met een goede start, waarin een 14-17-voorsprong werd genomen. „We profiteerden in de beginfase van het lengte- overwicht van Maurits van Aalst en Peter Maat", zei Schelde- sport-speler Thijs de Groote. Nog voor de rust stelde Virtus echter orde op zaken: 33-24. In de derde periode werd aanvankelijk Scheldesport op een nog grotere achterstand gezet, maar de ploeg herpakte zich en hield de schade beperkt: 56-46. In de laatste perio de kwam Matthijs Kingma bij Scheldesport weer binnen de lij nen. De guardspeler maakte nog de nodige punten, waardoor Scheldesport naderde tot vijf pun ten: 71-66. In Werkendam werd door de arbitrage de 24 secondenregel, de tijd waarin een doelpoging moet worden gedaan, niet toegepast. Daardoor kon Virtus op balbezit de wedstrijd uitspelen. De Groote: „Dat is niet zoals het hoort. We hebben daarvan een aantekening op het wedstrijdfor mulier gemaakt." Kingma was topscorer bij Scheldesport met negentien pun ten, gevolgd door Van Aalst en Alexander van Glansbeek met elk vijftien punten. BC Langstraat Shooters-Schelde- sport 27-32: De winst kwam in Waalwijk moeilijk tot stand. Er werd (te) weinig gescoord, maar verdedigend stond het volgens Scheldesport-coach Martin van Ham goed. „Het belangrijkste is dat we deze wedstrijd winnend konden afsluiten. We hadden nog wel een goede start, maar daarna liep het aanvallend minder." De Brabantse vrouwen benut ten hun snelheid en fysieke kracht. Scheldesport buitte het lengte-overwicht uit, maar het scorend vermogen bleef achter. De marge van zes punten in de be ginfase bleef lange tijd gehand haafd. In de laatste periode kwam de thuisclub terug tot een punt: 25-26. Het leek nog spannend te worden, maar met drie scores op een rij wisten de Terneuzense vrouwen het duel over de streep te trekken. Bij Scheldesport maakten Da nielle van den Heuvel en Else- miek Kruijsse, die door zwanger schappen lange tijd ontbraken, hun rentree. SAS VAN CENT. Het driebanden team van Ripa Recycling/Pearle verspeelde in de eerste divisie on verwacht een punt aan het laag vlieger BC Arnhem: 4-4. Aanvankelijk leek er geen vuil tje aan de lucht voor de thuis ploeg. Ronny Daniels versloeg Ru dy Gerritsen met 45-33 in 39 beur ten. Op de andere tafel had Dion Bergmans vanaf 27-25 het heft in handen. Totdat bij 36-34 de pro ductie nagenoeg stilviel en Eric Eickhof de hem geboden kans met beide handen aangreep. Rust stand: 2-2 in plaats van 4-0. Hetzelfde scenario speelde zich na de pauze af. Jens van Dam speelde een sterke eerste helft te gen Martijn Egbers. Daarna ver slapte de thuisspeler. Hij won nog wel, maar het ging niet van harte. „De tweede helft was bagger", zei hij na afloop. „Ik wilde zo graag een super partij spelen, dat ik hele maal verkrampte." Kay de Zwart was aardig op weg de winst in Sas van Gent te houden, toen hij ondanks een se rie van acht van zijn tegenstander, met 30-22 leidde. Daarna knapte er iets bij de Bra bander en maakte hij in elf beur ten nog acht punten. Te weinig om René Gerrits van zich af te houden: 38-45. Bij de Zeeuwse zwemkampioen- schappen korte baan was Diego de Meyer van De Bruin vis dit weekend overtuigend de beste zwemmer. De inwoner van Overslag wist al le zes zijn individuele starts om te zetten in een Zeeuwse titel. Op de too meter schoolslag zette De Meyer een tijd van 1.01.73 op de klok. Zijn ploegge noot Alex Eversdijk pakte in een tijd van 1.09.91 op ruime afstand het zilver, Robin Nahon van De Bevelanders wist met een uiter ste krachtsinspanning in 1.13.88 net als derde aan te tikken. Op de 100 meter rugslag was Diego de Meyer in 1.01.29 aan de finish. Tom Erpelinck (De Hon- te) en Nahon finishten zij aan zij, waarna de jury Erpelink als win naar van het zilver aanwees. Na hon moest genoegen nemen met brons. Noa Eversdijk, lid van De Zeeuwse Kust, was in een jonge re leeftijdscategorie met 1.01.21 de snelste zwemmer van de dag op de 100 meter rugslag. Op de 50 meter vrije slag was Diego de Meyer met een tijd van 24.43 seconden net iets sneller dan de 24.78 van Kalle van Ge- mert (De Zeeuwse Kust) en Jom- me Bruijnzeel (24.92) van De Schelde. Van Gemert moest ook op de 200 meter wisselslag zijn meerdere erkennen in De Meyer. Ruden de Ridder (De Zeeuwse Kust) werd op deze afstand der de. Op de 100 meter vrije slag was De Meyer ook de snelste, in 53.94 seconden. Hij bleef Erik Vermue (De Ganze) en Tom Erpelinck ruim voor. Op de 100 meter vlin derslag bestond het podium uit enkel leden van De Bruinvis. Naast De Meyer (57.27 seconden) kregen Alex Eversdijk (tweede) en Diego's broer Angelo de Meyer (derde) de medailles omge hangen. Overigens was Ruden de Ridder in een jongere leeftijdsca tegorie met 57.12 seconden net iets sneller. Bij de vrouwen ging op de 200 meter wisselslag de winst over tuigend naar Nikita van den Ouden van De Zeeuwse Kust. In 2.25.15 minuten bleef ze Iris Erpe linck (De Honte, 2.31.79) en Laura Nieuwland De Zeeuwse Kust, 2.32.39) ruim voor. Kelly Bergez (ZC Koewacht) was de snelste op de 100 meter vrije slag, in 1.01.81. Josje van Houwelingen (De Schel de) noteerde dezelfde tijd, maar Tweede divisie. Lynn Somers-Polka Print 2-6: Na de korte winterstop pakte de formatie uit Sluiskil in Zundert de draad weer op. Alleen Dirk Vlerick had een off-day en kreeg er met 40-16 stevig van langs. Zijn teamgenoten, met Jean Paul de Kraker voorop, repareer den de schade. De kopman won na een knappe partij met 25-40 (1.000 gemiddeld) van Hans Frij- ters, nadat Meerten Dallinga moei zaam van Gustaaf Pauwels had we ten te winnen (33-35). Zijn broer Louis Dallinga won een stuk roya ler van Van Aert. Door de derde overwinning op rij is Polka Print inmiddels een middenmoter. Dirk Smet lij'kt De Geslootene Boom een punt te bezorgen, maar moet in de slotfase van zijn partij alsnog buigen voor Marc van den Boom. Derde divisie. De Geslootene Boom- Hoondert/De Waard 2-6: Voor de pauze viel er geen eer te behalen voor de thuisploeg. Rob Duite- meyer (14-30) en Jony Sanderse (17-30) gingen hard onderuit te gen respectievelijk Frans de Koek en Bram de Waard. Na de pauze veranderde alles en leek de thuis ploeg zelfs nog een punt uit het vuur te slepen tegen de koploper. Robert van Stevendaal won na een sterke partij van Piet Koek en Dirk Smet leek tegen Marc van den Boom hetzelfde te doen. In de eindsprint moest hij zich echter met twee punten verschil gewon nen geven, waardoor de volle buit naar Hoondert/De Waard ging. door Aector Dooms TERNEUZEN. De basketballers van Scheldesport maakten het in Werkendam de titelkandidaat in de tweede klasse lastig. Toch konden ze een nederlaag tegen Virtus (71-66) niet voorkomen. Het vrou wenteam van de Terneuzense club boekte in Waalwijk een moeizame 32-27-overwinning op BC Lang straat Shooters. Mannen. Vrouwen. door Joop van den Oudenhoven Zes titels voor door Leo van den Ouden Diego de Meyer in actie op de vlinderslag. De zwemmer uit Over slag pakte in Oostburg liefst zes gouden medailles. Elke individuele start leverde hem uiteindelijk de eerste plaats en een plek op de hoogste trede van het erepodium op. foto Ronald den Dekker door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT Na een aarzelende start van het seizoen is Polka Print weer aan het winnen geslagen. Na twee zeges aan het eind van de eerste competitiehelft, werd nu opnieuw met 6-2 gewonnen. De Geslootene Boom verloor in eigen huis van koploper Hoondert/De Waard (2-6). Jelmer Hoekstra in actie met zijn paard Celine MZ. De combinatie won de Grote Prijs in Nieuw- en Sint Joosland. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43